Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Arī Gulbenes novadā sākas putnu migrācija uz siltajām zemēm

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Putnu migrācija jau notiek, un pirmie migrē galvenokārt mazie putni – tā “Dzirkstelei” saka putnu vērotājs Elvijs Kantāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

E.Kantāns stāsta, ka stārķus un dzērves vēl daudz kur var redzēt. “Tas nebūs brīnums septembra sākumā redzēt stārķi vai oktobra sākumā – dzērvi. Tur kur vēl notiek kulšanas darbi, tur ir arī vēl stārķi, kuri var uz kādu brīdi vēl aizkavēties. Savukārt dzērvju vēl vietām ir pilni lauki. Ja arī uznāks pēkšņi sals, tas viņiem nekaitēs. Ja putni ir paēduši, tad pirmie mīnus grādi īsti neskādē nevienam putnam,” saka E.Kantāns.

Viņš stāsta, ka mazie putni, piemēram, tādi kā mušķērāji, dažādu sugu ķauķi, mazie svilpji, lakstīgalas, sarkanrīklītes, jau lēnām uzsākuši migrāciju. “Bariņos vai pa vienai lido jau projām, kā tauta saka, uz siltajām zemēm. Kustība notiek. Augusta sākumā pats pie savām mājām esmu uzsācis skatīties putnu migrāciju, un pamazām augusta sākumā ķauķi devās prom. Tagad to palicis mazāk, jo daļa jau ir ārpus Latvijas, bet citi putni tikai tagad sāk migrēt, piemēram, sarkanrīklītes. No lielajiem putniem vēl visi ir uz vietas, arī plēsējputni, bet septembrī tie pazudīs,” stāsta E.Kantāns.

Ja kādu interesē, kā notiek kādām putnu sugām migrācija, var sazināties ar E.Kantānu pa tālruni 26264611. “Var kādreiz atbraukt ciemos pie manis uz Liteni, kad notiek putnu ķeršana, lai saprastu, kā notiek migrācija. Tiek arī plānots, ka 1.oktobrī notiks Putnu dienas, kad arī es pie sevis Litenē turpināšu gredzenot putnus, un ikviens var braukt un skatīties,” aicina E.Kantāns.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. vai ta krievu tautības cilvēki latvijā arī ir gājputnu statusā

  2. Nevajag mums to rakstīt paši zinām kad putni lido uz siltām zemēm.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.