Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Diskusija “ESi NĀKOTNE” būs arī Gulbenē

No 18. līdz 20.martam biedrība “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” (LAPAS) ar domubiedriem un ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu viesosies Vidzemē ar piecām diskusijām ciklā “ESi NĀKOTNE”, kurās aicinās dalībniekus dalīties ar savu vīziju par Eiropu un savu lomu nākotnes Eiropā. Par to informē LAPAS komunikācijas vadītāja Sandra Rubene.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

20. martā plkst. 11.00 diskusija notiks arī Gulbenē jauniešu centrā “Bāze”.

Diskusiju cikla “ESi NĀKOTNE” ietvaros plānoti divdesmit pasākumi, no kuriem pieci jau aizvadīti Kurzemes reģionā un pieci Latgales reģionā. Pasākumu mērķis ir iesaistīt pēc iespējas daudzveidīgākas sabiedrības grupas, īpaši līdzdarboties aicinot jauniešus. “ESi NĀKOTNE” diskusijas kalpo kā platforma, kurā jauniešiem ir iespēja izteikt savu viedokli, priekšlikumus un tikt sadzirdētiem gan reģionālā, gan Eiropas līmenī. Tā kā 2022. gads tiek atzīmēts kā Eiropas Jaunatnes gads, tad diskusiju cikls paver jauniešiem īpašu iespēju tikt sadzirdētiem un līdzdarboties Eiropas nākotnes veidošanā.

Piecos plānotajos pasākumos pārmaiņus diskutēsim par tādām tēmām kā veselība, izglītība, kultūra, vide un klimata pārmaiņas. Lai diskusijas ritētu raitāk un vēl interesantāk, tās vadīs atraktīvais dziedātājs un dažādu TV un izklaides raidījumu vadītājs Roberto Meloni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarunu laikā dalībnieki piedalīsies kopīgā zupas gatavošanā pēc vietējās receptes – tāpat kā diskusijās dažādie viedokļi bagātina viens otru, tā arī kopīga ēdiena pagatavošana palīdz saskatīt panākamo rezultātu. Zupas dažādās sastāvdaļas simboliski atgādina arī par dažādību kā vērtību, kultūras un viedokļu bagātību. Diskusiju cikla rezultātā kopā ar diskusijās izteiktajiem viedokļiem un apspriestajiem problēmjautājumiem tiks apkopotas arī 20 dažādas zupas receptes, kas raksturīgas katrai pasākuma norises vietai, piemēram, Salacgrīvā zivju zupu salacgrīviešu gaumē. Vietējo recepšu krājums aplūkojams plašāk – šī projekta ietvaros ar “recepti” saprotot arī attīstības “recepti” iedzīvotāju izteikto viedokļu formā.

LAPAS direktore Inese Vaivare uzsver: “LAPAS redzējumā konference par Eiropas nākotni ir lieliska iespēja, lai diskusijā iesaistītu gan ilggadējus, gan jaunus reģionālos partnerus un veidotu izpratni par saikni lokāla – nacionāla – Eiropas – globāla attīstība. Mūsuprāt, tieši lokālais konteksts ir primārais vajadzīgo pārmaiņu definēšanai un to izpratnei pēc būtības. LAPAS kalpos kā sadarbības platforma šajā procesā, veicinot Latvijas cilvēku balsu sadzirdēšanu un pārstāvību visos līmeņos.”

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre: “Eiropas Jaunatnes gada atslēgas vārdi ir – IESPĒJAS, IEKĻAUŠANA un RĪCĪBA. Vispirms par iespējām – ar Eiropas Savienības piešķirto finansējumu – ar vairāk nekā 8 miljoniem eiro būtiski papildināts līdz šim pieejamais atbalsts studijām, praksei, brīvprātīgajam darbam, pieredzes apmaiņai vai uzņēmējdarbības uzsākšanai un citām jauniešiem būtiskām dzīves jomām. Atbalsts būs pieejams dažādos veidos – gan ar “Erasmus+” programmu un Eiropas Solidaritātes korpusa starpniecību, gan citu ES programmu ietvaros. Iekļaušana – mums ir svarīgi sadzirdēt jauniešu domas, idejas, izaicinājumus, ar kādiem jūs, jaunieši, saskaraties. Jaunieši – jums ir jābūt daļai no tagadnes rīcības, daļai no lēmumu pieņemšanas procesa un dažādu ieceru īstenošanas procesa. Aicinu jūs izmantot visas iespējas līdzdarboties, izteikt savu viedokli, dalīties ar idejām un tās kopā īstenot, lai veidotu savu nākotni labāku un sasniegtu savus izvirzītos mērķus.”

Ikviens var pieteikties pasākumam, aizpildot pieteikuma formu un izvēloties sev tuvāko pasākuma norises vietu ŠEIT. Vairāk informācijas par pasākumiem var atrast ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Vizija ir tikai vizija un projekts ir tijai projekts..bet nakotni paredzet nevar neviens..ta nezinama nak..mans milakais atzinums ir ka katra diena ir celss pretii nezinanajam..mes nezinam kas notiks rit kur nu vel nakotnee…bet dzive turpinas…un gribas ticet sapnot planot nakotni kadaa mes dzivosim..unkjas butu gan dzive bez ticibas un ceribas labajam..un tapec mes dzivoham..lai visi kopaa veidotu tadu pasauli kas dara mus laimigus..un balstitos uz brivibu demokratiju cilvektiesibam un humanismu..

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.