Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Dace Kablukova: vietnieka amatu Izglītības pārvaldē veido iekšējās reorganizācijas rezultātā

Dace Kablukova. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Kāpēc Gulbenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldē ir nepieciešams vadītāja vietnieks?

Uz šo “Dzirksteles” jautājumu atbild minētās pārvaldes vadītāja Dace Kablukova. Viņa uzsver, ka izvērtējot resursus un vajadzības, tiek veikta Gulbenes novada Izglītības pārvaldes iekšējā reorganizācija. Izglītības pārvaldē tiek likvidēta viena metodiķa amata vieta un atvērta vadītāja vietnieka amata vakance.
“Visas rīcības ir saskaņotas ar pašvaldības vadību. Iestāžu vadītāju vietnieku amati organizācijās ir svarīgi, lai funkcionāli sadalītu atbildības pakāpes un uzlabotu iestādes darba efektivitāti. Lielākoties visās Gulbenes novada pašvaldības iestādēs ir vadītāju vietnieki, un katram no tiem ir sava svarīga loma kvalitatīva iestādes darba nodrošināšanā. Arī Latvijas mērogā raugoties, Izglītības pārvalžu vadītājiem ir vietnieki, kas pārrauga, koordinē un izpilda citas atbildības pakāpes uzdevumus nekā izglītības metodiķis vai izglītības darba speciālists,” skaidro D.Kablukova. Viņa uzsver, ka izglītības pārvaldes darbinieku skaits ir atkarīgs no pašvaldībai deleģēto uzdevumu un funkciju apjoma, ko nosaka Izglītības likums un citi ārējie normatīvie regulējumi, bet nav atkarīgs no skolu, pirmsskolu un citu izglītības iestāžu kopējā skaita pašvaldības teritorijā. “Izglītības pārvaldēm normatīvajos regulējumos ir noteiktas atšķirīgas funkcijas nekā izglītības iestādēm,” saka D.Kablukova.

Vadītāja izsakās arī par darbinieku skaitu Izglītības pārvaldē. Viņa uzsver, ka likums un citi ārējie regulējumi nosaka arī veidus, kā izpildīt pašvaldībai uzliktos pienākumus izglītības jomā. “Daļu no tiem mēs drīkstētu īstenot, uzturot dažādas atsevišķas iestādes, kā piemēram, interešu izglītības centrs, metodiskā atbalsta centrs, pieaugušo izglītības centrs, iekļaujošas izglītības atbalsta centrs un citi centri pēc pašvaldības ieskatiem un iespējām. Mūsu pašvaldībā šāda veida centri nav atvērti un netiek uzturēti. Izglītības likums un citi regulējumi nosaka, ka tieši Izglītībai pārvaldei jāpilda uzdevumi, kurus nav paredzēts deleģēt citām iestādēm, un uzdevumu apjoms nav saistīts ar izglītības iestāžu kopējo skaitu pašvaldības teritorijā. Lai arī skolu skaits valstī un pašvaldībā ir samazinājies, jāsaka, ka pašvaldībām uzlikto pienākumu un atbildības apjoms izglītības jomā pēdējo 5 gadu laikā ir pieaudzis, nevis samazinājies. Arī Izglītības likumā noteiktā pārraudzība par ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanu par pienākumu ir uzlikta Izglītības pārvaldei. Šie ir iemesli, kādēļ Izglītības pārvaldes komanda sastāv no 12 cilvēkiem – mēs veicam arī tos darbus, ko citas pašvaldības ir uzticējušās iepriekš nosauktajiem centriem un atbalsta iestādēm.”

Jau vēstīts, ka līdz 26.aprīlim pretendenti var pieteikties Gulbenes novada pašvaldības izsludinātajā konkursā uz Izglītības pārvaldes vadītājas D.Kablukovas vietnieka amatu. Pašvaldībā šajā sakarā neizpratni ir pauduši izglītības iestāžu pārstāvji, tā “Dzirksteli” informēja novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis. Lēmumu par konkursa izsludināšanu uz vadītāja vietnieka amatu Izglītības pārvaldē ir pieņēmusi D.Kablukova, vienojoties ar pašvaldības izpilddirektori Antru Sprudzāni.

Līdz šim Izglītības pārvaldē nav bijis vadītāja vietnieka amata. Šobrīd pārvaldē ir 12 darbinieki – liecina pašvaldības publiskotā informācija. Tajā skaitā ir četri izglītības metodiķi, divi psihologi, speciālais pedagogs un vēl atsevišķi speciālisti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (20)

 1. Daļu no tiem mēs drīkstētu īstenot, uzturot dažādas atsevišķas iestādes, kā piemēram, interešu izglītības centrs, metodiskā atbalsta centrs, pieaugušo izglītības centrs, iekļaujošas izglītības atbalsta centrs un citi centri pēc pašvaldības ieskatiem un iespējām.
  Un viesiem centriem savs priekšnieks un vietnieks. Kur mēs ejam.

  27
 2. Drīz novadā būs tikai viena skola, bet “izglītības” pārvalde tāpat būs pārstrādājusies.
  Visi tai namā sevi pasniedz par tik svarīgiem, ka nav ko d…. pasūtīt!

  54
  2
 3. Ko dara projekta vadītājs, kādus projektus bīda izlglītības pārvaldē? tad atsevišķis lietvedis pārvaldei vai nepietiek, ja ienākošos dokumentus sašķiro vadītājs vai kāds no metodiķiem. Vēl jocīgs amats montesori speciālists, kurā dārziņā vai skolā šo izmanto, ja izmanto tad tur uz vietas to dara audzinātājas un aukles. Tad ko montesori speciālists dara pārvaldē, kas apgūst transpersionālo izglītību…. Nākamais jocīgais, kas atbild par ēdināšanu , bet laikam vienīgais kurš vajadzīgs, lai visi paēduši.

  33
  1
 4. Visu vērsim ciet! Samazināsim! Apvienosim ! No laukiem visus ārā ! Tur neko nevajag. Pilsēta visus 1 maisā, jo vajag vietniekus. Un vēl izdomas vietnieku vietniekus ….. Jo augšā nekas nemazinās tik nāk klāt .

  38
 5. Veido savu privātuzņēmumu un ņem darbā kaut 100 vietniekus, pašai nav īpaši ko darīt un mierīgi varētu viņas amatu samazināt, nekas nemainītos, bet vajag vietnieku.

  36
 6. Ierosinu, deputàtiem- uzņēmējiem, reorganizēt izglītības pārvaldi, likvidēt vadītājas amatu, izveidot izglītības un sporta pārvaldi-nodaļu ar vienu vadītāju, sporta skolu un sporta pārvaldi apvienot, atstāt vienu vadītāju, likvidēt visus vietnieku amatus domè.Un ierēdņi , sāciet beidzot strādāt, jo mēs nodokļu maksātāji jūs esam pieņēmuši darbā, nevis otrādi.

  55
  2
 7. Visus no laukiem uz pilsētu diezin vai jo kn Gulbenē, kad saaicina pilsētas pirmsskolēnus 5-6 tad knapi salien un audzinātājas stāv kājās,kur tad tie lauku bērni koncertu skatīsies pie kultūras nama? Šāds novērojums apmeklējot pasākumu kultūras centrā Gulbenē.

 8. Žēl cilvēku, ir izsludināts konkurss, kurā var pieteikties jebkurš, bet tajā pašā laikā samazinās metodiķu skaits, loģiski, ka atkal viss ir izlemts, kurš būs vietnieks…

  27
  1
 9. Ja novadā ir 8 skolas, bet pārvaldē 12 speciālisti, tad varbūt nevajag skolu direktorus?
  Lai katrs pārvaldes speciālists pārvalda 1 skolu un skolā atstāt tikai vietnieku tam speciālistam.

  30
  1
 10. Samazinās dārziņā darbiniekus! Citur parastos darbiniekus, kādu pgastu apvienos, bet ne domē kautko revidēs vai pārvaldēs! Tur tik pieaugums .

  24
 11. Novads uz bankrota robežas, 2,8 milj mīnusā, Balvi atlaiž 100 darbiniekus un samazina darba nedēļu, kas pierāda cik uzpūsti ir pašvaldībā štati. Aizsūti uz privāto sektoru 100 pašvaldībniekus, bet viss turpina darboties Bet mūsu darbones ceļ sev algas un lai būtu pašām vispār nekas jādara (atvainojiet- kafijas pauzes un algas saņamšana arī esot darbiņš), veido vietnieku amatus, pieprasa jaunus auto, kabinetus, datortehniku, prēmijas, tusiņus un komandējumus.

  20
 12. Uz ko iet tie “gudrīši ” domē????? Samazina un tai pat laikā mainot nosaukumu darba pieņem citu.kas tas par bezpridzelu???? Visu slēdz likvidē sadzen vienā skolā utt.sledzat varbūt to iestādi ābeļu ielā ciet.nelienat pie bērniem .

 13. Mēs, privātsektora gateri, avoti, dimdiņi u.c. ar nepacietību gaidām jūs, neatkārtojamās,strādīgās, neaizvietojamās pašvaldības priekšnieces, vietnieces, vietnieču vietnieces un citas pašvaldības smagajos darbos nomocītās, pie mums, atpūsties.Būs jums šeit gan frizieris, manikīrs, pedikīrs, solārijs, svaigs gaiss, dejas un fitness nakts maiņās un sauksim jūs visas tikai par prieksniecēm.

  16
 14. Būtu vienreiz kādu apkopējas vietnieci arī pieņēmuši, ja nu apkopēja netiek galā… Bet kur nu! Apkopēju, kas netiek galā, vienkārši atlaidīs.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.