Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Beļavas pagastā gatavos ierakumu sveces Ukrainai

Ierakumu sveces gatavo arī audzēkņi skolās. Foto: Pārsla Konrāde.

Beļavas pagasta kultūras iestādes aicina pievienoties ierakumu sveču gatavošanā bez gaismas un siltuma palikušajiem Ukrainā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Beļavas tautas nama vadītāja Dace Sīmane “Dzirkstelei” stāsta, ka ideja par ierakumu sveču gatavošanu ir aizgūta no cilvēkiem Latvijā, kas to jau dara. “Doma iesaistīties ierakumu sveču gatavošanā, kas paredzētas Ukrainas armijas vajadzībām un tiem, kas palikuši bez elektrības un siltuma kara laikā, mums kā kultūras iestādēm radās tāpēc, ka tuvojas 11. un 18. novembris – valsts svētki, ko atzīmēsim, atceroties pagātni un domājot par nākotni. 11.novembrī degsim sveces par godu un piemiņu karavīriem, bet 18.novembrī svinēsim Latvijas Republikas proklamēšanas 104.gadadienu. Aicinot iedegt sveces par mūsu karavīriem, nevaram neņemt vērā to, kas notiek pasaulē, jo apzināmies, ka karš Ukrainā nav tikai cīņa par šīs valsts brīvību, un tas liek daudz vairāk novērtēt savējo. Jau kara pirmajās dienās kultūra kopumā parādīja savu nostāju, rīkojot labdarības koncertus, kas pievērsa sabiedrības uzmanību, atgādināja būtiskas vērtības, tajā pašā laikā kliedēja spriedzi. Ar aicinājumu 11.novembrī iedegt sveces arī par Ukrainas karavīriem šķita par maz. Biju dzirdējusi un redzējusi sižetus par to, ka Latvijā ir cilvēki, grupas, biedrības un organizācijas, kas gatavo ierakumu jeb blindāžas sveces no tukšām metāla kārbām, sveču galiem un gofrēta kartona Ukrainas armijas vajadzībām. Pastāstīju šo ideju pāris cilvēkiem, kas noreaģēja uzreiz un sāka vākt nepieciešamos materiālus, uz ko es atbildēju, ka atpakaļceļa tātad vairs nav – ir jādara līdz galam. Lai arī šī palīdzība ir vairāk simboliska nekā praktiska, tai ir sava cilvēciskā jēga un būtība. Sveces liesma ir gaisma – maza cerība lielā tumsā, kas silda sirdi un stiprina dvēseli,” uzsver D.Sīmane.

Kultūras un sporta centra vadītāja Monta Biezā un Beļavas tautas nama vadītāja D.Sīmane interesentus gaidīs ierakumu sveču gatavošanas darbnīcās Blomes muižā (bijusī skolas ēka) 5.novembrī no pulksten 11.00 līdz 15.00 un 9.novembrī no pulksten 16.00 līdz 19.00.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.