Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Arī jūlijā gaidāmas karstas dienas

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

“Jūlijs rādās būt tuvu normai un, iespējams, nedaudz siltāks kā parasti. Nokrišņu būs nedaudz vairāk par mēneša vidējo normu, un tie pārsvarā būs īslaicīgi, bet gaidāmas arī stipras lietusgāzes,” saka laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jūlijs ir vasaras galvenais mēnesis. Tas ir siena un liepziedu mēnesis. Ja jūlija sākumā vēl ir ziedu laiks, tad mēneša beigās – jau ražas laiks. Jūlijs ir siltākais un nokrišņiem bagātākais vasaras mēnesis. Ticējums saka: ja jūlijs ir silts un augusts ir vēss, tad būs auksta ziema.

V.Bukšs stāsta, ja neņem vērā karstumu jūlija sākumā, tad tālāk dienu, kad temperatūra sasniegs plus 30 un vairāk grādu, varētu arī nebūt. “Te jābūt uzmanīgam, jo aizejošā jūnija straujais karstuma vilnis mēneša nogalē kā atvilnis ar plus 33 un vairāk grādiem var atkārtoties arī jūlija otrajā pusē – laikā ap 20.-25.jūliju,” saka V.Bukšs.

Viņš stāsta, ja mēneša pirmajā pusē, laikā līdz Septiņu brāļu dienai (10.jūlijs), vēl varētu būt stipri nokrišņi, tad mēneša otrajā pusē to daudzums pakāpeniski samazināsies. Sausākas un saulainākas dienas jūlijā, kad gaisa temperatūra būs plus 27 un vairāk grādi, ir iespējamas laikā ap 22.jūliju un Jēkabiem (25.jūlijs). “Vairākas pazīmes pagājušajā ziemā un pavasarī norādīja uz to, ka vasara lielākoties būs mitra. Līdz ar to jūlijā dažviet augsnē var rasties liekais ūdens un pēc lietusgāzēm applūst zemākas vietas,” saka laika zīmju vērotājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ticējumi

Ja vecie Jāņi (7.jūlijs) ir lietaina diena, būs slikts siena un ražas novākšanas laiks.

Ja Septiņu brāļu dienā (10.jūlijs) līst, tad līs septiņas nedēļas. Ja spīd saule, tad tā spīdēs septiņas nedēļas no vietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja veco Pēteru (12.jūlijs) diena ir skaidra, būs bagāts gads un labas ražas.

Jēkabi (25.jūlijs) jeb Saimnieku diena ir jūlija galvenie svētki. Ja Jēkabos ap sauli mazi mākonīši, tad būs sniegiem bagāta ziema. Silta un gaiša Jēkaba diena paredz aukstus Ziemassvētkus.

Annas (26.jūlijs) ir Saimnieču diena. Ja Annas dienā līst lietus, tad rudenī būs daudz sēņu, bet rieksti būs tārpaini.

Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.