Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Arī Lizuma pagastā centrālapkure kļūs dārgāka

Lizuma koģenerācijas stacija, kas pieder SIA “Eko NRG”, arī spiesta paaugstināt cenu saražotajam siltumam un to pamato ar mainīgajām izmaksām. Gulbenes novada pašvaldība kā starpniece siltuma piegādē Lizumam, spiesta respektēt uzņēmuma intereses. Tarifa apmērs ir sarēķināts no jauna, un ar 1.decembri klientiem būs jāmaksā vairāk. Foto: no “Dzirksteles” arhīva

Nebija ilgs prieks par to, ka gaidāmajā ziemā vienīgi Lizumā nemainīga paliks līdzšinējā cena par centralizēto piegādāto siltumu. Ar 1.novembri Lizumā centralizētā siltumapgāde būs ievērojami dārgāka – liecina deputātu pārrunātais novada domes 18.augusta finanšu komitejas sēdē. Vēl gala lēmums jāpieņem novada domes nākamajā sēdē, kas paredzēta 25.augustā.

SIA “Eko NRG” 28.jūlijā informēja pašvaldību, ka ar 1.novembri paaugstina cenu siltumam, kuru uzņēmums savā koģenerācijas stacijā ražo Lizuma pagastam. Jaunā cena būs 45,01 eiro par megavatstundu bez PVN (līdz šim – 22,77 eiro par megavatstundu bez PVN).

Līdz ar to pašvaldība plāno mēnesi vēlāk – 1.decembrī – noteikt pagastā jaunu siltuma tarifu, kas būs 68,02 eiro par megavatstundu siltuma bez PVN (šobrīd ir 41,33 eiro par megavatstundu siltuma bez PVN). Kopā ar PVN fiziskajām personām jaunais siltuma tarifs Lizumā būs 76,18 eiro par megavatstundu siltuma, bet juridiskajām personām – 82,30 eiro.

SIA “Eko NRG” ir centralizēti piegādātā siltuma ražotājs Lizumā kopš 2017./2018.gada apkures sezonas.
Deputāti 18.augusta finanšu komitejas sēdē iekarsa diskusijās. Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis teica – vajadzīgi trīs mēneši, lai iepriekš pabrīdinātu klientus par tarifa izmaiņām. Bija jautājumi par to, kāpēc tik ļoti atšķiras tā siltuma cena, kuru nosaka uzņēmums, no tās, kuru galā apstiprina novada dome. A.Caunītis skaidroja, ka pašvaldības atbildība ir nopirkt siltumu no uzņēmuma, tālāk pārvadīt un sadalīt to. Pašvaldība savu izdevumu daļu jaunajā tarifā nav palielinājusi. Siltuma pārvaldes cauruļvadi Lizumā pieder pašvaldībai.

Izskanēja jautājums par Lizuma “Pinkās” topošo jauno noliktavas ēku ar biroja telpām 8000 kvadrātmetru platībā, kas arī izmantos centrālapkuri, ka, iespējams, tādā veidā varētu mazināt siltuma cenas kāpuma slogu. A.Caunītis komentēja, ka viņam nav informācijas, vai par siltuma izmantošanu noliktavas ēkā nomnieki maksās pašvaldībai vai pa tiešo siltuma ražotājam (SIA “Eko NRG”). Pašvaldības Finanšu nodaļas vadītāja Aija Kļaviņa norādīja – objekts “Pinkās” vēl nav nodots ekspluatācijā.

Rīgas uzņēmums “Eko NRG” ir dibināts 2012.gadā. Tā pamatkapitālā ir 2844 eiro. Uzņēmumā 50 procenti kapitāldaļu pieder SIA “B & B Investīcijas”, 29,9 procenti – Nīderlandes “Host Holding B.V.”, mazliet vairāk par 20 procentiem – Uldim Misiņam. Visas uzņēmuma “Eko NRG” kapitāldaļas ir ieķīlātas. Patiesais labuma guvējs no SIA “Eko NRG” ir Nīderlandes iedzīvotājs Klein Teeselink Hermanus – liecina “Lursoft” dati. Pagājušajā gadā SIA “Eko NRG” apgrozījums ir bijis 4 835 336 eiro. Pēc nodokļu nomaksas gūta 535 013 eiro peļņa.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Starpnieks nopelna visvairāk. Vairāk pat kā ražotājs.Kapēc nevar pagasts maksāt pa tiešo???

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.