Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Diskutē par mājas “Stāķi 15” uzsāktā renovācijas projekta tālāko realizāciju vai iespējamo apturēšanu

Foto: Diāna Odumiņa.

14.aprīlī notika Stradu pagasta daudzdzīvokļu mājas “Stāķi 15” dzīvokļu īpašnieku kopsapulce. Tā kā šajā mājā ir arī pašvaldības dzīvokļi, piedalījās arī 8 deputāti un Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis.
Dzīvokļu īpašnieki diskutēja par uzsāktā mājas renovācijas projekta tālāko realizāciju vai iespējamo apturēšanu.
Deputāte Guna Pūcīte “Dzirkstelei” sapulces iznākumu komentēja tā: “Es sapratu, ka renovācijas oponenti atsauks iesniegumu un vismaz tiks līdz tam, ka zinās “gala ciparus”. Saprotot, kas notiks ar apkures cenām, jākalkulē, kas izdevīgi.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bet mājas pārvaldnieka pilnvarotā persona Paula Leite-Berģe un projekta vadītāja Signe Kajaka “Dzirkstelei” pastāstīja:
“”Stāķu 15” mājas projekta tehniskā dokumentācija šobrīd ir iesniegta ALTUM un tiek veikti precizējumi darbu apjomos, projekta tehnisko risinājumu detalizētu risinājumu izstrāde atbilstoši ALTUM norādījumiem. Kopība 17.janvārī ir lēmusi arī par papildu darbu – apkures sistēmas atjaunošanas projekta izstrādi un pievienošanu projekta veicamo darbu apjomam. Pēc atzinuma par tehnisko dokumentāciju saņemšanas no ALTUM pilnvarotajai personai, kas šobrīd ir biedrība “Stāķi 15”, būs jāveic būvdarbu veicēja, būvuzrauga atlase, tiks organizēts publisks iepirkuma konkurss būvdarbiem, vienkāršota cenu aptauja būvuzrauga atlasei. Pēc projekta visu izmaksu apzināšanas, biedrība “Stāķi 15” gatavos pieteikumu bankas aizdevumam un grantam. Tikai pēc aizdevēja nosacījumu saņemšanas (kredītprocenti) būs nosakāms projekta realizācijai uz dzīvokļa īpašumu attiecināmais izmaksu apmērs. Tas būs brīdis, kad kopībai – dzīvokļu īpašniekiem būs jālemj “par” vai “pret” projekta realizāciju, jo būs zināmi veicamie darbi, to izmaksas, aizdevuma atmaksas nosacījumi. Šobrīd notiek manipulācija ar pieejamo informāciju, kas netiek balstīta uz apstiprinātiem skaitļiem projekta realizācijai.
Kopība sapulcē vienojās, tajā skaitā klātesošie Gulbenes novada domes deputāti piekrita, ka apturēt projekta virzību šajā brīdī, atsaucoties uz to, ka tas ir dārgi, nav pamatoti. Deputātiem komitejā nebija pietiekami daudz informācijas lēmuma pieņemšanai par atbalstu projektam vai tā noraidīšanu, jo projekta virzība ir procesā līdz nav pabeigtas iepirkuma procedūras un saņemts aizdevēja piedāvājums.
Īpašniekiem tika skaidrots, ka projekta izmaksas nav definējamas kā maksājumu sadārdzinājums, jo projekts vienlaikus paredz esošo izmaksu samazinājumu – līdz ar balsojumu par projekta īstenošanu kopībai būtu jālemj par iemaksu uzkrājumu fonda samazinājumu (šobrīd 1 eiro/m2). Pēc projekta pabeigšanas apkures patēriņa samazinājums plānots vairāk nekā 50 % no līdzšinējā, kas naudas izteiksmē būs ievērojami lielāka attiecība pret iepriekšējo periodu sakarā ar apkures izmaksu cenu kāpumu.
Biedrība “Stāķi 15″ joprojām ir oficiālais mājas pārvaldnieks, kas jebkurā brīdī var izvēlēties citu apsaimniekošanas pakalpojuma sniedzēju vai apsaimniekot māju pašu spēkiem.”

Diāna Odumiņa

Foto: Diāna Odumiņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (15)

 1. Diezgan smieklīgi, ja tas nebūtu tik bēdīgi. Izrādās, ka Pūcīte, kura visu sapulces laiku nožāvājās, nebilstsot ne vārda, bijusi vienīgā no deputātiem , kurai bijis viedoklis. Tā tas nu ir, kad demokrātisks laikraksts spēj atspoguļot tikai viena pasūtītāja viedokli.

  17
  2
 2. Futbolista mamma – rūdīta siltumprojektu bīdītāja Latvijā. Ja ir politiska, palīdzīga roka, var ne tikai to šodien izbīdīt. Zvans no augšas un vietējie varneši gatavi!

  5
  2
 3. Tas jau ir nopietni – septiņi vai astoņi deputāti ievilkti “vērpetē” par sūda būdas nopakošanu. Uz katru pašvaldības dzīvokli pa deputātam. Uz kurieni mēs ejam? Tiešām tas piķis ir to vērts. Šaubos. Vairāk izskatās pēc varas demonstrācijas. Vai arī bailēm, ka iedzīvotāji var nodemonstrēt, ka ir argumentējams viedoklis pret šādiem projektiem. Vienīgais ar ko vēl varētu izskaidrot šādu spēka demonstrāciju – sapakot un iesmērēt tālos dzīvokļus, lai nebūtu jāizgāž nauda par īres nama būvi Gulbenē. Nu jau paliek skaidrs, ka tas ir diezgan bezcerīgs projekts.

  17
  1
 4. mazur,dulbinski un citi klauni-jus parstavat pasvaldibas dzivoklus,jus — zuinat,ka logi ir izpuvusi,radiatori nesilda,…

  15
  3
 5. Izskatās, ka īpašniekiem, tiešām, nav teikšanas. Sapulce jau iepriekš atcēla no pilnvarām Paulu, bet rakstā žurnāliste uzskata, ka viss ir kā iepriekš. Slikti.

  18
  3
 6. Lai pašvaldiba sedz renovāciju no savas kabatas, tad nebūs tāda strīda , bet šajā situācijā renovācija janomaksā īrniekam, tiklīdz dzīvoklis būs tukšs uzreizi dzīvoklis aiziet izsolē un nokāsis piķi pēc pilnas programmas ,guvēji būs pašvaldība uz iedzīvotāju rēķina .

  11
  2
 7. Ja nezini, vismaz nemuldi – par renovāciju maksā tikai un vienīgi īpašnieks: vienalga, vai tas ir privātpersona, vai pašvaldība.

  3
  13
 8. Sapulcei bija vadītāja. Iecēla sapulces dalībnieki. Mājai ir dzīvokļu īpašnieku pilnvarotā persona. Savā prombūtnē tiksi pati šī prrsins var noteikt, kurš pārstāv viņu.
  Ir sajūta, ka Jūs jaucst dzīvokļu īpašniekus un viņu statusu/tiesības ar mājas iedzīvotājiem. Īrniekiem nav un nevar būt tādas pašas tiedības, kādas ir dzīvokļu īpašniekiem.

  3
  7
 9. To Lasītājam-diemžēl par renovāciju ir jāmaksā visiem-tāda pieredze.

  1
  1
 10. te tak var redzēt katram ir sava interese , ar renovāciju īpašnieku dzīvokļiem vēŗtiba augs varēs dārgāk pārdot,
  pašvaldības dzīvokļi varēs iet izsolē uz urrā , kurus būs nomaksājuši īrnieki.
  un nevienu neinteresē vai būs spējīgi maksāt vai nav par renovāciju,
  cenas aug ,algas un pensijas nepalielina , tas tak ir sava veida risks.

  10
  1
 11. Anonīms, ja neesi iedziļinājies, tad īrnieks maksā īri pēc līguma novadam, bet novads maksā par renovāciju, viss ir norādīts īres līgumā un nekā savādāk. līgums tiek slēgts uz konkrētu laika posmu un cenas tur nemain’;as. Nevajag stāstīt pasakas pilsoņiem par to, renovāciju apmaksā īrnieks – nu nevajag melot cilvēkiem.

  2
  9
 12. Nezinu,kas tu i par bananu,drizak vasja,beidz liet cugunu,valink…

 13. Apsaimniekošanas maksu nosaka īpašnieki t.sk. pašvaldība. Īrnieki maksā kopsapulcē noteikto apsaimniekošanas maksu. Pie renovācijām ar kredītu īrnieki tiek atbrīvoti no peļņas daļas uz kredīta atmaksas laiku. Tā vismaz bija mūsu mājā.

 14. Īrnieki visās mājās ir maksājuši par renovāciju, kas ir pret Dzīvokļu īres likumu, kas nosaka, ka par kapitālo remontu jāmaksā īpašniekiem. Ja renovēto māju īrnieki tagad tiesā pieprasītu atmaksāt ieguldīto naudu…būtu interesanti. Un 15.māju jau no 1.aprīļa apsaimnieko SIA Gulbenes nami. Tā lēma īpašnieki, tikai bijusī pārvaldniece to negrib pieņemt.

  7
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.