Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Balvu slimnīcā arvien vairāk balstvakcīnu pret Covid-19 nesaņēmušo

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Šobrīd Balvu slimnīcā ir viena Covid-19 nodaļa ar 14 gultasvietām, jo otra Covid-19 nodaļa ir slēgta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes slimnīcas galvenā ārste Sigita Drubiņa, kura apvienībā koordinē arī vakcinācijas procesu, skaidro, ka, tā kā ir viena Covid-19 nodaļa, tad tās noslodze ir pietiekami liela. “Kad vienu brīdi saslimstība mazinājās, tad vienu nodaļu slēdzām, jo nebija racionāli turēt personālu divās nodaļās, kuras ir pustukšas,” saka ārste.

Pēdējā laikā Covid-19 nodaļā ārstējās pieaugušie, sākot no 18 gadu vecuma un uz augšu, savukārt bērni un pusaudži, kuri saslimuši ar Covid-19, nav nonākuši stacionārā.

Viņa norāda, ka slimnīcas Covid-19 nodaļā nonāk nevakcinētie, kā arī tagad parādās tendence, ka slimnīcā nonāk arī tie pacienti, kuri ir vakcinēti, piemēram, pavasarī, vasaras sākumā un nav saņēmuši balstvakcināciju. “Balstvakcinācija ir svarīga. Tagad redzam, ka saslimstība palielinās, nāk jaunais omikrona variants, un šī balstvakcinācija ir ļoti nozīmīga,” uzsver S.Drubiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apvienība “dzīvo rindu”, lai veiktu vakcināciju pret Covid-19, neplāno organizēt. Cilvēkiem, lai pieteiktos uz vakcīnu, jāvēršas pie sava ģimenes ārsta vai jāpiesakās pa tālruni 8989, vai mājaslapā “Manavakcina.lv”. “Skatoties, kāds ir pieprasījums, mēs vakcinējam katru nedēļu,” saka S.Drubiņa.

Tagad ir plānots uzsākt remontu Balvu slimnīcas dzemdību nodaļā, līdz ar to otra Covid-19 nodaļa netiks vērta vaļā, jo, lai varētu veikt remontu, nodaļas tiks pārliktas uz citām telpām. Dzemdētājām nekas nemainās, viņas var braukt dzemdēt uz Balviem, tikai nodaļa būs citās telpās. “Jāpiecieš kādu brīdi apstākļi, kādi tie būs. Bet pēc tam būs jaunas un skaistas telpas,” stāsta S.Drubiņa.

Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.