Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Arī Gulbenes novadā negaidīti pasludinātā brīvdiena daudziem rada apjukumu

Pirmdien pie Gulbenes kultūras centra visi bija aicināti uz lielā ekrāna noskatīties mūsu hokejistu sagaidīšanas Rīgā tiešraidi. “Dzirkstele” novēroja, ka cilvēku nebija ļoti daudz, jo, lai arī valstī oficiāli šī diena bija svētku diena, daudzi, īpaši privātajā sektorā, strādāja. Foto: Gatis Bogdanovs.

Saeima ārkārtas sēdē par godu Latvijas vīriešu hokeja izlases augstajam sasniegumam pasaules čempionātā – izcīnīto bronzas medaļu – lēma 2023.gada 29.maiju pasludināt par svētku dienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sociālie tīkli “karsa” jau naktī uz pirmdienu. Cilvēki bija nesapratnē, kam pienākas brīvdiena un kam ne. Jautājumu bija daudz vēl pirmdienas agrā rītā – vai ārsti strādās, vai bērnudārzi būs vaļā un kā ar eksāmeniem?

Gulbenes novada pašvaldība pirmdien nestrādāja. Pirmsskolas izglītības iestādēs darbs šajā dienā tika nodrošināts dežūrrežīmā, bet centralizētie eksāmeni skolās notika. Pašvaldības iestādēs bija brīvdiena, taču atsevišķas iestādes turpināja sniegt pakalpojumus.

Lizuma pamatskolas direktore Inese Dambe “Dzirkstelei” stāsta, ka vecāki ir saprotoši. 9.klase šajā dienā kārto eksāmenu, un skolotāji eksāmenā ir iesaistīti. Bērnudārzā pirmsskolas grupiņā ir pieci bērni, un dežūrgrupa strādā. “Tiem vecākiem, kuriem jāstrādā, vajag bērniņus, kur atstāt, tādēļ strādā dežūrgrupa. Savukārt audzinātāji bija uzreiz nodevuši informāciju vecākiem par brīvo dienu. Visi bija sapratuši, ko tas nozīmē un kāpēc tas tā ir. Protams, būtu bijis ļoti labi, ja tas būtu bijis zināms pulksten 21.00 vai 22.00, – par to jāpadomā. Vismaz tā, lai mēs savlaicīgi varam vecākiem nodot ziņu. Bet pirmajā reizē mēs esam ar visu tikuši galā. Prieks par hokejistiem!” saka I.Dambe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” valdes locekle Marika Jermaševiča “Dzirkstelei” stāsta, ka apvienībā visi strādā. “Darbiniekiem tiks piešķirta papildu brīvdiena citā laikā. Mēs nevaram atcelt visas ambulatorās pieņemšanas, kur cilvēki mēnešiem ir gaidījuši, līdz ar to mēs strādājam ierastajā režīmā un neko neatceļam. Protams, ne tikai darbinieki, arī pacienti, no rīta bija šokā, nesaprot, kas notiek – izrādās, šī diena ir svētku diena. Protams, sirdī ir svētki un milzīgs lepnums – malači, bet bija nedaudz šoks no rīta. Arī finansiāli tas ir nenormāls slogs, jo mums jāatmaksā dubultā visiem darbiniekiem, un finansiāli tas ir ļoti grūti, bet atcelt visiem pacientiem pierakstus ir vēl trakāk. Piemēram, uz “eho” pacienti gaida pusgadu un būtu briesmīgi atcelt. Mēs nevaram atteikt pacientiem, un, ja nemaldos, visas slimnīcas Latvijā strādā. Protams, ārstiem ir nedaudz rūgtums, ka citiem brīvdiena, bet viņiem – ne. Arī administrācija mums strādā,” stāsta M.Jermaševiča.

SIA “RCI Gulbene” valdes priekšsēdētājs Jānis Kubuliņš “Dzirkstelei” saka: “Visi zina, ka ir jāstrādā, un visi ir darbā. To varēja pateikt agrāk, nevis divpadsmitos naktī. Varēja pateikt savlaicīgi – ja Latvija uzvarēs, tad būs brīvdiena. Bet nu hokejisti malači!”

Šūšanas uzņēmuma “Nemo” valdes priekšsēdētāja Inga Zemdega-Grāpe vienā vārdā par šo lēmumu saka: “Šokējoši!” Svētdien, 28.maijā, viņa pie auto pielika sen nelietoto Latvijas karogu. “Beidzot Latvijā ir noticis brīnums, beidzot atausa ticība, ka Latvija var! Var vinnēt un var svinēt svētkus kopā. Tik pacilājoša lepnuma sajūta sen nav bijusi. Šorīt (pirmdien, 29.maijā – red.) karogu noņēmu, jo mani atsauca realitātē 52 Saeimas deputāti, kas savai populisma spozmei tikko vieglu roku iztērēja 150 miljonus eiro. Skolotāji un mediķi lai pagaida, tiem to naudu nevajag tik ļoti. Kas nekaiš budžeta iestāžu darbiniekiem, visiem fiksēto algu darbiniekiem šķiet forši – nestrādā, bet naudu saņem! Dīvaini, ka tagad nestrādāt ir patriotiski. Agrāk latvietis sevi uzskatīja par čaklu un darbu par tikumu. Tagad mums brīvdiena dziesmusvētkos, Aglonas svētkos, arī Lieldienās esam ticīgāki par lietuviešiem. Varam jau kā Itālijā ieviest siestas un vispār strādāt četras dienas nedēļā. Bet kādēļ četras? Trīs dienas būtu daudz labāk un vasarās trīs mēnešu atvaļinājumu, vai ne? Un kurš te nepiekritīs? Un tie 5 % uzņēmēju lai sēž kaktā un neīd, jo tauta tā nolemj! Tikai aizmirsa pateikt, ko tas nozīmē ekonomikas atpalicībā vai patērētājam saprotamākā veidā – par cik mazāka alga būs nākamos 10 gadus. Mums pa padomijas gadiem aizmirsusies sasaiste starp darbu un atalgojumu, tā ir “slimība”, kas mūs lēnām nomērdēs savā Sūnu ciemā. Par to, ka lēmumu, kas stājas spēkā pēc dažām stundām, pieņēma naktī, vispār trūkst vārdu! Tas liecina tikai par to, ka 52 deputāti ir bijuši krietni iereibuši vai arī pat nenojauš, kā strādā valsts ekonomika (vai abi kopā). Šodienas spilgtākais citāts (sociālajos tīklos – red.): “Krogā ienāca Smiltēns un uzsauca visiem šmigu uz krodzinieka rēķina. Prozit!”” saka I.Zemdega Grāpe.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. Cepuri nost hokejistiem. Tādu lepnumu sirdī vel nebiju jutis. Paldies par to.
  Tomēr šis valdības populistiskais lēmums ir viesiem tiem, kuri vēl mazliet šaubījās par to, ka mūsu valdība dzīvo ļoti attālināti no realitātes…

  12
  1
 2. viena brīvdiena valstij nes zaudējumus nodokļos tā ap divpadsmit miljonu euro nu paldies valdībai mēs tak bagāta valsts miljons tur atpakaļ pover

  6
  5
 3. Beidziet nu paši sevi “gruzit” par to vienu dienu, naudu un it kā haosu. Paši vien uzvelkaties. Ko var ņemties un ņaudēt!
  Prieks par hokejistiem. Par uzvaru. Par tautas vienotību. Tas ir vērtīgāk, nekā Saeimas sasteigtais lēmums par brīvdienu un vērtīgāk par šito ņemšanos.

  8
  6
 4. Pasaki to tiem, kuri gadiem gaidīja tiesas sēdes, kuras tika pārceltas, tiem, kuri kārto savu ikdienu un izbrīve laiku, lai tiktu uz valsts vai pašvaldības iestādēm kārtot kādus nozīmīgus dokumentus. Un ir vājprātā nenormāli, ka savacoties tik mazam skaitam deputātu(vēl pie tam iereibušu),valstī var pieņemt arī krietni nopietnākus lēmunus.

  7
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.