Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Bēgļus no Ukrainas Gulbenes novada pašvaldība izmitina arī Lejasciemā

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Izveidota jau ceturtā vieta Gulbenes novadā, kur pašvaldība nodrošina patvērumu Ukrainas bēgļiem. Tas ir Lejasciema vidusskolas internāts. “Dzirkstelei” to apstiprina Lejasciema vidusskolas direktore Ineta Maltavniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pie mums divas naktis pārgulēja divas ģimenes un devās tālāk. Izguldinājām, paēdinājām. Pagaidām pie mums pastāvīgā dzīvošanā neviens nav palicis. Bet mēs esam gatavi uzņemt cilvēkus. Internāts ir sakārtots,” viņa teica.

Vietējie deputāti novada domes sēdē 31.martā apstiprināja – ar 1.aprīli Lejasciema vidusskolas internāts ir Ukrainas bēgļu uzņemšanas vieta (apstiprinot uzturēšanās un ēdināšanas izmaksas, kuras uzņemas pati pašvaldība). Deputāti 11.marta domes sēdē jau apstiprināja izmitināšanas un ēdināšanas vietas: Rankas pamatskolas dienesta viesnīcā, Gulbenes novada vidusskolas internātā un Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolas internātā.

Bēgļi no Ukrainas turpina ieplūst Gulbenes novadā – “Dzirkstelei” stāsta pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Kristaps Dauksts. Regulāri novadā piestāj ukraiņi, kuri te nepaliek uz ilgu laiku. Tā ceturtdien, 31.martā, pašvaldība no Terehovas robežkontroles punkta uz Ranku aizvedusi trīs ukraiņu sievietes ar bērnu. Šie cilvēki tur palikuši tikai uz vienu nakti. Otrā rītā pašvaldība aizvedusi šos cilvēkus uz lidostu, lai viņi tālāk varētu doties uz Beļģiju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz trešdienai, 6.aprīlim, būs zināms, vai uz Gulbenes novadu vedīs 40 ukraiņu bērnus, kuru vecāki ir devušies karot, un 5 viņus pavadošās personas. Ja viņi atbrauks uz šejieni, tiks izmitināti Rankā. Tad tas būs papildinājums tur dienesta viesnīcā jau izmitinātajiem 53 bērniem un pieaugušajiem no Ukrainas.

Gulbenē sporta skolas internātā pašlaik atrodoties 24 cilvēki no Ukrainas, bet novada vidusskolas internātā – 30. No Gulbenes viena Ukrainas jaunā basketboliste ir pārvesta uz Valmieru, kur šajā sporta veidā trenēsies kopā ar augstākas sagatavotības vienaudžiem.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

 1. Izmitinātas divas naktis – divas ģimenes! Tas vienkārši ir super sasniegums. Cik tūkstošus uz to varēs norakstīt?

  7
  6
 2. Lizumā gan dzīvo un jau labi iejutušies bērni skolā. Pat piecgadniece. Audzinātāja arī super runā krieviski.
  Bet jāņem un jāpalīdz tikai tiem,kas paliek un dzīvo.

  4
  1
 3. Viss jau būtu labi,ka tiek palīdzēts.Bet kāpēc savi cilvēki tiek atlaisti no darba.Itkā Gaujas kokā 10 cilvēki atlaisti,lai būtu vieta bēgļiem.Skumji.Un tagad drīkst runāt krieviski.Piekrītu,ka jāpalīdz tiem kas paliek.Bet ko te darīt,nabagu valstī.Viņi meklē labākas valstis.

  6
  3
 4. Nezinu vai atlaisti , bet viens vīrietis tiešām strādā Avotos no Gaujas koka. Skaidri zinu,jo redzu braukājam. Bet iemeslu neesmu jautājusi. Bet tas,kā Gaujas kokā ir jāstrādā pāri cilvēka spēkiem,gan ir fakts. Cilvēkam nevar būt ģimenes,jo viņš faktiski nepiedalās. Vai nu guļ vai strādā. Patiesībā Lizuma Avoti ir visstabilākā darba vieta.

  4
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.