Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība aicina ziedot elpošanas atbalsta ierīces iegādei

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” vēlas iegādāties SiPAP (CPAP) elpošanas atbalsta ierīci, kas ir nepieciešama mazuļiem, kuri dzimuši problemātiskās vai priekšlaicīgās dzemdībās un kuriem ir apgrūtināta elpošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apvienība informē, ka jaundzimušajam, kurš saņem papildus skābekli, bet viņam joprojām ir apgrūtināta elpošana, var būt nepieciešams nepārtraukts pozitīvs spiediens elpceļos (CPAP), lai plaušas nesaplaktu. Izmantojot CPAP, iekārta nodrošina vienmērīga spiediena gaisa jeb skābekļa plūsmu caur deguna kanulām vai masku. Tas palīdz saglabāt plaušas atvērtas elpošanas laikā, līdz mazulis adaptējas vai tiek atrisināti radušies veselības traucējumi.

Līdz šim Balvu slimnīcas dzemdību nodaļā izmantoja mākslīgās plaušu ventilācijas ierīci ar CPAP funkciju, taču šādas ierīces ir sarežģītākas un to uzstādīšana darbam laikietilpīgāka, tādēļ ir radusies doma par atsevišķas CPAP ierīces nepieciešamību, kas būtu atbilstošāka jaundzimušajiem un vienkāršāka ekspluatācijā ārstiem.

Apvienība uzrunā ikvienu, kas varētu finansiāli atbalstīt šīs iekārtas iegādi vai arī sarūpēt SiPAP iekārtu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir atvērts ziedojumu konts LV88HABA0551051115008 AS “Swedbank” (SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība”, reģ. Nr. 44103058086, Vidzemes iela 2, Balvi, LV-4501), mērķī jānorāda savs vārds, uzvārds un teksts “SiPAP ierīces iegādei dzemdību nodaļai”.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (10)

 1. Vai šoreiz tas tomēr nebūtu jāfinansē valstij?

  15
  1
 2. Nu cik var???Ziedojiet un ziedojiet:dārzeņus,zeķītes,naudu…..Nu piesaistiet kādus projektus,ES naudu.Tā jau nekā nav uz vietas.Jābraukā rinķī un apkārt pie ārstiem.

  18
  1
 3. Ja Jūs nevarat par saviem līdzekļiem nopirkt elpošanas atbalsta ierīci,tad kā Jūs kā slimnīca vispār eksistējat????
  Un ko darījāt līdz šim ,ja radās šādas problēmas bērniem?Murgs,ja mirsti nekā nav uz vietas,paļaujies uz veiksmi.Nu,ja ir slimnīca,tad lūdzu nodrošiniet pilnu aprūpi arī ārkārtas situācijās,nevis pa pusei.

  16
  2
 4. Kauna nav prasīt un tas jau uz balviem aizies kas gan gulbenei no tā

  9
  3
 5. Priekš kam gulbenē tas “apendicīds” vispār ir vajadzīgs,kas saucās SLIMNĪCA, ja nav,tad nav.Pareizi šeit raksta, ja kas notiek,tad jāmeklē palīdzība Madonā, Alūksnē,Balvos….Rīgā.

  5
  1
 6. Ko jus varat prasīt,no nabagiem.citas pilsētas uz jauno gadu apsveic vietulos invalīdus un pencionarus,bet Gulbenē tikai naudu prasa no cilvēkiem.

  10
  2
 7. Notiek sacenšanās, kurš vairāk izstieps no mājas un noziedos.

 8. SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” apgrozījums 2021.gadā palielinājies līdz 9,35 milj. EUR, liecina Lursoft pieejamais gada pārskats. Tas ir par 48,94% vairāk nekā gadu iepriekš. Vienlaikus arī pieaugusi medicīnas iestādes peļņa pēc nodokļu nomaksas, rādītājam sasniedzot 0,85 milj. EUR

  10
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.