Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Autoceļa Smiltene-Gulbene posmā no Velēnas līdz krustojumam ar autoceļu Sinole-Silakrogs nofrēzēs sabrukušo asfaltbetona segumu

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Lai līdz būvdarbu atsākšanai uzlabotu braukšanas apstākļus reģionāla autoceļa Smiltene–Gulbene (P27) būvdarbu posmā, vairākās vietās nofrēzēs un izlīdzinās sabrukušo asfaltbetona segumu. Darbus šonedēļ sāks pie apdzīvotās vietas Velēna (38,75.-40,50. km), bet nākamnedēļ segumu frēzēs vēl divos posmos starp Velēnu un krustojumu ar reģionālo autoceļu Sinole–Silakrogs (P34) (40.98.-42. km un 43.80.-44.65. km). Par to informē VSIA “Latvijas Valsts ceļi” Komunikācijas daļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbu veikšanas laikā darbdienās šajā posmā būs līdz diviem ar luksoforu regulētiem posmiem, būs arī saglabāti līdzšinējie braukšanas ātruma ierobežojumi 50 un 70 km/h. “Latvijas Valsts ceļi” aicina autovadītājus rēķināties ar papildu laiku ceļā, šķērsojot būvdarbu zonu.

Jau vēstīts, ka pirms remontdarbu uzsākšanas šī reģionālā ceļa posms bija ļoti sliktā tehniskā stāvoklī un ziemas nepastāvīgo laika apstākļu dēļ tas vietām ir faktiski pilnībā sabrucis.

Patlaban šajā ceļa posmā vēl turpinās tehnoloģiskais pārtraukums, būvdarbus tur plānots atsākt 5. aprīlī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latvijas Valsts ceļi” informē, ka pērn rudenī posmā jau nomainītas caurtekas, savukārt asfaltbetona seguma pārbūve sāksies šogad. Seguma atjaunošanas posmā no krustojuma ar vietējo autoceļu Sinole–Tirzas stacija (V413) līdz Gulbenei (45,60.–60,91. km) paredzēta ceļa profila labošana un jaunas asfaltbetona dilumkārtas ieklāšana, autobusa pieturvietu atjaunošana.

Savukārt seguma pārbūves posmos (34,87.-45,60. km un 60,91.-61,22. km) paredzēta gan daļēja, gan pilnīga ceļa konstrukcijas pārbūve, kā arī divu asfaltbetona kārtu izbūve.

Lai nodrošinātu iedzīvotāju drošu un ērtu nokļūšanu uz autobusa pieturvietām, pie Gulbenes (60,90.-61,22. km) abās pusēs autoceļam izbūvēs bruģētu, apgaismotu ietves posmu, savienojot to ar esošo pilsētas ietvi.

Darbus par līgumcenu 7 127 027 eiro (ar PVN) veic SIA “8 CBR”, kas tiek finansēti no 2021. gadā papildus piešķirtajiem 100 miljoniem eiro no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”. Darbus plānots pabeigt 2022. gada rudenī. Projekta autors ir SIA “Projekts 3”, būvuzraudzību veic SIA “Būvju profesionālā uzraudzība”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.