Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Centrālapkures sezona šogad Gulbenē dažiem jau ir sākusies

Atbildīgie dienesti ir gatavi centrālapkures sezonai. Arī SIA “Gulbenes Energo Serviss” kā namu apsaimniekošanas pakalpojuma sniedzēja un arī kā siltuma operators Stāķos un Šķieneros – saka Rihards Korns. Uzņēmums šonedēļ Gulbenē jau pieslēdzis centralizētajiem siltumtīkliem vairākas sabiedriskās ēkas, arī atsevišķas daudzdzīvokļu mājas. Foto: Gatis Bogdanovs.

Centrālapkures sezona šogad Gulbenē dažiem jau ir sākusies, un tas ir neierasti agri. Gulbenē vairākas pašvaldības iestādes ir pieslēgtas siltumam. Centralizētā siltuma padeve jau ir arī atsevišķās daudzdzīvokļu mājās pilsētā, taču Stāķos un Šķieneros pagaidām siltuma radiatoros nav nevienā daudzdzīvokļu ēkā. “Dzirkstelei” to apstiprina SIA “Gulbenes Energo Serviss” valdes loceklis Rihards Korns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd Gulbenē spēkā ir vecais siltuma tarifs, tas nemainīsies, kamēr jauno nebūs apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija. Provizoriski par veco un lētāku cenu Gulbenē varēs sildīties vismaz vēl mēnesi vai pat ilgāk, “Dzirkstelei” skaidroja siltuma operatora – SIA “Bioeninvest” – darbinieki. Šobrīd joprojām siltuma tarifs Gulbenē ir 55,71 eiro par megavatstundu bez PVN.

Siltuma pieslēgšanai ir nosacījumi. R.Korns skaidro – uzņēmuma pārziņā esošajām daudzdzīvokļu mājām siltuma pieslēgšana tiek kārtota tikai tad, kad SIA “Gulbenes Energo Serviss” saņem iesniegumu no dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku pilnvarotās personas. Ja iesnieguma nav, tas liecina, ka dzīvojamajai mājai šobrīd siltums nav vajadzīgs. Tā, kā bija padomju gados, kad noteiktā datumā visur obligāti bija jāuzsāk centrālapkures sezona, šodien vairs nav. “Tas notiek tā, kā katra māja vēlas. Tas nav uzspiests. Mēs (SIA “Gulbenes Energo Serviss” – red.) nevaram rīkoties pretēji dzīvojamās mājas vēlmēm,” saka R.Korns.

R.Korns arī skaidro, ka, saņemot iesniegumu ar lūgumu pieslēgt māju centrālapkurei, tas tiks izpildīts pāris dienu laikā. Taču jāņem vērā, ka māju pieslēgšana siltumam notiek tikai pirmdienās, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās. “Ja no pilnvarotās personas iesniegumu saņemam pirmdienā, otrdienā vai trešdienā plānojam māju pieslēgt. Ja iesniegumu saņemam ceturtdienā, siltuma pieslēgšanu plānosim nākamās nedēļas pirmdienā vai otrdienā. Piektdienās apkures pieslēgšana nenotiek. Šāds darba grafiks ieviests tāpēc, lai tad, ja dzīvojamajā mājā pēc siltuma pieslēgšanas ir kāda nezināma avārija, varētu operatīvi to novērst, saka R.Korns

 • Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (13)

 1. Ceru, ka mums šogad nepieslēgs tik ātri , kā citus gadus. Šobrīd dzīvoklī 23 grādi, mierīgi var dzīvot arī kādos 20. Pēc papildu apkures šobrīd vēl neprasās.

  11
  10
 2. pagajusogad,kad temperatura bija zem 20,del sita klauna un vel paris a.tiniem/ viens no viniem atsedies Kulturas nodala/,Stakos nebija apkures.Tika vainoti iedzivotaji-m.sls…

  11
  2
 3. Mūsu mājā Bišu ielā 4 tiek veikta aptauja,vai gribam siltumu? Es domāju,ka tas ir daudz par vēlu. Vasarā vajadzēja veikt aptauju,vai mēs vispār gribam rudeni un ziemu? Varbūt nemaz negribam un tie neatnāktu. Salstam dzīvoklī uz nebēdu,jo mums arī vannas istabās nav nekādu ne čūsku,ne kobru.Varu derēt uz 100 punktiem,ja katram mūsu mājas iedzīvotājam būtu iespēja iekurināt plītu vai krāsni,tas jau sen būtu izdarīts.Kāds nespēj vai negrib maksāt par siltumu,tad risiniet šo jautājumu,iespējams tas taču ir. Mūžīgais piemērs,viena tantiņa sēž lielajā trīsistabu dzīvoklī un tik vaimanā.Nu tad tik uz priekšu – radām paši sev problēmas un sakostiem zobiem,kuri tomēr klab no aukstuma un ciešam.

  8
  8
 4. Manā pašas nosiltinātā dzīvoklī šobrīd 22 grādi, turpretim tieši zem šī dzīvokļa stāvu zemāk nesiltinātā dzīvoklī kundze vienā istabā pat apkures sezonā vispār nevar dzīvot aukstuma dēļ. Kad pirms gadiem 10 ienācu dzīvot tajā, kur dzīvoju tagad, situācija bija līdzīga kā kundzei stāvu zemāk. SECINĀJUMS: pārbaudiet, kur pa celtnieku atstātām spraugām dzīvoklī ieplūst aukstums un nosiltiniet tās vietas. Nav normāli, ja jau šodien, 17.09., dzīvoklī jāsalst nost!

  13
  2
 5. Gulbim piekrītu,ka var dzīvot ari 20 grādos.Bišku pa traku jau šobrīd pieslēgt apkuri.Pie šitādas dārdzības.
  Un ja kādam par aukstu,var arī ieslēgt sildītāju.Sildies un pats maksā.Citiem nav jāmaksā ja kādam salst.

  9
  7
 6. Ja 37 salst,ieslēdzat sildītāju.Varbūt kādam nav ko maksāt par apkures rēķinu.Labi ka zobi neklab no bada.Kas mūs drīz var sagaidīt ar trakajām cenām.

 7. Tie, kuri ietinušie svešos karogos, aukstumu un badu nejutīs! Galvenais ka slavikam salo upalo!

  4
  5
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.