Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Atkārtoti sludina iepirkumu Druvienas pils jumta sakārtošanai

Druvienas muižas kungu māja (pils). Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes novada pašvaldība 25.februārī ir izsludinājusi jaunu publisko iepirkumu būvprojekta izstrādei un autoruzraudzībai Druvienas bijušās pamatskolas ēkas jumta konstrukciju pastiprināšanai un bēniņu pārseguma siltināšanai. Piedāvājuma iesniegšanas termiņš ir 7.marts – vēsta Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līguma izpildes termiņš ir noteikts 120 dienas no līguma noslēgšanas brīža, neieskaitot būvprojekta ekspertīzes laiku.

Tādējādi pašvaldība jau atkārtoti izsludina šo publisko iepirkumu. Projektēšanai jau bija jābūt veiktai un arī būvdarbiem vajadzēja būt izdarītiem pagājušajā gadā. Šajā sakarā novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis jau iepriekš “Dzirkstelei” stāstīja – projektētājs nepildīja līgumsaistības un pašvaldība līdz reāliem būvdarbiem netika. Jāatgādina, ka saskaņā ar IUB publiskoto informāciju 2021.gada 25.janvārī pašvaldība parakstīja līgumu ar SIA “Askelum” par 3888,88 eiro bez PVN, lai uzņēmums 120 dienu laikā projektētu un nodrošinātu autoruzraudzību šīs pašas ēkas jumta konstrukcijas pastiprināšanai un bēniņu pārseguma siltināšanai. Sadarbība neveidojās tā, lai pašvaldība būtu apmierināta.

Nedienas ar Druvienas pils jumtu turpinās jau kopš 2020.gada 16.aprīļa vētras, kas uzrādīja problēmu. Saskaņā ar IUB publiskoto informāciju 2020.gada 30.jūnijā pašvaldība bija parakstījusi līgumu ar SIA “Akvilons Z” par Druvienas pamatskolas ēkas jumta remontu par līgumcenu 16 396,68 eiro bez PVN. Taču veiktais darbs bija nepietiekams, jo veicamo darbu apjoms nebija noteikts vajadzīgajā apjomā. Šajā sakarā 2020.gada nogalē pašvaldība divreiz organizēja ēkas tehnisko apsekošanu. Rezultātā bija liegums cilvēkiem uzturēties ēkas zālē. Atkārtoti tika konstatēts, ka jumta konstrukcijā ir bojātas trīs vidējās koka kopnes (rūpnieciski sagatavotas konstrukcijas, kas simetriski nosedz ēku no viena gala līdz otram un tiek izgatavotas pēc individuāla pasūtījuma katram projektam). Ir notikusi kopņu augšējās joslas izslīdēšana uz āru – teikts apsekošanas aktā. Secināts, ka deformācija veidojusies vairāku gadu garumā. Deformētajām kopnēm vajadzīgs papildu stiprinājums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Druvienas muižas kungu māja (pils) ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis, kas attiecināms uz 1898.gadu. Kopš 1951.gada tur bija skola, kas beidza pastāvēt 2018.gadā. Telpas turpināja un turpina izmantot pašu druvēniešu veidotais un pašvaldības atbalstītais Latviskās dzīvesziņas centrs. Pagājušā gada nogalē uz pili pārcēlās arī pagasta pārvaldes un citu iestāžu darbinieki, kuri agrāk strādāja blakus esošajā kultūras namā/administratīvajā ēkā.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.