Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Arī Gulbenes novadā uzņem jaunos Ukrainas basketbolistus

Foto: Gatis Bogdanovs.

Latvija uzņēmusies palīdzēt jaunajiem Ukrainas basketbolistiem, daļa no viņiem tagad ir arī Gulbenē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Kristaps Dauksts stāsta – sestdien, 19.martā, taisnā ceļā caur Varšavu Rīgā bija nonākuši 45 Ukrainas civiliedzīvotāji – bērni un jaunieši, kuri savā dzimtenē trenējušies basketbolā, kā arī šo bērnu pārstāvji/vecāki. Tā kā Gulbene sevi pozicionē kā pilsēta, kur tiek kultivēts šis sporta veids, sportisti ir ieinteresēti palikt tieši šeit.

Šo cilvēku grupu vispirms nogādāja Rankas pagastā skolas internāta. Brīvdienās tika sakārtota iespēja daļu pārvest uz Gulbeni. Pirmdien, 21.martā, 24 aizkļuva uz Gulbenes sporta skolas internātu Skolas ielā. Viņi tagad dzīvo tur. “Šiem bērniem ļoti svarīgi ir turpināt trenēties basketbolā,” uzsver K.Dauksts.

22.martā 21 cilvēks no internāta Rankā ar pašvaldības transportu tika pārvests uz Gulbenes novada vidusskolas internātu Līkajā ielā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Papildus 22.marta vakarā uz Rīgu braucām pakaļ vēl 10 šo bērnu vecākiem. Viņus arī nogādājām uz internātu Līkajā ielā. Tātad tur ir 31 cilvēks,” stāsta K.Dauksts. Viņš uzsver – jauno basketbolistu nonākšanu Gulbenē kārtojusi pašvaldības Sporta pārvalde.

Pašvaldība nodrošina šo sportistu un viņus pavadošo cilvēku ēdināšanu četras reizes dienā, piemēram, Gulbenē tas notiek novada vidusskolas ēdnīcā.

Pašvaldības oficiālā informācija liecina – līdz 22.martam Gulbenes novada Sociālajā dienestā reģistrēti 117 patvēruma meklētāji no Ukrainas, tajā skaitā 67 bērni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Diāna Odumiņa

Uzziņai

Palīdzība Ukrainas iedzīvotājiem:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* par pajumti, transportu zvanīt 29284673 Kristapam;

* par sociālo palīdzību zvanīt 29463425 Jānim.

Avots: Gulbenes novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.