Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

CFLA aiztur Gulbenes novada pašvaldībai pārskaitāmo ES fondu naudu par “Pinkām”

Foto: no “Dzirksteles” arhīva

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) aizturējusi Gulbenes novada pašvaldībai pārskaitāmo maksājumu aptuveni 360 000 eiro par ražošanas un noliktavas ēkas ar biroja telpām izveidi Lizuma “Pinkās”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“No CFLA puses ir pārbaudīts projekts un iebildumu nav. Dokumentus pārbauda sadarbības iestāde,” publiski stāstīja pašvaldības Attīstības un iepirkumu nodaļas vadītāja Ligita Gāgane, piedaloties domes 30.maija sēdē.

“Dzirkstele” šajā sakarā lūdza skaidrojumu CFLA Komunikācijas un klientu apkalpošanas nodaļas vadītājai Daigai Reihmanei. Viņa sacīja: “Analīzi veic vairākas institūcijas sadarbībā. Tiklīdz analīze būs veikta, finansējuma saņēmējs (pašvaldība – red.) nekavējoties tiks informēts par rezultātiem. Gulbenes novada pašvaldības projekta “Ražošanas un noliktavas ēkas ar biroja telpām izveide Lizumā” kopējais finansējums ir 5 117 753 eiro, tajā skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums – 3 970 000 eiro, no kura pašreiz apturēti ir 363 472,05 eiro un tajā skaitā ERAF finansējums 280 309,64 eiro, kas saistīti ar ražošanas ēkas izveidi, par tiem vēl notiek analīze par valsts atbalsta nosacījumu ievērošanu.”

Viņa akcentēja, ka CFLA veic sadarbības iestādes funkcijas Eiropas Savienības fondu sistēmā, arī nodrošina projektu uzraudzību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairākkārt vēstīts, ka pēc pašvaldības pasūtījuma Lizuma “Pinkās” tapa ražošanas un noliktavu ēkas ar biroja telpām. Objektam bija ERAF līdzfinansējums, kā arī valsts budžeta dotācija 175 029,33 eiro.

2023.gada 20.jūnijā ražošanas/biroja ēka “Pinkās” pieņemta ekspluatācijā. Minēto ēku ar biroju telpām divos stāvos 7,6 tūkstošu kvadrātmetru platībā būvēja SIA “P.M.G.” par 4 987 686,77 eiro līgumcenu bez PVN.

Telpu nomnieki Lizuma “Pinkās” ir SIA “Avoti”, SIA “Dimdiņi” un SIA “Farmeko”.

Projektu “Mans pagasts, mana pilsēta” līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds” no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Dzirkstele”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

  1. Kāpēc Eraf deva tādu naudu? Tur nebij nosacījumi, ka būs darbavietas, ne par 4.5 brutto? Vai tas viss ir sashēmots un tāmes uzpūstas? Kāpēc tika tāds objekts celts meža vidū – lizumā, nevis Gulbenē?

    14
    1
  2. No pieciem miljoniem nožurkot varēja katrs pašvaldības darbinieks! Nekad neatdzīsies, melos, ausis kustinādams.

    11
  3. Visu, ko atzīs par nelikumīgu, maksāsim mēs no saviem nodokļiem. Ārprāts. Kur tik paskaties, ir ārprāts.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.