Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Deputāti nolemj samazināt siltuma cenu Lejasciemā, bet tikai bremzē cenas kāpumu Galgauskā un Rankā

Vai malkas apkure izdevīgāka? Lejasciemā un Rankā centrālapkures katli ir nolietoti, būtu labi tos nomainīt pret kokskaidu granulu apkures katliem. Tomēr šajā krīzes situācijā malka ir lētāks risinājums. Sevišķi tas pierādījies Lejasciemā, kur ar 1.februāri siltums kļūst lētāks. Par to vietējie deputāti nobalsoja novada domes 26.janvāra sēdē. Foto: Diāna Odumiņa.

Lejasciema ciemā siltuma tarifs kļūst mazāks, bet Galgauskas pagasta mājā “Veiši” ar 1.februāri centrālapkures maksa neuzlec tik ļoti, kā tika paredzēts vēl pirms mēneša. Tāpat arī Rankas pamatskolas infrastruktūrai pieslēgtajās ēkās. Par to liecina novada domes 26.janvāra sēdes lēmums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības Finanšu nodaļas finanšu ekonomiste Agnese Zagorska deputātiem paskaidroja, ka jaunākajā siltumapgādes izmaksu aprēķinā ir ietvertas izmaksas sakarā ar minimālās algas paaugstināšanu valstī. Toties ietaupījumu devis elektrības patēriņa aprēķins un lētāka malkas cena.

Fiziskās personas Lejasciema ciemā par centrālo siltumapgādi maksāja 111,78 eiro par megavatstundu (kopā ar PVN), bet ar 1.februāri maksās 109,18 eiro (reāli tas būs redzams marta rēķinos). Savukārt juridiskās personas maksāja 120,76 eiro, bet ar 1.februāri maksās 117,95 eiro.

Savukārt Galgauskas pagasta daudzdzīvokļu mājai “Veiši” siltuma cena kļūst lielāka, tomēr tā nepalielinās tik ļoti, kā deputāti iepriekš bija lēmuši 29.decembra domes sēdē. Tagad šis gada nogales lēmums ir grozīts. “Veišos” fiziskās personas par siltumu maksāja 94,33 eiro par megavatstundu kopā ar PVN, bet ar 1.februāri maksās 105,04 eiro. Bet atceltais 29.decembra domes lēmums plānoja siltuma cenu “Veišos” fiziskajām personām paaugstināt līdz pat 135,15 eiro. Juridiskās personas par siltumu “Veišos” maksāja 101,91 eiro, bet ar 1.februāri maksās 113,49 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunajos aprēķinos redzams, ka Lejasciemā un Galgauskā malkas patēriņš ir samazinājies, bet Rankā krietni palielinājies. Uz to domes sēdē norādīja deputāts Normunds Mazūrs.

Pašvaldības Attīstības un iepirkumu nodaļas energopārvaldnieks Emīls Kārlis Ziediņš deputātiem skaidroja – Rankā siltumtrasēs ir ievērojami siltuma zudumi. Visa novada teritorijā tur situācija ir visbēdīgākā.

Rankas pamatskolas infrastruktūrai pieslēgtajās ēkās fiziskās personas par siltumu maksāja 80,99 eiro par megavatstundu, bet ar 1.februāri maksās 123,02 eiro. Atceltais novada domes 29.decembra sēdes lēmums paredzēja fiziskajām personām siltuma cenu palielināt vēl par dažiem centiem – līdz 123,13 eiro. Juridiskās personas maksāja 87,50 eiro par megavatstundu, bet ar 1.februāri maksās 132,91 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajos aprēķinos nav norādīts paredzētais valsts atbalsts, kur iedzīvotāju vietā daļu siltuma cenas apmaksā valsts sakarā ar kurināma sadārdzināšanos.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.