Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Bēgļi paši sāks maksāt par dzīvošanu Gulbenes novadā

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

4,81 eiro par kvadrātmetru – tik mēnesī būs jāmaksā tiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri pašvaldības piedāvātajās telpās Gulbenes novadā turpinās uzturēsies ilgāk par 120 dienām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maksa par uzturēšanos ir noteikta vienāda visās sešās bēgļu izmitināšanas vietās novadā, kuras nodrošina tieši pašvaldība. Ukrainas civiliedzīvotāji par viņu izmitināšanu maksās pašvaldībai saskaņā ar parakstītajiem savstarpējiem līgumiem.

Kā jau rakstījām, izmitināšana notiek Rankas pamatskolas dienesta viesnīcā, bijušajā Rēveļu skolas ēkā, Druvienas pilī, Lejasciema skolas dienesta viesnīcā, kā arī Gulbenē novada vidusskolas un sporta skolas internātos.

Pašvaldības Finanšu nodaļas vadītāja Aija Kļaviņa skaidroja, ka, protams, faktiski izmitināšanas izdevumi katrā no minētajām sešām vietām ir atšķirīgi, taču vienota cena noteikta ar nolūku, lai mazinātu Ukrainas civiliedzīvotāju vēlmi salīdzināt izmitināšanas vietas. Viņa arī norādīja, ka izmitināšanas kvadrātmetros ierēķinātas ne tikai dzīvojamās telpas, bet arī visas koplietošanas telpas – gaiteņi, labierīcības telpas. Pret koplietošanas telpu iekļaušanu bēgļu izmitināšanas maksā iebilda deputāte Guna Pūcīte. Viņa teica, ka tas nav korekti. Viņa uzskata, ka par koplietošanas telpām būtu jāmaksā apsaimniekošanas maksa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada sociālā dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs teica – ar 1.jūliju novadā pašvaldības uzturēšanās vietās esošajām Ukrainas civiliedzīvotāju mājsaimniecībām notiek izvērtēšana. Ir iespējams saņemt trūcīgā vai maznodrošinātā iedzīvotāja statusu un attiecīgi arī noteikta veida sociālo palīdzību. Šāda kārtība Latvijā bēgļiem no Ukrainas ir paredzēta līdz šā gada beigām.

J.Antaņevičs skaidroja, ka, piemēram, Ukrainas civiliedzīvotāji Gulbenes novadā var saņemt no pašvaldības mājokļa pabalstu, kas uz vienu mājsaimniecību nedrīkst pārsniegt 100 eiro mēnesī. Trūcīgā statuss pienākas, ja ienākumi uz pirmo vai vienīgo mājsaimniecības locekli nepārsniedz 109 eiro mēnesī, bet uz katru nākamo – 76 eiro mēnesī. Tad ir tiesības saņemt no pašvaldības arī garantēto minimālo ienākumu. Maznodrošinātā persona skaitās tad, ja pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā ienākumi mēnesī ir līdz 436 eiro, bet pārējām personām mājsaimniecībā – 305 eiro mēnesī.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

  1. Arī mana ģimene var pieteikties uz pabalstu? Saņemu uz rokas tieši līdz tādai summai no minimālās algas un vīram par mūža darbu pensija bez diviem eiro 300 . Tad,kad mūsu ukraiņiem piedāvāja strādāt pa vasaru ārā,līdz septembrim,kad atsākusies skolā,tad atteicās. Tātad- kurš šeit ir trūcīgs? Mūsu pagastā atrast darbu jauniem cilvēkiem,kādi viņi ir,nav problēmu. Pat var izvēlēties. Tikai viena problēma. Nav kabineta darbs, neviens nemaksās kopgaldu visiem četriem. Tie ir lieli izdevumi. Piedāvāts iekopts dārzs. Domājat,ka vajag? Kā parasti,kokam divi gali… Bet nekas nenāk bez grūta darba.

    8
    3
  2. Es jau gan piekrītu Gunai. Ja reiz ir darbs,tad jāmaksā,kā mēs visi. Kuram uz šodienu viegli!!! Ja dzīvo kārtīgi un tāpat veikalā jāiet vispirms uz nocenoto preču stendu,tad jūties pazemojoši. Pat esam mēģinājuši rakstīt cītīgi ienākumus un izdevumus. Skatīties līdzi,ko pērkam. Un tāpat mēneša beigās nesaproti,kur palikusi nauda

    16
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.