Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Būs tiesa autovadītajai par soļotāja notriekšanu pērn Gulbenē

Foto: no “Dzirksteles” arhīva

Noteikta tiesas diena kādai gados jaunai autovadītājai, kura pagājušā gada 30.jūlijā uz Balvu šosejas Gulbenes novadā notrieca gar ceļa malu sportiskā solī ejošo gulbenieti Gunāru Rubeni. Lieta tiks skatīta atklātā tiesas sēdē 27.septembrī pulksten 10.30. Izskatīs lietu tiesnese Maija Bogdane.

Tiesā šī lieta ir saņemta 1.augustā – liecina tiesu portālā pieejamā informācija. Autovadītājai ir celta apsūdzība par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts vidēja smaguma miesas bojājums. Likums par šādu pārkāpumu maksimāli paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz 5 gadiem, kā arī transportlīdzekļa vadīšanas tiesību atņemšanu uz laiku līdz 7 gadiem.

83 gadus vecais G.Rubenis ir vieglatlētikas sporta veterāns. Pēc negadījuma viņš joprojām jūt veselības sarežģījumus, kas traucē pilnvērtīgi trenēties, piedalīties sacensībās Latvijā, ārpus tās un gūt plānotos sasniegumus. “Dzirkstelei” G.Rubenis saka – prasīs no viņu notriekušās autovadītājas ievērojamu materiālo kompensāciju.

Jau rakstījām, ka pagājušā gada 30.jūlija vakarā G.Rubenis vakarpusē soļoja pa Gulbenes-Balvu šosejas malu un tika brutāli notriekts. Pēc negadījuma viņš laikrakstam neko daudz pateikt nevarēja, taču pilnīgi noteikti bija pārliecināts, ka ir ievērojis ceļu satiksmes noteikumus, soļojis, respektējot balto līniju. Kā viņam uzbrauca automašīna “Opel”, to Gunārs nav savās atmiņās fiksējis. “Man ir laba reakcija. Ja no rokām izkrīt karotīte, tā zemē nenokrīt. Ja es būtu nojautis, ka mašīna brauc man virsū, es būtu lēcis grāvī. Nemaz nebija iespējams nojaust, ka man taisās uzbraukt virsū,” saka Gunārs. Negadījuma aculiecinieki it kā esot stāstījuši, ka “Opel” vadītāja tīšām “uzrāva” virsū Gunāram, kurš šosejas malā soļoja.

Gunārs pats neatceras ne sadursmes brīdi, ne to, kā ielidojis tīrumā, ne arī to, kā nokļuva mediķu rokās. G.Rubenis “Dzirkstelei” teica – avāriju izraisījusī jauniete nav centusies viņu uzmeklēt un atvainoties vai samaksāt par ārstēšanos slimnīcā.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (7)

  1. Rubenis gāja pa ceļa braucamo daļu.traucējot satiksmi Redzēju.

    2
    12
  2. Tiešām? Ej uz tiesu un liecini. Pat ja tā būtu bijis, vai tas dod tiesības pamest notikuma vietu itkā nekas nebūtu noticis? Sods pienākas jebkurā gadijumā

    6
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.