Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Cer uz finansējumu Gulbenes mūzikas skolas siltināšanai

Foto: “Pixabay”.

Gulbenes novads pretendēs uz finansējumu savas mūzikas skolas ēkas energoefektivitātes paaugstināšanai. Tā lēmuši vietējie deputāti novada domes 29.septembra sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finansējuma piešķiršanas gadījumā īstenot projektu paredzēts līdz nākamā gada beigām. Kopējās plānotās attiecināmās izmaksas ir līdz 252 150,91 eiro, no tām Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums – līdz 214 328,27 eiro, bet valsts budžeta dotācija – līdz 9455,66 eiro.

Projekta apstiprināšanas gadījumā pašvaldība nodrošinās projekta realizācijai nepieciešamo attiecināmo izmaksu līdzfinansējumu līdz 28 366,98 eiro un projekta priekšfinansējumu līdz 59 255,47 eiro, ņemot aizņēmumu Valsts kasē.

Būvniecības procesa laikā plānots veikt teritorijas labiekārtošanas darbus, kas nav energoefektivitātes projektā: lietusūdens drenāžas un kanalizācijas sistēmas pārbūvi, stāvlaukuma izbūvi, soliņu uzstādīšanu un apstādījumu ierīkošanu. Plānotās ārpus projekta izmaksas būvniecības darbiem un būvuzraudzībai ir līdz 156 400,01 eiro (tajā skaitā PVN), kas tiks segtas no pašvaldības budžeta nākamā gada līdzekļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta mērķis ir primārās enerģijas patēriņa samazināšana mūzikas skolas ēkā, sekmējot energoefektivitātes paaugstināšanu ēkā, pašvaldības izdevumu samazināšanos par energoapgādi.

Plānotie darbi ir: ēkas ārsienu siltināšana, cokola siltināšana, bēniņu grīdas siltināšana, logu nomaiņa, ārdurvju nomaiņa, apkures sistēmas nomaiņa no viencaurules uz divcauruļu apkures sistēmu, saglabājot centralizēto siltumapgādes pieslēgumu, kā arī lokālās, mehāniskās ventilācijas uzstādīšana pastāvīgai izmantošanai. Projektā paredzēta arī atjaunojamo energoresursu izmantošana – saules paneļu uzstādīšana ēkas elektroenerģijas pašpatēriņa vajadzībām.

  • Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.