Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Atvērto baznīcu diena sestdien būs arī Gulbenē un Tirzā

Ilustratīvs foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes novadā Atvērto baznīcu dienā piedalīsies arī Gulbenes un Tirzas evaņģēliski luteriskās baznīcas. Par to liecina informācija mājaslapā “Baznicunakts.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tirzas evaņģēliski luteriskā baznīca 27.maijā būs atvērta no pulksten 10.00 līdz 22.00. Baznīcas zvanu zvanīšana – 12.00, 18.00 un 22.00; 19.30 – saruna par novadniekiem un izglītības pirmsākumiem Tirzas draudzē ar Nilu Treiju; 20.00 – Gulbenes un Cesvaines mūzikas skolu priekšnesumi; 21.00 – kopīga tēvreizes lūgšana.

Gulbenes evaņģēliski luteriskā baznīca 27.maijā būs atvērta no 10.00 līdz 24.00. Baznīcas zvanu zvanīšana – 12.00, 18.00 un 22.00; 19.00 – Gulbenes mūzikas skolas audzēkņu un pedagogu koncerts; 21.00 – kopīga tēvreizes lūgšana.

2023.gadā garīgās kultūras notikums “Baznīcu nakts” norisināsies desmito reizi un šogad pulcēs vismaz 180 dažādas tradicionālo kristīgo konfesiju baznīcas visā Latvijā. Tajā pašā dienā notiks arī Atvērto baznīcu diena, kad ikviena draudze ir aicināta turēt savu dievnamu atvērtu – ekskursijām, apskatei – viesiem no pulksten 10.00. Abi pasākumi notiks sestdien, 27.maijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par pasākumu dalībniekiem var uzzināt www.baznicunakts.lv publicētajā kartē vai notikuma “Facebook” kontā.

Baznīcu nakts un Atvērto baznīcu dienas tēma šogad ir “Dzīvība”. Visvairāk atvērto baznīcu būs Vidzemē – dalībai reģistrētas 54 baznīcas, tai seko Kurzeme – pieteiktas 36 baznīcas, Rīga un Pierīga – kopā 32 baznīcas. Savukārt Zemgalē, Sēlijā un Latgalē kopā pasākumā piedalīsies vismaz 58 baznīcas.

Katrā no baznīcām sagatavota daudzveidīga programma – no dievnama apskates un ekskursijas, gleznu un fotogrāfiju izstādēm pa dienu līdz piesātinātām un profesionālām koncertprogrammām ar koru un Latvijā labi zināmu solo mākslinieku – mūziķu, dziedātāju – piedalīšanos vakarā. Neiztrūkstoši notiks arī svētbrīži, būs laiks lūgšanām un klusumam. Novados programmās iekļauti arī teātra priekšnesumi un kopīga zupas vārīšana baznīcas dārzā vai atpūta šūpuļtīklos. Būs īpaši padomāts arī par ģimenēm ar bērniem, veidojot izzinošas viktorīnas, orientēšanos, slēpņošanas spēles u.c. aktivitātes baznīcā un tās tuvā apkārtnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau tradicionāli vienojoša būs baznīcas zvanu zvanīšana, kas notiks trīs reizes dienā – pulksten 12.00, pulksten 18.00 un pulksten 22.00. Savukārt pulksten 21.00 visi vienosies tēvreizes lūgšanā un Latvijas himnā „Dievs, svētī Latviju!”. Daudzviet vakara gaitā tiks atskaņota arī Ukrainas himna, pasākuma rīkošanā iesaistījušies arī ukraiņu mākslinieki (piemēram, Siguldas ev. lut. baznīcā muzicēs Darja Leleko (bandūra)).

Par tradīciju kļuvusi vienotā Baznīcu nakts atklāšana, kas katru gadu notiek citā baznīcā. Šogad svinīgā atklāšana, piedaloties visu tradicionālo kristīgo konfesiju vadītājiem vai pārstāvjiem, notiks Baldones evaņģēliski luteriskajā baznīcā pulksten 18.00. Atklāšanas notikumu – uzrunas un koncertu – varēs vērot arī tiešsaistē Baznīcu nakts (https://www.facebook.com/baznicunakts) un Baldones evaņģēliski luteriskās baznīcas (https://www.facebook.com/baldonesbaznica) “Facebook” kontā. Atklāšanā piedalīsies jauniešu simfoniskais orķestris “Draugi”, jauktais koris “Tempus”. Vakara gaitā dievnamā muzicēs arī mūziķis Aivars Hermanis un dziedātāja Ieva Akuratere, kamerkoris “Muklājs”, komponists Jānis Lūsēns, flautiste Evija Mundeciema, Rīgas Doma kora skolas Džeza nodaļa u.c. Baldones baznīcas programma tiks translēta tiešsaistes kanālos līdz pat pulksten 22.00.

Baznīcu nakts ir ekumenisks notikums un tradicionāli norisinās no 10.00 līdz 22.00. Tajā kopīgi piedalās dažādas Latvijas kristīgo konfesiju draudzes. Baznīcu nakts ir satikšanās ar skaistumu baznīcas kultūras, mākslas un garīgo vērtību mantojumā. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms vairāk nekā 10 gadiem notika pirmais šāds kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumenisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Kopš 2012.gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji.

Atvērto baznīcu diena Latvijā papildina notikuma norisi kopš 2021.gada un aicina apmeklētājus apceļot baznīcas arī pa dienu, tā paplašinot notikuma norisi, iedrošinot plašāk iepazīt Latvijas sakrālo mantojumu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.