Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Deputātu lēmums apliecina: siltumapgāde ir Lizuma industriālā parka elements (video)

No putna lidojuma. Industriālais parks Lizuma pagasta “Pinkās” pamazām top. Foto: Kaspars Soļims (SIA “Armets”).

Līdz 2031.gada 31.maijam siltumapgādes sabiedriskais pakalpojums Lizuma pagastā tiks nodrošināts tāpat kā šobrīd. Par to deputāti nobalsoja Gulbenes novada domes 17.februāra ārkārtas sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pakalpojuma nodrošināšanas termiņu pašvaldībai ir prasījusi norādīt Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) – domes sēdē deputātiem skaidroja novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis. Tas ir saistīts ar prasību izpildi, lai CFLA parakstītu līgumu ar pašvaldību par projekta “Ražošanas un noliktavas ēkas ar biroja telpām izveidei Lizumā” finansiālo nodrošinājumu.

Pēdējā CFLA prasība ir izpildīta

Jau vēstīts, ka pašvaldība līgumu par būvdarbu veikšanu Lizuma “Pinkās” ražošanas/noliktavas ēkas ar biroja telpām izveidei pagājušā gada augustā parakstīja ar SIA “P.M.G.” par 4 730 755,15 eiro bez PVN. Būvdarbi jāpabeidz 400 dienu laikā no līguma noslēgšanas dienas. No Eiropas Reģionālās attīstības fonda šim projektam ir rezervēti 3,97 miljoni eiro. Opozīcijas deputāti publiski ir pauduši bažas par to, ka būvdarbi objekta ir uzsākti, par tiem pagaidām no sava budžeta maksā pašvaldībā, bet līgums ar CFLA par šo projektu un investīciju piesaisti joprojām nav parakstīts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vai ar 17.februāra domes sēdes lēmumu pietiks un viss ar CFLA būs kārtībā? Šādu jautājumu uzdeva deputāts Normunds Mazūrs.

“Mums bija konsultācija tiešsaistē ar CFLA. Dokumenti ir izskatīti, un mutiski mēs esam saņēmuši atbildi, ka visi sagatavotie precizējumi ir atbilstoši prasītajam. Un šis lēmums ir tikai vēl viens dokuments, kurš nodrošinās pozitīvu atbildi par projekta apstiprināšanu. Mutiski tas ir pateikts. 17.februārī tad iesniegsim visus dokumentus un gaidīsim oficiālo atbildi,” sacīja pašvaldības Attīstības un projektu nodaļas darbiniece Baiba Kalmane.

Jāatgādina, ka projekts “Ražošanas un noliktavas ēkas ar biroja telpām izveidei Lizumā” ir finansiāli apjomīgākais, kādu jelkad ir realizējusi pašvaldība. Tas paredz publiskās infrastruktūras un industriālo telpu izveidi ne mazāk kā 8000 kvadrātmetru platībā. Plānota piebraucamā ceļa 287 metru garumā pārbūve ar asfaltētu segumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Siltuma tarifs Lizumā nemainās

Siltuma tarifs Lizuma ciemā paliek nemainīgs: fiziskajam personām 46,29 eiro par vienu megavatstundu siltuma kopā ar PVN, juridiskajām personām – 50,01 eiro. Tāds tas ir apstiprināts ar Gulbenes novada domes 2019.gada 27.jūnija sēdes lēmumu un ir spēkā no tā gada 1.oktobra.

Starpniece siltumapgādes pakalpojuma sniegšanā Lizuma ciemā turpinās būt pagasta pārvalde, kura parakstīs līgumus ar lietotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Siltuma ražotājs Lizumā kopš 2018.gada 15.janvāra ir SIA “Eko NRG” (koģenerācijas stacija) – liecina “Dzirksteles” arhīvs.

SIA “Eko NRG” ir Rīgas uzņēmums, kas dibināts 2012.gadā, tā pamatkapitālā ir 2844 eiro un darbības veids norādīts – elektrības ražošana. Uzņēmuma valdē ir Dmitrijs Artjušins un Irina Krasta. Uzņēmuma kapitāldaļas ir ieķīlātas – liecina “Lursoft” datu informācija uz 21.februāri. Uzņēmumā 50 procenti kapitāldaļu pieder Rīgas SIA “B&B Investīcijas”, 29,9 procenti – Nīderlandes “Host Holding B.V.”, 20 procenti – lizumnietim Uldim Misiņam. Kā patiesais labuma guvējs no SIA “Eko NRG” darbības ir norādīts Klein Teeselink Hermanus (persona) no Nīderlandes.

– Diāna Odumiņa

Foto: Kaspars Soļims (SIA “Armets”).
Video: Kaspars Soļims (SIA “Armets”).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.