Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Deputāti Gulbenes novada pašvaldības izpilddirektora amatā apstiprina Antru Sprudzāni

Pašlaik Antra Sprudzāne ir Gulbenes novada bibliotēkas direktore. Foto: Gatis Bogdanovs.

Ar 11.aprīli par Gulbenes novada pašvaldības izpilddirektori sāks strādāt Antra Sprudzāne (54), viņai noteikta 2300 eiro mēnešalga pirms nodokļu nomaksas. Viņa būs arī pašvaldības administrācijas vadītāja. Amatā A.Sprudzāni ar balsošanas zīmju palīdzību apstiprināja novada deputāti (11 par, 2 pret, 1 nederīga balsošanas zīme). Tas notika 31.marta domes sēdē. Viens no kopskaitā 15 deputātiem domes sēdē nepiedalījās un nebalsoja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Sprudzānei nav noteikts tradicionālais trīs mēnešu pārbaudes laiks. Sēdē novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika (JKP) paskaidroja – juridiski pārbaudes laiks nav paredzēts, ja cilvēks no viena amata pašvaldībā pāriet uz citu amatu. A.Sprudzāne ir novada bibliotēkas direktore un kopumā šajā nozarē vadošā amatā strādā vairāk nekā 20 gadus. 5.aprīlī pulksten 17.00 novada deputāti atkal sanāks kopā uz domes sēdi, lai oficiāli atbrīvotu A.Sprudzāni no novada bibliotēkas direktora amata. Viņa ir partijas “Latvijas attīstībai” (LA) biedre.

Izpilddirektores amatam A.Sprudzānes kandidatūru izvirzīja A.Caunītis (LRA), ņemot vērā ieteikuma vēstuli, kuru parakstījuši deviņi deputāti: Normunds Mazūrs, Lāsma Gabdulļina, Aivars Circens (visi no LA), Normunds Audzišs, Daumants Dreiškens, Mudīte Motivāne (visi no ZZS), G.Švika, Ivars Kupčs (abi no JKP) un Ainārs Brezinskis (LRA). Ieteikuma vēstulē norādīts, ka A.Sprudzāne piedalījās pašvaldības izsludinātajā atklātajā konkursā uz izpilddirektora amatu un ierindojās otrajā vietā aiz Jāņa Barinska, kuru, kā jau vēstīts, novada deputāti 28.janvāra domes sēdē tomēr neapstiprināja izpilddirektora amatā. Taču februārī J.Barinskis sāka strādāt par domes priekšsēdētāja konsultantu lielajos projektos un vienlaikus arī pilda izpilddirektora vietas izpildītāja pienākumus.

A.Sprudzānei ir ne tikai liela pieredze vadošajā darbā, Eiropas Savienības projektu ieviešanā novada bibliotēkā, bet viņai ir arī atbilstoša izglītība – profesionālā maģistra grāds bibliotēkzinībās un informācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piebilstams, ka A.Sprudzāne Gulbenes novada domes 2021.gada vēlēšanās kandidēja no LA, bet par deputāti ievēlēta netika.

Uz pašvaldības izpilddirektora amatu pēc deputātes Gunas Pūcītes (NA) priekšlikuma ar A.Caunīša akceptu bija izvirzīta vēl otra kandidatūra – Jānis Kupcis (34), kurš ir Galgauskas pagasta pārvaldes vadītājs. Viņš attālināti bija pieslēdzies novada domes 31.marta sēdei un apstiprināja, ka piekrīt kandidēt, jo vēlas, lai pašvaldības vadības līmenī vairāk būtu sadzirdētas pagastu vajadzības. Paužot viedokli ar balsošanas zīmju palīdzību, par šo kandidātu bija divi deputāti.

 • Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (26)

 1. Ārprāts. Tikai dziļāk purvā… Šī nu ir tipiska plānā galdiņa urbēja, mūzikas skolotājiņš ar kāpostu atkal varēs taisīt varku!

  49
  9
 2. Lai veicas! Spēcīga rakstura sieviete, kura nepadodas grūtību un izaicinājumu priekšā, bet ar cieņu un godu uzņemas atbildību. Prieks par Antru.

  19
  32
 3. Cilvēki attopieties!
  Pēdējais laiks vākt parakstus domes atlaišanai.
  Tā klaunāde jāaptur!

  38
  7
 4. Šis dimants ir labākais, kas mums ira!

  17
  2
 5. Vēsturiski visās pašvaldību vēlēšanās atbalsts ļoti zems! Darbi un laiks parādīs! Lai veicas!

  18
  2
 6. Biedres Švikas aizgādībā bibliotēka ir stutēta kā cālis inkubatorā – gaisma nodrošināta, pilnvērtīga barība iedota, cāļu mātes atbalsts nezūdošs. Tagad mals novada līmenī. Antru negrib, bet dabūja.

  21
  4
 7. Nu, nu, es domāju, ka Antra ir stigra sieviete, darbiniekiem vajadzēs kārtīgi strādāt, tas arī it vajadzīgs. Katrā ziņā aprīļa joks ir Galgauskas Kupča izvirzīšana, tas gan.

  12
  23
 8. ir arī atbilstoša izglītība – profesionālā maģistra grāds bibliotēkzinībās un informācijā… opā, lai vadītu pašvaldības administrācijas darbu šī ir atbilstoša izglītība

  28
  1
 9. Jocīga kandidatūra.
  Vēl jocīgāki deputāti, neuzdodot kandidātei
  nevienu jautājumu. Piemēram, kāds ir viņas redzējums, ar ko jāsāk?
  Pāris teikumos, pat ne teikumos, no necilas lapiņas kaut ko izdvesa pēc Caunīša uzaicinājuma.
  Lai izdodas, bet vērojot no malas, liekas, ka
  nekas tur nebūs.

  20
  1
 10. mistkastnieki bīda mistkastniekus un politpadibenes domā ka nav padibenes, bet ir vienkārši prostitūtas.

 11. Pat nav ko teikt,tikai savi tiek pie budžeta algām un neko nedara!

  10
 12. Lai Jums veicas jaunajā amatā! Suņi rej, karavāna iet uz priekšu!:):) Veselību, spēku, izturību!:):)

  3
  9
 13. Jebkuram jàpriecàjas par labi atmaksàtu darba vietu. Kad bùsiet bezdarbnieki,varèsiet skumt.

 14. Kad izsludinàs konkursu bibliotèkà uz vadìtàjas vietu? Vai Antra sèdès uz 2krèsliem?

  6
  1
 15. Tad , kāds no šiem “pārgudrajiem ” komentētājiem varēs pieteikties uz šo vakanci….

  3
  6
 16. Antrai liela pieredze vadīšanā, cepuri nost! Ju tas, ka dažādas partijas bija PAR, daudz ko liecina.
  Darbs gan nebūs nekāda izklaide, būs, ko rauties!

  2
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.