Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Atkal projektēs Druvienas pils jumta nostiprināšanu

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

No jauna pašvaldība izraudzījusies projektētāju saistībā ar problēmām Druvienas pils ēkā. Nepieciešams būs nostiprināt jumtu, siltināt bēniņu pārsegumu, atjaunot fasādi un apkures sistēmu. No trīs pretendentu piedāvājuma publiskajā iepirkumā ir izraudzīti SIA “Askelum” pakalpojumi. Tā ir Rēzeknes novada firma. Līgumcena – 18 800 eiro bez PVN. Projektēšana veicama 140 dienu laikā, kā to paredz līgums ar pašvaldību – liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar šo pašu firmu par identisku darba veikšanu pašvaldība jau bija noslēgusi līgumu 2021.gadā (par 3888,88 eiro līgumcenu bez PVN). Toreiz projektētājs nav līdz galam izpildījis prasīto, tāpēc pašvaldība līgumu lauza – “Dzirkstelei” skaidro Druvienas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Graumanis. Tātad tagad tā pati firma līdz galam izdarīs jau iesākto.

Šogad projektēšanas uzdevumā pašvaldība uzsvērusi šādas Druvienas pils vajadzības: jumta konstrukciju un griestu pastiprināšanas būvprojekta izstrāde (virs aktu zāles); bēniņu pārseguma siltināšana visai ēkai; apkures sistēmas atjaunošana; pagasta pārvaldes ieejas mezgla izbūve pieejamības nodrošināšanai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām; ēkas fasādes atjaunošana; ugunsdrošības signalizācijas ierīkošana atlikušajā ēkas daļā; pandusa norobežojošas margas izbūve.

Jaunā publiskā iepirkuma dokumentos Druvienas pils pašreizējā situācija ir raksturota šādi: “Ēkas zāles jumta konstrukcijas un pārseguma sijas iesēdušās, jāpastiprina kopņu savienojumu mezgli. Pārsegumam ierīkota pagaidu siltumizolācija. Esošā apkures sistēmas siltumizolācija novecojusi, nolietojusies. Apkures sistēma daļā ēkas nefunkcionē, apkures sistēmai nav regulēšanas iespēju. Ēkas fasāde ar nodrupušu apmetumu un nolobījušos krāsojumu, atsevišķās vietās ķieģeļu izdrupumi. Ēkai ir izstrādāts tehniskās apsekošanas akts un veikta fasādes mākslinieciski arhitektoniskā inventarizācija. Daļā ēkas nav ierīkota ugunsdrošības signalizācija.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

  1. Kas tas par stulbumu? Ar firmu, kura slikti strādāja tiek slēgts atkārtots līgums par to pašu darbu, bet nu jau par 5× lielāku samaksu.

  2. Tikai galīgi imbicīļi var noslēgt līgumu ar brāķdariem!

    5
    1
  3. Tā ir cita zupa vai par 4 vai 18 tūkstoši, tagad arī pašiem san;aks

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.