Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Biedrība lūdz pašvaldības dotāciju, Gulbenes novada domes deputāti neatbalsta

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Ar iesniegumu Gulbenes novada pašvaldībā bija vērsusies biedrība “Breakfast with lawyer”, lūdzot no pašvaldības 60 000 eiro dotāciju un mēbelētas telpas bezatlīdzības lietošanā. Deputāti novada domes 24.novembra sēdē ilgi diskutēja par šo jautājumu, tomēr iesniegumu nolēma neatbalstīt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrības pārstāvis Jānis Danga-Guobis, kurš ir arī iepirkumu speciālists Gulbenes novada pašvaldības Attīstības un iepirkumu nodaļā, sacīja, ka šis nodibinājums ir veidots ar mērķi sniegt sabiedrībai pieejamāku juridisko pakalpojumu, kā arī organizēt sabiedrībai neformālās izglītības pasākumus juridiskajos jautājumos. Esot ievadītas sarunas par iespējamo sadarbību ar mācību centru “Buts” un Gulbenes novada vidusskolu. Plānota arī juridisko pakalpojumu sniegšana bez atlīdzības. J.Danga-Guobis teica – vēloties sadarbību ar pašvaldību, lai vecinātu vietējo iedzīvotāju kopienas izglītošanu.

“Bieži vien juridiskā palīdzība netiek meklēta un saņemta, ņemot vērā, ka tā ir nesamērīgi dārga. Ar pašvaldības atbalstu, ko normatīvais regulējums atļauj, mēs vēlējāmies rast jaunu iniciatīvu,” viņš sacīja. J.Danga-Guobis redzot, ka atbalsts juridiskās palīdzības sniegšanā vajadzīgs ne tikai tiem, kuriem valsts to jau paredz (trūcīgie, maznodrošinātie), bet vēl arī citiem, kurus varbūt tikai 10 eiro lielāki ienākumi šķir no iespējas saņemt valsts apmaksātu jurista konsultāciju par brīvu.

Deputāte Mudīte Motivāne uzdeva J.Dangam-Guobim vairākus jautājumus, piemēram, kā viņš plāno savienot darbu pašvaldībā ar darbu biedrībā. Viņš sacīja, ka biedrība plāno saviem projektiem piesaistīt brīvprātīgos, jo novadā speciālistiem ir grūtības atrast kvalificētas darbavietas. J.Dangam-Guobim biedrība esot sirdslieta un esot vēlme strādāt sociālo darbu sabiedrības labā. Biedrība būtu gatava piesaistīt studentus-juristus prakses darbam Gulbenes novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diāna Odumiņa

Fakti

* Biedrība “Breakfast with lawyer” (“Brokastis ar juristu” – tulkojumā no angļu valodas) ir dibināta 2022.gada 20.aprīlī Gulbenē.

* Biedrības darbības mērķis: sabiedrībai juridisku pakalpojumu organizēšana, koordinēšana un sniegšana; juridiskā, kā arī cita veida atbalsta organizēšana, koordinēšana un sniegšana;
neformālās izglītības organizēšana un rīkošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* Biedrības izpildinstitūcijā darbojas Jānis Danga-Guobis.

Avots: “Lursoft”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (19)

 1. O, pirmo reizi dzirdu par šo biedrību. Doma jau laba, bet vai būs arī izpildījums – jurists par velti?

  11
 2. Kāpēc neatbalstīja vai tikai b biedrību var atbalstīt !

  2
  2
 3. Sanāk, ka jurista pakalpojumus zem biedrības karoga īstenībā finansētu pašvaldība, piešķirot biedrībai tās prasīto summu?

  10
 4. Var jau aizbildināties ar dārgiem juristu pakalpojumiem, bet, ja tiešām no visas sirds ir vēlme palīdzēt, kas traucē atsevišķos gadījoms šo palīdzību sniegt par zemāku-piejamāku cenu? Privātie tomēr paši sev nosaka cenu.

  16
 5. Da labi un jums pašiem cik ir amatu visādu sagrābts visādu locekļu biedru utt amati.to ko tiešām parastajiem cilvēkiem vajag jūs neatbalstat.varbut tāpēc ka jums tas nav izdevīgi.

  2
  11
 6. Paskatieties domes sēdes ierakstu youtube. Nav pat runa par to, ka atbalstīja vai neatbalstīja šo biedrības dotāciju. Šoreiz paskatieties un paklausieties to runas veidu un attieksmi kā šis biedrības pārstāvis tika gremdēts un morāli pat pazemots no deputātu puses ar zemtekstu “kur tev pietika dūšas un drosmes kaut ko lūgt domei,ja tev nav aizmugures” . Fascinēja Jencīša un Liepiņa salkanie smīni un ņirgšana par šo uzdrošināšanos.
  Ja atteikt – to var pasniegt korekti, bez šī teātra kas tika vērsts uz pieteicēju
  Video 2:33:44 audzina par projekta saturu, 2:43:45 ir ņirgāšanās un izsmiešana

  11
  9
 7. Vēlos saņemt dotāciju 60 štukas, telpas, utt, lai ceptu bulciņas Gulbenes novada iedzīvotājiem. Atbalstīsiet?

  12
  1
 8. Kartejais krapnieku kantoris…, nekada pamatojuma uzticibai…

  13
 9. Pilnīgi pareizi ka neatbalsta pie tam 60 štukas prieks pārīs cilvēkiem novadā kam nepieciešama šāda sekta?Labāk sāciet atbalstīt biedrības kas cilvēkiem REĀLI palidz.

  15
  1
 10. Ja nu deputāti smīnēja tieši par to shēmu, ko bija izdomājis “labdarīgais” lūdzējs?

 11. Noskatījos sēdi un tas mani vēl vairāk pārliecināja, ka šādam projektam naudu nedrīkst piešķirt.

  16
 12. Aizmirsa padalīties ar čekistu bērniem tapēc arī neko nepeišķīra. Tapēc jau Gulbene grimst.

  3
  1
 13. Ja biedrības biedri-juristi sniegtu konsultācijas bez atlīdzības vai par simbolisku samaksu, t a d biedrības darbība būtu sabiedrības labuma gūšanai. Pašreizējā iecerētā finasējuma shēma par to neliecina, vai ne?

 14. to, ka šī shēma satur naudas atmazgāšanas mehānismu. Proti, samaksu par jurista pakalpojumu neoficiāli sadalīšanu starp juristu un biedrības vadītāju.

 15. Paldies ka egli tik ātri iededza nu čuhņa paliek čuhņa paldies Gulbenes varas vīriem 😀😩🫣🤔👍

 16. Te ir nekaunība ,kas noniecina biedrību darbības principus.Ja, cilvēks (Jānis) vēlas palīdzēt kādam,kas nav spējīgs pats sevi aizstāvēt ,tad tas arī ir jādara. Bet ,nē, cilvēks (Jānis) ir izdomājis shēmu ar kuru nu tik pelnīs.Malači deputāti! Tik atklātu apčakarēšanu publiskā vidē sen nebiju redzējis.Jāiet pie SHĒMISTA uz kursiem.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.