Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Diskutē par Valdorfa skolu Litenē

Ilustratīvs foto no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes novada pašvaldības šāgada budžetā Valdorfa skolai, kura šobrīd atrodas Litenē, ir paredzēti 1680 eiro – kā ieņēmumi, tā izdevumi vienādā apmērā (preces un pakalpojumi). Deputāts Ainārs Brezinskis finanšu komitejas sēdē 20.janvārī uzsāka diskusiju par šo tēmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Es gribu saprast, kas notiek skolas ēkā (Litenes pilī – red.), kā tā tiek uzturēta un cik tas mums izmaksā. Kāpēc nav parādīta atsevišķi skolas ēkas uzturēšana pie Valdorfa skolas?” vaicāja A.Brezinskis.

Pašvaldības Grāmatvedības nodaļas vadītāja Aija Kļaviņa atbildēja, ka 1680 eiro ir saistīti ar Valdorfa skolas telpu uzturēšanu, apkuri un transportu astoņu bērnu nogādāšanai uz Liteni un atpakaļ. Apkopēja un sētnieka alga šajā summā nav iekļauta. A.Kļaviņa arī norādīja, ka Valdorfa skola Litenē izmanto ļoti nelielu telpu daļu.

Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis runāja arī par citu sadaļu pašvaldības budžetā, kur ir paredzēts finansējums par katru skolēnu. Viņš norādīja – finansējums Valdorfa skolai Litenē tiek piešķirts ar nosacījumu, ka tā tas tiks nodrošināts līdz akreditācijas brīdim. Jo ātrāk skola tiks akreditēta, jo ātrāk būs valsts finansējums pedagogu algām – pauda A.Caunītis. Taču pagaidām tas esot uz pašvaldības pleciem. Esot svarīgi saprast, vai Valdorfa skola turpmākos 10 gadus atradīsies Litenē vai novada dome lems par izmaiņām. Pēc A.Caunīša domām, ja Valdorfa skolas atradīsies Litenē, tā varētu būt saistoša arī Alūksnes un Balvu bērniem. “Tie ir jutīgi jautājumi, bet “apakšā” ir bērni un viņu izglītība,” sacīja A.Caunītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Litenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš sacīja, ka skolas ēka pagastā tiek uzturēta. Tā ir pieslēgta centralizētajai apkurei. Par iznomātajām telpām pils ēkā Valdorfa skola “sedz izdevumus”. Bez tam šajā pašā ēkā esot vēl divi citi telpu nomnieki, kas saistīti ar uzņēmējdarbību. Telpas ēkā tiek izmantotas arī pagasta iedzīvotāju vajadzībām – tur tiekot spēlētas galda spēles. “Līdz ar to izdevumi ir tādi, kā ir. Mēs nevaram pa pusei kurināt vai pa pusei nekurināt,” teica V.Lapiņš.

A.Caunītis piebilda, ka telpu nomas maksas un saimnieciskie ieņēmumi parādās pašvaldības budžetā pie Litenes pagasta pārvaldes.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

  1. Visu laiku skaita,samazinās skolēni. Nu liekat tajā pašā Lejasciema skolā. Cik tad tiem bērniem vajag atsevišķu telpu priekš mācībām? Pārējais lai ir kopā. Siltums, ēdināšana. Un galu galā internāts. Ja vecāki grib tādu skolu un katru vakaru bērnu mājā,tad par transportu jāmaksā pašiem. Tā jau skaitās maksas izglītība. Tā kā Lizums nolikvidēja internātu,tad arī jārēķinās ka būs mazāk bērnu, tikai tāpēc ka nav kur palikt. Tāda liela uzdrīkstēšanās šajos laikos ,kad katrā skola meklē skolēnus. Un it īpaši laukos.

    13
    1
  2. Bet tā nebija vecāku izvēle- ka skolu pārcels uz |Liteni. Sākumā tā bija Gulbenē.

  3. I ko litenieši neizmanto iespēju? Būtu bērni turpat pie mājas, nebūtu jābraukaļā.

  4. Vajadzētu gan zināt, ka tā nav parasta skola. Ne katrs tādā ies un ne katru tādā ņem.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.