Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Dzemdību nodaļu Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā saglabās

Veselības ministrija informē, ka 3.augustā veselības ministre Līga Meņģelsone tikās ar Veselības nozares stratēģisko padomi, Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Lielo pilsētu asociāciju, kā arī Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības vadību un abu pašvaldību vadītājiem, lai pārrunātu slimnīcu stiprināšanas plāna priekšlikumus.

“Mani satrauc negatīvā Latvijas statistika, kas norāda uz zemu ārstniecības kvalitāti. Īpaši satraucoša tā ir attiecībā uz mātes un bērnu mirstību un dzemdību kvalitāti. Tādēļ man bija svarīgi saprast cēloņus un pārrunāt soļus, kas veicami, lai šos rādītājus uzlabotu,” norāda veselības ministre Līga Menģelsone.

Uzklausot pašvaldību un slimnīcu speciālistu argumentāciju, ņemot vērā reģionālās pieejamības aspektu, pieejamo infrastruktūru un attālumus starp ārstniecības iestādēm, kā arī sociālos aspektus, pieņemts lēmums šobrīd nevirzīt priekšlikumu par dzemdību nodaļu slēgšanu Balvos un Dobelē. Tomēr, lai nodrošinātu personāla kvalifikācijas uzturēšanu un mātes un bērna drošību slimnīcās, kurās ir salīdzinošo neliels dzemdību skaits, kopīgi ar nozares speciālistiem tiks meklēti risinājumi nodaļas personāla kvalifikācijas nodrošināšanai slimnīcu sadarbības teritoriju ietvaros.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Nezini ko i domāt. Cerams, ka Gulbene paliks Vidzemē un varēs ārstēties arī Madonā un Valmierā. Info daudz par Rēzeknes bankrotu un pašvaldības tālākās rīcības iecerēm. Bet tas varbūt bija brīdinājums pašvaldībai parēķināt, vai neatdalīties no Balviem. Kas izdarīts, izdarīts. Atpirkt vai kā slimnīcas telpas un saimniekot pašiem. Kaut vai minimālais, bet pašu. Neesmu dzirdējusi sūdzības par mūsu med-personālu. Profesionāli un iejūtīgi. Bet kalpo svešam saimniekam.

  2. Kāda apbrīnojama VM “kompetence” personāla kvalifikācijas uzturēšanas jautājumos!!! Izrādās, vienīgi VM nezin, ka ārsti, lai nodrošinātu nodaļu darbu, ceļo no vienas darba vietās uz citu pa visu Latviju. Tajos pašos Balvos var sastapt ārstus, kuri strādā Rīgā, Rēzeknē, Daugavpilī, Cēsīs, Jūrmalā u.t.t. Tātad vienā slimnīcā esi kvalificēts, citā nē…… Kārtējais sviests!

    13
  3. vāne nostaigāja pa VM gaiteņiem. Atgādināja, ka bijusi VM padomniece, i re – neslēgs nodaļu….. Viss čikeniekā. Nauda atkal ripos, tas nekas ka dzemdētāju labi ja 10!

    2
    2
  4. Ne tev jādzemdē, ne jāpļurkst. Ej, dari kaut ko derīgu! Traukus nomazgā, ja cita nav, ko darīt.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.