Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Dabas taka Gulbenē apkārt Emzes dīķim – atpūta un piedzīvojums

Tik daudz var sajust, redzēt un arī izlasīt, lai ieinteresētos pētīt vēl vairāk. Emzes dabas taka jau ir ieinteresējusi daudzus gulbeniešus. Foto: Diāna Odumiņa.

Jūnijs ir visskaistākais brīdis, lai Gulbenē dotos izstaigāt 700 metru garo atjaunoto dabas taku apkārt Emzes dīķim, kas vēsturiski saukts arī par Marijas dīķi. Daudzi uzlabojumus šajā dabas takā jau ir novērtējuši. 28.jūnijā notika svinīgā atklāšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sagaidīja visus Vecgulbenes muižas baronu Volfu pāris – Heinrihs un Marisa, kuru tēlos bija iejutušies Edijs Frīdenbergs un Jana Kalniņa. Viņiem bija savi vēlējumi gulbeniešiem. Heinrihs aicināja parka apmeklētājus to, ko šeit atnes, arī pēc tam aiznest projām. Savukārt Marisa rosināja uz Emzi nākt ne tikai uz randiņu ar kādu citu, bet arī ar sevi pašu. Abi uzsvēra – Gulbene ir viena no zaļākajām pilsētām Latvijā un mums ar to ir jālepojas.

Dabas takas atklāšanas lenti pārgrieza šā projekta vadītāja Elīna Strode, S.Sniķe un novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis, kurš vēlēja: “Lai šis parks, kurā ieguldām līdzekļus, nes arī atpakaļ to, ko saucam par rekreāciju (cilvēka fizisko spēju un veselības atjaunošana – red.). Lai šis parks burtiski kā magnēts brīvajā laikā velk uz šejieni!”

Uz soliņiem, uz dabas elementiem ir redzami trīs krāsās – sarkanā, dzeltenā un oranžā – zīmēti burti: “H”, “M” un “S”. Tie simbolizē Heinrihu, Marisu un Svēto ezeru, kas atrodas Spārītes parkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Var arī vasaras kurpītēs – gulbeniešiem, kuri vēlas izstaigāt jauno taku apkārt Emzes ezeram, uzmundrinoši teica barons Heinrihs. Turklāt pa ceļam var piesēst un atpūsties uz kāda no septiņiem soliņiem. Ap Emzes ezeru taka stiepjas 700 metru garumā. Ir informācijas stendi – gan ar tūrisma informāciju, gan informāciju par dabas vērtībām, kas šajā parkā ir atrodamas. Tāpat ir izlasāms arī Marisas un Heinriha mīlestības stāsts.

Elvijs Kantāns, kurš darbojas pašvaldības vides aizsardzības jautājumu komisijā, teica – darbi, kas pēdējā laikā veikti gan Emzes, gan Spārītes parkā, ir dabu saudzējoši. Un tie, kuri dodas pastaigā pa atjaunotajam takām, var gan klausīties putnos, gan vērot tos. Var paveikties redzēt pat peļu klijānu vai melno stārķi, kurš, iespējams, var atlidot šurp baroties.

– Diāna Odumiņa

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fakti

* Emzes parkā ir realizēti projekti: “Biotopu apsaimniekošanas pasākumu ieviešana Emzes parkā” 1. un 2.kārta; “Tūrisma infrastruktūras uzlabošana Emzes parkā”. Pagājušajā un šajā gadā projektu gaitā veikto pasākumu kopējās izmaksas ir 106 864,47 eiro, no tām Latvijas Vides aizsardzības fonda finansējums ir 73 875 eiro, bet 32 989,71 – Gulbenes novada pašvaldības līdzfinansējums.

* Projektēja SIA “Marten projekti”, būvēja SIA “Rubate”, būvuzraugs bija SIA “RS būvnieks”.

Informācijas avots: Gulbenes novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. Staigātāji aizmirst ka pa parku iet arī iela un tur dzīvojošie cilvēki dodas vai nu uz darbu vai mājàm. Būtu jauki ja tā jau šaurās ielas malās nenovietotu savus auto un neaizņemtu iespèju divām mašīnām samainīties

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.