Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Finanšu un kapitāla tirgus komisija anulē Tirzas kooperatīvās krājaizdevu sabiedrības licenci

Foto: “Pexels-Pixabay.com”.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome 13.septembrī pieņēma lēmumu anulēt Tirzas kooperatīvas krājaizdevu sabiedrības (KKS) licenci, jo tai ir uzsākta likvidācija un tā neievēro Krājaizdevu sabiedrību likuma un FKTK noteikumu prasības. Par to informē FKTK Komunikācijas daļas vadītāja Dace Jansone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tirzas KKS licenci krājaizdevu sabiedrības darbībai saņēma 2005.gadā. Valsts ieņēmumu dienests (VID) kopš 2022.gada 10.februāra ir apturējis Tirzas KKS saimniecisko darbību, uzlicis aizliegumu tās kontam bankā, kā arī tās darbība ar VID 12.maija lēmumu ir izbeigta, un Tirzas KKS to nav apstrīdējusi. Kopš 1.jūlija Tirzas KKS nav aktuālu amatpersonu un ir uzsākts likvidācijas process, kas noslēgsies ar darbības izbeigšanu.

Ņemot vērā minēto un ievērojot to, ka Tirzas KKS līdz FKTK lēmuma pieņemšanas dienai nav sniegusi FKTK nekādu informāciju par tās darbības nodrošināšanu un valdes iecelšanu, kā arī nav atbildējusi uz FKTK informācijas pieprasījumiem, secināms, ka Tirzas KKS neplāno turpināt darbību. Līdz ar to, pamatojoties uz Krājaizdevu sabiedrību likumu, FKTK pieņēmusi lēmumu anulēt Tirzas KKS izsniegto licenci.

Garantētās atlīdzības izmaksas kārtība

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Anulējot krājaizdevu sabiedrības licenci, FKTK ir jāpieņem lēmums arī par noguldījumu nepieejamības iestāšanos un garantētās atlīdzības izmaksas kārtību, veidu un laiku. Ievērojot to, FKTK padome 13.septembrī pieņēma lēmumu par noguldījumu nepieejamības iestāšanos un garantētas atlīdzības izmaksu Tirzas KKS noguldītājiem. Saskaņā ar šo lēmumu konstatēts, ka Tirzas KKS noguldījumu nepieejamība ir iestājusies 14.septembrī pulksten 00.00.

Garantētās atlīdzības izmaksas organizēšana Tirzas KKS noguldītājiem tiks nodrošināta ar FKTK starpniecību. Garantētās atlīdzības izmaksu Tirzas KKS noguldītājiem FKTK uzsāks no 19.septembra.

FKTK aicina noguldītājus, kuriem pienākas garantētā atlīdzība, FKTK iesniegt iesniegumu par garantētās atlīdzības izmaksu. Lai saņemtu garantēto atlīdzību, pēc iepriekšēja pieraksta noguldītājiem būs personīgi jāierodas FKTK Rīgā, Kungu ielā 1, un, uzrādot pasi vai identifikācijas karti, jāiesniedz pieteikums par garantētās atlīdzības izmaksu, kurā norādīts noguldītāja konta numurs tā izvēlētajā kredītiestādē vai finanšu iestādē. Fiziskai personai, kura pārstāv Tirzas KKS noguldītāju – juridisko personu, būs jāiesniedz dokumenti, kas apliecina juridiskās personas pārstāvību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikties garantētajai atlīdzībai var ne vēlāk kā piecus gadus no dienas, kad iestājusies noguldījumu nepieejamība. Garantēto atlīdzību izmaksu FKTK veiks vienā pārskaitījumā uz garantētās atlīdzības saņēmēja iesniegumā norādīto kontu piecu darbdienu laikā pēc iesnieguma iesniegšanas FKTK par garantētās atlīdzības izmaksu. Vairāk informācijas pa tālruni 6777 4800.

Par kooperatīvajām krājaizdevu sabiedrībām

Kooperatīvā krājaizdevu sabiedrība ir tās biedru dibināts un pārvaldīts finanšu kooperatīvs, lai sniegtu saviem biedriem finanšu pakalpojumus – izsniegtu aizdevumus, piesaistītu noguldījumus un citu. Latvijā turpina darboties 30 kooperatīvās krājaizdevu sabiedrības. Tās veidojušās pēc diviem principiem – pēc teritoriālās un interešu vai nodarbinātības kopības. Par krājaizdevu sabiedrības biedru kļūst, iegādājoties tās pajas. Atšķirībā no bankas, klienta krājaizdevu sabiedrības biedram ir iespējas aktīvi iesaistīties lēmumu pieņemšanā.

Kooperatīvo krājaizdevu sabiedrību segments Latvijā aizņem salīdzinoši nelielu daļu no finanšu sektora – uz 2022.gada 30.jūniju aptuveni 0,1 % no kopējiem finanšu sektora aktīviem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.