Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Beļavas pagasta iedzīvotājs gatavs saviem spēkiem sakārtot pagasta ceļu

Ilustratīvs foto: no “Dzirkstels” arhīva.

Beļavas pagastā ceļa posmā no jaunuzbūvētā Kārtenes skatu torņa kāds vietējais iedzīvotājs ir gatavs saviem spēkiem uzlabot viņam personiski svarīgu pagasta ceļu, nomainot caurteku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vīrietis vērsies pie pagasta pārvaldes vadītāja Aivara Rakstiņa ar lūgumu izsniegt viņam kaut vai lietotu cauruli 6 metru garumā, bet tur komunikācija nav izdevusies. Pēc tam iedzīvotājs sazinājās ar deputātu Intaru Liepiņu. Viņš šo problēmu aktualizēja novada domes 27.aprīļa sēdē.

“Jau ilgstoši pašvaldība neveic ieguldījumus šajā ceļā,” akcentēja I.Liepiņš. Iedzīvotājs ir gatavs rīkoties pats, par to iepriekš informējot pagasta pārvaldi un palūdzot tikai vienu lietu – cauruli. Bet, kā noskaidrojis I.Liepiņš, pagasta pārvalde visu laiku atsaka iedzīvotājam, aizbildinoties ar dažādām šķietamām grūtībām. Piemēram, ka tāda caurule nav nekur nopērkama.

“Jautājums – kā pašvaldība veicina sadarbību ar vietējiem iedzīvotājiem? Cilvēks ir gatavs pats par saviem līdzekļiem salabot ceļu. Palīdzību no pagasta pārvaldes gaida tik minimālu, ka lūdz tikai viņam kaut vecu cauruli iedod,” sacīja I.Liepiņš. Viņa secinājums – pagasta pārvaldes vadītājam nav veiksmīgas komunikācijas ar vietējiem iedzīvotājiem. Vai tas esot nopietni, ja iedzīvotājs nāk pie I.Liepiņa kā pie deputāta un prasa, lai iedod cauruli?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Rakstiņš atbildēja: “Jā, saruna man ar iedzīvotāju bija, bet viņam bija uzstādījums: tūlīt un uzreiz!” Pagasta pārvaldes vadītājs skaidroja, ka konkrētais iedzīvotājs Beļavas pagastā ir iegādājies privātīpašumu. “Un tad pēkšņi viņš sagribēja tur (ceļam – red.) ievietot caurteku. Šī pašdarbība jebkurā gadījumā ir jāsaskaņo ar pašvaldību,” teica A.Rakstiņš.

Rezumējot viņš piebilda: “Caurteka, protams, tiks ievietota, ja nepieciešams, bet to izdarīs pagasts.” Neesot normāli, ja katrs iedzīvotājs, kam ienāks prātā, sāks rakt grāvjus un ceļus būvēt, un pašvaldība nevarot momentā reaģēt uz katru piedāvājumu labot iedomātas caurtekas no katras peļķes.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Jā, jā, tas pats kas Gulbenē. Lai tik neviens neko negrib, neko nedara, lai tik neaiztiek vadību ar savu iniciatīvu. Ja iečiepstēsies, pats būsi vainīgs, sava labuma izsitējs un galīgs nesapraša. Lai slēptu savu neizdarību, vēl vajag aktīvo nolikt pie vietas. Ja nu vēl kāds sagrib ko uzlabot.. Līdzvērtīga komunikācija, dialogs- kas tas tāds? O, bet augstprātība, tas ir zināms lauciņš. Dveš no visiem augstdzimušajiem vadīkļiem. Kur tik pagriezies un ko tik paklausies.

  23
 2. Nu no Rakstiņa var sagaidīt visu, tikai ne sapratni, atbalstu un sadarbību. Cik ilgi tāds snobs vēl tupēs pagastā?

  16
  2
 3. Beļavas pagasts neatsaucīgs un neņem vērā iedzīvotāju vēlmes, vienmēr iatrunājas, ka nevar uzreiz,strāda bez plāna un nākotnes plāniem! tāda sajūta, ka pagasta darbinieki kārto tikai sev vajadzīgas un noderīgas lietas, citu labā pat pirkstiņu negrib pakustināt. Laiks būtu tur ieviest kārtību.

  15
  1
 4. Ak nezina,kur cauruli dabūt,lai nopērk no lv ceļiem-gan nākošais būs,kā cenu aptauja jātaisa ! Paši netaisa un citiem neļauj !Kas vēl nebūs,-Sāksies ķēdes reakcija-cilvēki centīsies daudz ko saviem spēkiem izdarīt bet tas grauj pašvaldību imidžu,kaut gan tā jau sen tām nav-trīc par saviem krēsliem,bet iedzīvotāji viņus interesē kā slaucamais materiāls,vispār likvidētu partijas,bet deputāti būtu neatkarīgi iedzīvotāju ievēlēti bez imunitātēm,kā potēti lopiņi-salikt birkas ausīs ar partiju nosaukumiem !!!

  11
  1
 5. Pilsētā pagājušajā gadā mainīja kanalizācijas trubas. Vecajām jābūt daudz un dikti.

 6. Šis ir apsveicami,vairāk šādu iedzīvotāju,kas grib darīt un lai viņi runā skaļi,tad redzēs kādu bremzes un inerti ir pagasta pārvaldēs,jo īpaši tie kuri sēž un gaida kad viņu izdienas pensija pienāks. Un frāze-pēksņi ceļu sagribēja,ir izcila,pašam asvalts gar māju,tad nu citus neredz!

  20
 7. Beļavas pagastā ir arī täds ciematiņš Letes kur vispār netiek nekas darīts, ceļi pavasarī un rudenī nav izbraucami

  11
 8. Jā par Letēm vispār Rakstiņš ir aizmirsis .Pašiem nākas ceļu līdzināt.Pec ziemas bija neizbraucams.bet vel lidz sim greiders nav manits

 9. Ja Ozolkalna iedzīvotājs paprasītu- uzreiz būtu caurule iedota! Rakstiņa devīze- visu Ozolkalnam! Kāda vēl tur Beļava! Kāpēc viņš tur vēl sēž,neviens nesaprot! Sev gan ātri visu safīrē!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.