Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Arī Gulbenes novada pašvaldībai piešķir finansējumu piemaksām pašvaldības policistiem par darbu Covid-19 laikā

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien atbalstīja 338 999 eiro piešķiršanu piemaksām pašvaldību policistiem par darbu Covid-19 laikā, informē ziņu aģentūra LETA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības policijai piešķirti 1088,93 eiro.

Līdzekļi tiks pārdalīti Iekšlietu ministrijai no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Iepriekš 11.janvārī Ministru kabinets nolēma piešķirt Iekšlietu ministrijai finansējumu 338 999 eiro apmērā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai nodrošinātu piemaksas pašvaldību policijas darbiniekiem par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos Covid-19 slimības izplatības ierobežošanā par laika posmu no 2021.gada 1.novembra līdz 30.novembrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat no piešķirtajiem līdzekļiem plānots segt piemaksas par nakts darbu tiem pašvaldību policiju darbiniekiem, kuri tika iesaistīti virsstundu darbā no 2021.gada 1.novembra līdz 2021.gada 14.novembrim, lai kontrolētu iedzīvotāju pārvietošanās aizlieguma ievērošanu laikposmā no pulksten 22.00 līdz pulksten 5.00.

Iekšlietu dienestu amatpersonas sadarbībā ar pašvaldību policiju nodrošina epidemioloģisko ierobežojumu uzraudzību, strādājot paaugstināta riska apstākļos. Līdz ar to piemaksas saņem arī pašvaldību policisti.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2021.gada 9.oktobra rīkojumu “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” piemaksu nosaka 75 % apmērā no stundas algas likmes, bet piemaksas noteikšanas kritērijus un piešķiršanas kārtību attiecībā uz pašvaldības policijas darbiniekiem nosaka attiecīgās pašvaldības dome. Savukārt izdevumi piemaksām par nakts darbu pašvaldībām tiek kompensēti 75 % apmērā no aprēķinātās atlīdzības summas.

Par piešķirtā finansējuma izlietojumu atbilstoši mērķim ir atbildīgas attiecīgās pašvaldību institūcijas, kurām tiks pārskaitīts Iekšlietu ministrijai piešķirtais finansējums.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.