Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Būs izsole Druvienā pašvaldības mežā vētrā gāztajiem kokiem

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Diskusija deputātu starpā izvērtās sakarā ar izsoles rīkošanu, lai pārdotu Druvienā 7.augusta vētrā gāztos kokus. Runa ir par 301 kubikmetru kokmateriālu, kas iegūti, novēršot vētras sekas pašvaldības mežā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada domes 31.augusta sēdē deputāti balsoja par pirmās izsoles rīkošanu (ar augšupejošu soli) šo kokmateriālu pārdošanai, kā arī apstiprināja izsoles noteikumus un izsoles sākumcenu – 18 720 eiro.

Runa ir par 79 kubikmetriem priedes zāģbaļķu, 92 kubikmetriem egles zāģbaļķu, 95 kubikmetriem priedes gulšņu kluču, 35 kubikmetriem egles gulšņu kluču. Krautuves atrašanās vieta ir pašvaldības nekustamais īpašums “Kapsēta” Druvienas pagastā.

Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis paskaidroja, ka vētrā tika nogāzta pietiekami liela platība pašvaldības mežā, kuru nebija plānots kopt vai izstrādāt. “Daba ienesa korekcijas,” viņš teica. A.Caunītis atzina, ka skujkoku kokmateriāli būtu jārealizē maksimāli īsā laikā, taču neesot zināms, kā izdosies tos saglabāt līdz izsoles beigām, lai neparādās zilējums, kas raksturīgs pie esošā siltā un mitrā gaisa. Tad šo baļķu vērtība varot samazināties par aptuveni 30 procentiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Neesot arī zināms, vai par pirmās izsoles sākumcenu (kuru noteicis neatkarīgs vērtētājs; dokuments saņemts 30.augustā) varēs pārdot šos kokmateriālus. A.Caunītis pieminēja, ka ir saņemts Druvienas pagasta iedzīvotāju kolektīvas iesniegums.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka pagasta iedzīvotāji vēlas daļu no šo kokmateriālu pārdošanas rezultātā iegūtās naudas izmantot Druvienas kapsētas sakārtošanai pēc vētras. A.Caunītis teica – par kokmateriālu naudas lietošanu tiks lemts atsevišķi, kad būs noslēgusies izsole. Viņš arī solīja operatīvi sasaukt ārkārtas domes sēdi pēc veiksmīgas izsoles, lai varētu lemt par iegūtās naudas novirzīšanu konkrētiem mērķiem.

Deputāts Intars Liepiņš interesējās, vai šādās īpašās situācijās nav iespējama atkāpe no ierastās prakses, pasteidzinot kokmateriālu pārdošanas procesu. A.Caunītis skaidroja, ka nav.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.