Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Arī Gulbenes novada pedagogi piedalās piketā Rīgā un sola turpināt protestu

Izglītības darbinieku piketā Rīgā 16.jūnijā piedalījās arī Gulbenes novada pārstāvji – gan bērnudārzu, gan skolu darbinieki. Foto: Sandra Aņisimova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības darbinieki no visas Latvijas, arī no Gulbenes, 16.jūnijā piketēja pie Saeimas. Šo akciju rīkoja Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA).

Sapulcējušies bija aptuveni 3000 cilvēku. Viņi izvirzīja

valdībai šādas prasības: sabalansētu darba slodzi; atalgojuma palielināšanas grafiku saskaņā ar Izglītības likumā noteiktajiem principiem; taisnīgu finansējuma sadales mehānismu, lai neciestu pedagogi no pašvaldībām ar sakārtotu skolu tīklu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Paldies 46 piketa dalībniekiem no Gulbenes novada, kuri nenobijās, atrada laiku un kuriem rūp mūsu nākotne. Mēs esam par to, lai par pienācīgu darbu saņemtu adekvātu samaksu,” “Dzirkstelei” saka LIZDA Gulbenes novada arodorganizācijas priekšsēdētāja Sandra Aņisimova.

Viņa pievienojas LIZDA paustajam uzskatam, ka “izglītības sistēma valstī ir sabrukuma priekšā, un tas pavisam drīz var rezultēties ar to, ka nebūs vairs, kas iet klasēs, kas vada stundas”. Tādā gadījumā būtiski cietīs izglītības kvalitāte un pieejamība. Jau šobrīd ir apmēram 2000 skolotāju vakances valstī.

S.Aņisimova dalās savās pārdomās pēc dalības 16.jūnija piketā. “Visi priecājamies, ja tiek panākts darba samaksas pielikums vai novērtēti pedagogi, bet, kad pašiem par to jācīnās, tad esam gana kūtri. Ceram un priecājamies, ja mūsu vietā to izdara citi. Izšķiršanās, kas būs ar pedagoga profesijas prestižu, slodzēm, naudas sadales principiem, vakancēm… Mums jāiestājas pašiem par sevi, solidāri vienam par otru, jo cits neviens to nedarīs. Ne velti LIZDA sauklis ir: “Pa vienam lūdzam, kopā panākam!””

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Runājot par šā piketa rezultātu, S.Aņisimova saka: “Diemžēl mēs netikām sadzirdēti, bet mēs nepadosimies, un uz atkārtotiem protestiem pedagogi pulcēsies jau rudenī. Par konkrētiem tālākajiem rīcības soļiem lemsim LIZDA padomes sēdē 20.jūnijā.”

Aptaujātie piketa dalībnieki no Gulbenes novada “Dzirkstelei” ar nožēlu saka, ka pie piketētajiem 16.jūnijā tā arī neiznāca izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece. Garām noejam redzēts tieslietu ministrs Jānis Bordāns. Toties pie gulbeniešiem parunāties esot pienācis Saeimas deputāts Aldis Gobzems. Gulbeniešus uzrunājusi arī Rīgas pašvaldības policija, aizrādot, lai netrokšņo, netaurē, jo tas traucējot sabiedrisko kārtību un par to varot tikt piemēros naudas sods.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (36)

 1. Jājiet uz maksimu strādāt ja jums kaut kas neapmierina😩😩😩

  25
  15
 2. Tur par daudzām jābrīnās , kā ar savu intelektu un uzvedību viņas kļuvušas par pedagogiem- maksimums gateris.

  26
  16
 3. Ko var sūdzēties, izlepuši. Visu vasaru atpūšas. Pārbaudes darbi lielāko daļu testa veidā caur soma.lv. Ja bērns nesaprot, pats vainīgs. Ņem privātskolotāju. Par ko palielināt algas?

  31
  18
 4. Pateicoties viņām Tu proti ēst ar karoti un rakstīt…

  19
  28
 5. Pateicoties viņām Tu proti ēst ar karoti un rakstīt…

  10
  18
 6. Nu Jūs bišku ar saviem komentāriem pāršavat pāri. Visi skolotāji ir cilvēki, kurš labāks kurš ne-bet visiem jādzīvo. Un ja atnāc no darbā mājas gribas gan atpūsties gan pabūt ar saviem bērniem un ģimeni. Bet….nesanāk. Jāstrādā arī mājas jo trūkst skolotāju. Un to paveikusi mūsu dārgā valdība. Un tā ministre ka kkads neizglītots skuķis -runa nez zin ko,dara to kas viņai ienāk prātā un visstulbākais ministri to redz un neviens neiebilst.Da nafig Jums tādu ministru.Pieprasīts demisiju.Lai Jums veicas.

  20
  7
 7. Skolotāju gandrīz nav palicis – vienas učilkas!

  12
  12
 8. Vienīgos kurus te var nosaukt par skolotājiem ir Biruta Rukmane,un Aldis Doropoļskis

  12
  12
 9. Kā var čīkstēt nepārtraukti tieši šīs profesijas pārstāvji….a citiem nevajag algas palielināt, citiem ir mazāka slodze?? Kā nav kauna…ir tik daudz profesiju, kur tiešām vajadzētu protestēt, jo slodze ir nesamērīga ar atalgojumu, kā piemēru varu minēt veikalā pārdevēju…. bet nez kāpēc šādi cilvēki nerīko protestus…pieņem un dzīvo kā var, kā visi.

  25
  17
 10. Tik daudz brīvdienu, man liekas, nav nevienam profesijas pārstāvim kā pedagogam – visi bērnu brīvlaiki ( pavasara, rudens, ziemas un galvenokārt vasaras ), visi ceļojumi ( kas tiek īpašā veidā nosaukti kā projekta ietvaros ), darba laiks vēl knapi līdz pēcpusdienai….nu kur var būt tāda nekaunība!

  26
  23
 11. Protams profesija nav no vieglākajām, bet….ir arī bonusi, katru dienu nav jāstrādā no 8:00-17:00 un atvaļinājums nav tikai 4 nedēļas, kuras arī ne vienmēr var dabūt pēc kārtas, bet vēl ir jādala, lai šefiem patiktu. Tā kā šoreiz šī protestēšana ir nevietā.

  20
  18
 12. Nejāsim gan uz MAXIMU strādāt. Labāk iesim uz skolu strādāt.Kurš nav skolā strādājis-tam grūti saprast darbu skolā.

  19
  8
 13. Piekrītu par vasaras atvaļinājumu, bet ikdienā mana darbdiena sākas 7.30 un beidzas ap 23(diemžēl pārbaudes darbi nav testi un skolēni stundā gaida organizētu darbu, nevis ļurināšanu), reizēm gan zvana pat trijos naktī, pārsvarā brīvas tikai sestdienas, ja nav konkursi vai kursi, vai ekskursijas. Protams, pati izvēlējos… Tomēr aicinu ikvienu izmēģināt, kaut vienu stundu novadīt 7.klasē(burvīgākie pusaudži, kuri novērtē un saka, ko domā)

  24
  8
 14. Lielākā daļa komentāru nu vienkārši briesmīgi, laikam kautkādi ar dzīvi neapmierināti meža rūķi sarosijušies 😀 Nesaprotu kā pieauguši cilvēki var vispār necienīt tādu profesiju kā skolotājs, cilvēks kas 12 gadus māca jūsu bērnus diendienā, kas attīsta viņos dažādas iemaņas utt. Un salīdzināt pārdevēju ar skolotāju nu vispār vājprāts! Vienīgi nesaprotu kapēc šādos piketos nepiedalās arī citi ne tikai skolotāji? Tas taču attiecas un visiem, lai skolotājiem būtu pienācīgas algas,lai viņi būtu novērtēti..

  24
  10
 15. Un kā jums nav kauns pazemot pārdevēja arodu. Nebūtu viņu, nebūtu ko bezkaunīgajā mutē bāzt! Un kāda viņiem ir slodze no 8- 23 utt. Un vēl neapmierināti klientu komentāri jāuzklausa! Bet skolotāji gan – vienmēr neapmierināti, visu laiku algas mazas! Man apnicis! Lai iet citur strādāt, ja nevar turēt – gateris piemēram, tad paskatīsimies kā būs, vai vēl būs spēks piketēt! Kaunējušies būtu!

  20
  19
 16. Es cienu visas profesijas, kā skolotāja tā pārdevējas. Algu paaugstinājumu būtu ir pelnījuši daudzi. Bet uzskatu, ka būt skolotājam, tas ir izaicinājums. Tā ir grūta profesija, kura ir pelnījusi atbilstošu atalgojumu. Mūsdienu skolotāji ir noguruši un pārslogoti, jo uzskatu, ka dēļ pēdējo 10 g samurgotās un dīvainās izglītības tiek prasīts no skolotàja daudz par daudz. Mūsdienās skolotājam jādara daudz kas tāds, ko agrāk nevajadzēja. Būtu jāmaina visa izglītības sistēma. Daudzi skolotāji izdeg, daudzi pastrādā skolā un saprot, ka to nevēlas.

  18
  5
 17. Es neaizvainoju pārdevējas, bet vienkārši salīdzināt pārdevēju un skolotāji vsp nevar! Skolotājiem noteikti ir jāpelna daudz vairāk nekā viņi šobrīd pelna! Piedod bet skolotājam pirmkārt ir jāiegūst izglītība, kā arī ar gadiem jākrāj pieredze jo ar bērniem ir jāmak runāt utt. Bērnu domāšanas veids un viss attīstās un mainās, līdz ar to arī pasniegšanas veids mainās un tam visam ir jātiek līdz utt. Un skolotāja darbs nebeidzas izejot pa skolas durvīm! Par pārdevēju var iet strādāt jebkurš kurš grib, varbūt nav viegli bet noteikti nesalīdzināms darbs ar skolotājiem! Un starpcitu pārdevēja produktus neražo bet tikai sakārto plauktiņos smuki un pārdod 😀 😀 😀
  Veiksmi skolotājiem!!!

  19
  9
 18. A nav ko mācīties tik daudz! Tā pat tas potenciālais darbs gulbenes nov. būs vai nu veikalā vai gaterī. Strādniekus vajag fiziski attīstītus, bet dumjus, lai neiet sūdzēties. Tad arī tās učenes tik daudz nevajadzēs, un varēs samāksāt par 5 % lielāku algu!

  3
  16
 19. Protams, ka skumji – cilvēki ar augstāko izglītību saņemt mazāk par maksimas darbiniekiem. Visi darbi svarīgi, bet atbildība un paša ieguldījums krasi atšķiras. Normālās valstīs tā ir viena no cienītākajām profesijām.

  15
  9
 20. Labam pārdevējam ir vajadzīgs daudz lielāks talants kā skolotājam.
  Kaut ko no grāmatas nolasīt klases priekšā var arī apkopēja!

  12
  21
 21. Sirsnīgs jums visām, paldies! Ja nebūtu jūsu un jūsu mācīto skolnieku-pusanalfabētu, bizness, kas nodarbojas ar skolēnu privātapmācību, skolas un augstskolas darbu izpildi, sabruktu.

  8
  4
 22. Skolotāji ir drosmīgi, pieprasot algas paaugstinājumu. Komentāros teikts, ka citu profesiju pārstāvji samierinās un strādā tālāk, ko tie skolotāji gan iedomājas. Nu strādājiet, nekurnētāji, tālāk! Aitu bars, ar visu mierā, tā tik turpiniet!
  Un daudzu komentētāju pareizrakstība- analfabētisma kalngals!

  8
  5
 23. Lūdzu saciet protestēt jau vasarā, nevis septembrī, kad bērniem jaiet uz skolu! Citādi atkal būs vai nu covid, vai attālinātās mācības un vecāki pedagogi bez izglītības!

  11
  1
 24. Algas paaugstinājums. Interesanti kāpēc neviens negrib uzrakstīt cik tā saņem mūsu nabaga skolotāji? ??!Tad mēs redzētu cik nabagi skolotāji.

  12
  8
 25. Nevajag “lauzīt galvu” par skolotāju atalgojumu! Kur tāds naids rodas? Bez izglītības grūta dzīve. Dodieties apgūt pedagoga profesiju un strādājiet tajā! Neskaudiet!

  13
  5
 26. Viena darba ņēmēju suga.kas nekad nav apmierināta. JĀBRĪNAS

  7
  7
 27. … un kādas pedagoģiskās audzināšanas rezultāts ir personas, kuras skolotājus sūta uz maximu strādāt. No otras puses – ja mājās bērnu klātbūtnē vecāki deklarē šādus uzskatus, tad negaidiet brīnumus. Jūs paši šos nelaimesputnus izaudziniet, tāpēc nevainojiet pedagogus.

  10
  3
 28. Tas ir nieks, salīdzinot ar lauksaimniekiem, kuri kompensācijas prasa par visu pēc kārtas kas saistīts ar klimatu.

  11
  6
 29. Jūs tāpat ķa mūsu dārgie ministri neatbildiet uz tiešo jautajumu-cik nabadzīgie ir skolotāji? Izdomājiet visādus citus atbilžu variantus ,tikai lai neatbildetu.Salīdziniet visādus arodus ,visādi apsmejiet viens otru.Nu bet kur jūsu bravuriba-atbildiet cik tā mazās ir Jūsu aldziņas?

  3
  2
 30. Dzirksteles komentāros taču nav jāsniedz deklarācija par gada ieņēmumi em pedagogiem!!! Nomierinieties beidzot!

  3
  3
 31. Pedagogs strādājot vienu likmi saņem 900eiro pirms nodokļu nomaksas, tātad ap 600eiro uz rokas. Bet cik daudz sava laika pēc mācību stundām velta gatavojoties tām -pēc jaunajām kompetencēm, sazinoties ar vecākiem, labojot darbus utt. neskaitot savu laiku un atraujot to saviem personīgajiem bērniem vakara stundās -nevienu neinteresē.

  6
  2
 32. Kauns,mūžam cik paklausies lieläkie nabagi,pedagogi.Kauns jums bütu piketus rïkot,paskatieties apkārt.Eh pat riebjas runät.

  2
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.