Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Atjaunos Druvienas kapliču

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Līdz 21.novembrim Gulbenes novada pašvaldībā turpināsies tirgus izpēte Druvienas kapličas atjaunošanas veikšanai. Izraudzītajam pretendentam pasūtījums būs jāizpilda līdz nākamā gada 30.jūnijam – liecina publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības norādītais pieejamais finansējums ir 7896 eiro. Paredzēta esošā lubiņu jumta demontāža 57 kvadrātmetru apjomā un pēc tam jauna tāda paša materiāla jumta ieklāšana trīs kārtās. Jāsakārto arī zvanu tornis, lietusūdens notekas, fasāde, jāremontē durvis. Nākamajā gadā Druvienas kapsētai aprit 200 gadu, arī kapličai. Kapliča ir saglabāta autentiska. Druvienas kapliču cēluši pagasta iedzīvotāji muižas uzdevumā ap 1824.gadu.

Tāds pavisam pamatīgs kapličas remonts esot bijis 1974 gadā uz kapličas 150 gadu pastāvēšanas brīdi – “Dzirkstelei” stāsta Druvienas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Graumanis.

Druvienas pagasta attīstības biedrības “Pērļu zvejnieki” pārstāve Velga Černoglazova iepriekš “Dzirkstelei” atgādināja, ka 2008.gadā ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu Druvienas kapličai tika veikts jumta remonts. Taču tagad atkal ir vajadzīgi pamatīgi sakopšanas darbi šai būvei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Druvienas kapliča nav valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, kaut varētu būt. To “Dzirkstelei” iepriekš apliecināja Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes valsts inspektore gulbeniete Sarmīte Dundure, kura labi pārzina novada kultūrvēsturi. Viņa teica: “Zinot to, cik ļoti Druvienas cilvēkiem ir svarīga sava vēsturiskā vide, ir iespēja vērsties ar iesniegumu, lai piešķirtu šai kapličai aizsargājamu statusu. Iesniegumu var uzrakstīt ikviens.”

Jau pirms trim gadiem druvēnieši bija pieteikuši pašvaldības budžetēšanas projektu konkursam ideju par pagasta kapu teritorijas labiekārtošanu, lēšot, ka tam vajadzēs nepilnus 20 000 eiro. Iniciatīva, kuras autore bija V.Černoglazova, netika atbalstīta. Runa šajā projektā bija par dažādiem labiekārtojumiem, izņemot kapličas remontu.

Druvienas kapsēta, kurā atrodas 19.gadsimtā būvētā kapliča, izveidota muižas barona Malama laikā. Kapos apbedīti Latvijai nozīmīgā dzejnieka Jāņa Poruka tēvs un māte.

Druvienas attīstības biedrībai “Pērļu zvejnieki” ir ziedojumu konts speciāli kapu labiekārtošanai: LV54HABA0551046401905. Informāciju par to var lasīt biedrības interneta vietnē “Perluzvejnieki.lv”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.