Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Dabisko vajadzību kārtošana nepiemērotā vietā – Gulbenē sasāpējusi problēma

Nevis suņu, bet cilvēku ekskrementi. Gulbenē ēku Ābeļu ielā 2 un Rīgas ielā 39 iekšpagalmā jau ilgāku laiku novērota šāda nepatīkama problēma. Kā to atrisināt, pagaidām nav skaidrs. Foto: lasītāja iesūtits

Patvaļīgi ierīkota tualete – tā izskatās divu ēku saplūšanas stūrī iekšpagalmā Gulbenes centrā. Viena no tām ir publiskā ēka Ābeļu ielā 8, kurā atrodas dažādas valsts iestādes un privātie uzņēmumi. Otra ir daudzdzīvokļu māja Rīgas ielā 39. Abas šīs ēkas saskaņā ar “Kadastrs.lv” datiem ir jaukta statusa kopīpašums.

Kaut ko darīt, lai novērstu ķēzīšanos iekšpagalmā, “Dzirksteli” mudina gulbeniete Mārīte Ķikuste. Viņa saka: “Tas ir briesmīgi un neētiski! Pat ar suņuku ejot pastaigā, vienmēr ir jādomā, vai atkal kāds divkājainais tur nenokārto savas dabiskās vajadzības…”

“Dzirksteles” aptaujātie mājas Rīgas ielā 39 iedzīvotāji pauda, ka, iespējams, dabisko vajadzību kārtotāji necienīgā veidā ir tuvumā esošo veikalu apmeklētāji. Atliekot cerēt, ka pēc tam, kad Rīgas ielā 41 notikšot veikala “Maxima” iecerētā telpu paplašināšana, tiks atrasta vieta, lai tur ierīkotu arī sabiedriskās tualetes.
Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards “Dzirkstelei” saka – šī ir sena problēma un minētā vieta nav vienīgā Gulbenē, kur iedzīvotāji atļaujas tā rīkoties. Sūdzības ir bijušas par patvaļību Gulbīšu parka tuvumā. Dabiskās vajadzības cilvēki nokārto gan aiz tualetēm, gan aiz ēkas Ūdensvada ielā 4. Tāpat ir saņemtas sūdzības par to, ka nezināmas personas nokārto savas dabiskās vajadzības zem dzīvojamo māju logiem Skolas ielas masīvā. M.Didrihsons-Linards teic – vainīgos var sodīt tikai tad, ja izdodas pieķert notikuma vietā. Par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas (sīkais huligānisms), Administratīvo sodu likums paredz piemērot naudas sodu no 200 līdz 500 eiro.

— Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (16)

 1. Kur tad cilvēkam skriet ja ir vajadzība?
  Uz gulbīšparka tualetēm? Kuras ir vienmēr ciet vai no*irstas ka ieiet nevar ne pieaugušais ne bērns….

  Par brīvdienām vispār nerunāsim, tualetes ir ciet , un visu laiku jādomā vai bērns biksēs neielaiž, jo NAV KUR NOKĀRTOTIES!
  Un tās uzliktās tualetes vienmēr ir no*irstas, liekas ka kāds nokārtojās plaukstā, un tad izsmērē pa sienām, Fuj, kauns!

  35
 2. sādžā visas vietas dabisko vajadzību kārtošanai ir īsti piemērotas, viss dabiskais ir skaists -tas ir fakts

  7
  1
 3. Trūkst vārdu par šo tēmu!
  Zina un saprot, ka šī ir sena problēma, bet risināt un darīt ko lietas labā, protams nevajag!!! Sodu gan, jā, to var ne?
  Policist, dzirkstele, vēršaties domē, rosinat iekļaut šo jautājumu sēdē, lai domā un risina.
  Pieminēt, ka kārto dab.vajadzības Gulbīšu parka tuvumā, bet aļo, tualetes lielāko laiku ir slēgtas. Apsurds!
  Bērniem parkā vajag, cilvēki iebrauc pilsētā, visiem vajag.
  Alūksnē, pat ziemā uz salas tualetes konteiners darbojas, ir silts, tualetes papīrs un papīra dvieļi, ja kas Zewa.
  Kā var tik sekli domāt un nesakārtot šo problēmu pilsētā, 21.gs.
  Kauns!

  44
 4. Delegācija brauks uz ārzemēm lai paķer līdzi tualeti un atved mums uz gulbeni kaut viens darbiņš būs izdarīts iedzīvotāju labā papīru arī lai paķer

  15
 5. Jau sen Gulbenè ļoti nepieciešama tualete.
  Manupràt Gulbene no blakus esošajām pilsētām ir atpalikusi par 20 gadiem…Atbildīgajām institucijām acīmredzot tas neinteresē…

  21
 6. večiem vieglāk aizeju vienalga aiz kura stūra policis var atnākt man bikses aiztaisīt

  4
  1
 7. Un kā Gulbenes viesiem zināt, ka dome pārvērsta par publisko tualeti? Un ko darīt it visiem pirms un pēc domes darba laika? Vai nebūtu lietderīgi tai pievienot Kultūras centru pie noteikuma, ka tā durvis atvērtas gan domes darba laikā, gan ārpus tā? Ņemsim vērā arī to, ka publiskās WC atvērtas 24/7 režīmā!

  5
  1
 8. Dome sataisīt tualeti,ka Somijā.jus tacu braucat uz Somiju,un kas talak,Somija valsts ar socialam garantijam !bija pirms iestasanas nato?tagad kas bus,neviens nezin!

 9. Ar caureju laikam cita varianta nav, kā uz Doktorātu. Tur arī kaut kāda ateja esot. Ja tik katrreiz varētu paspēt.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.