Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Galgauskas bijušās skolas ēkā tagad uzturas arī viesstrādnieku bērni

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Bijušās Galgauskas skolas ēkā pašlaik uzturas līdz 30 Ukrainas valsts civiliedzīvotājiem, kopā ar dažiem no viņiem ir arī bērni, kuri apmeklē skolu novadā, – “Dzirksteli” informē uzņēmuma “Connect LT” īpašnieks Gatis Aleksandrovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš saka – šiem cilvēkiem nav citu iespēju, jo valsts iepriekš ir sniegusi atbalstu, bet tagad jādomā pašiem. Tāpēc arī G.Aleksandrova uzņēmums nāk pretī, un viņš atzīst: “Daudz kas gulstas uz mūsu pleciem.” Esot jau izveidojusies cilvēku kopiena, kur cits citu labi pazīst un savstarpēji izpalīdz. Pieaugušie strādā.

G.Aleksandrovs pašlaik nav vairs organizējis braucienus uz robežu pakaļ Ukrainas civiliedzīvotājiem. Iemesls – ir grūti piedāvāt darba iespējas Latvijā un Gulbenes novadā. “Šobrīd ir tik, cik ir,” viņš saka un piebilst, lai arī gribētu, tomēr visiem palīdzēt nevar.

Jau rakstījām, ka uzņēmums “Connect LT” kopš 2021.gada vasaras no pašvaldības nomā telpas Galgauskas bijušajā skolā un tur izmitina viesstrādniekus. Viens no nozīmīgākajiem uzņēmuma “Connect LT” sadarbības partneriem ir SIA “Avoti SWF” īpašnieks Uldis Misiņš. G.Aleksandrovs uzņemas visas rūpes par viesstrādniekiem, kuri strādā U.Misiņa vadītajā Lizuma ražotnē.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.