Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Galgauskas pagasta iedzīvotāji cenšas atgūties pēc baisā ugunsgrēka (papildināts)

Foto: Gatis Bogdanovs.

Pirms aptuveni divām nedēļām Galgauskas pagastā uguns pamatīgi izpostīja kādu dzīvojamo māju Rimstavās, ugunsnelaimē cieta arī divi cilvēki, kurus nogādāja Balvu slimnīcā. Šobrīd viņi no slimnīcas ir izrakstīti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tagad mājas iemītnieki Valērijs un Gita, kuri pārcietuši ugunsnelaimes briesmas, dzīvo pie radiem Gulbenē. Gita ir tikko izlaista no slimnīcas, jo bija saindējusies ar dūmiem un guvusi elpvadu apdegumus, tāpēc šobrīd runāt viņai ir ļoti grūti. Ārsti teikuši – ar laiku Gitai balss atgriezīsies.

Valērijs stāsta, ka ugunsgrēka iemesls – īssavienojums. Ap trijiem naktī sāka degt. Viņš saka, ka elektroinstalācija ir veca. Kaimiņi – zemnieks Stanislavs Gžibovskis ar dēlu Gintu palīdzēja izglābt Gitu un dēlu. “Es viens pats to nevarēju izdarīt. Ja viņi nebūtu atsteigušies palīgā, tad…” saka Valērijs. Gita piebilst, ka viņu ar dēlu izvilka no degošās mājas ārā pa logu.

Abi stāsta, ka tagad ugunsgrēkā smagi skartajā mājā tomēr grib sakārtot vismaz divas istabas, varbūt tajās varēs dzīvot. Drīzumā rīkos arī lielo talku, kad palīgā atbrauks bērni. Šobrīd svarīgākais esot saprast, kur pašiem dzīvot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uguns pamatīgi ir nopostījusi dzīvojamo māju, tāpēc mājas iemītnieki būtu pateicīgi, ja viņiem ziedotu traukus, sadzīves tehniku. Pēc ugunsgrēka palika tikai televizors un putekļu sūcējs. Ja kāds vēlas palīdzēt, var zvanīt Valērijam pa tālruni 27882195.

Galgauskas pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Kupcis “Dzirkstelei” stāsta, ka pagasta pārvalde jau otrā dienā sazinājās ar ugunsgrēkā cietušās mājas saimnieku, kurš tajā mirklī no palīdzības atteicies. “Tagad sociālā darbiniece ar viņiem sazinājās, un viņi risina dzīvokļa jautājuma,” stāsta J.Kupcis.

Ziedot var arī caur labdarības fondu “Pēc ugunsgrēka”: zvanot uz tālruni 90006860, var ziedot 4,27 eiro, savukārt zvanot uz numuru 90203909, var ziedot 1,50 eiro.
Labdarības projekta vietne: https://pecugunsgreka.lv/projekts/ludz-sniegt-palidzibu-ugunsnelaime-majvietu-zaudejusai-gimenei-gulbenes-novada/

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Inita Savicka

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

Foto: Gatis Bogdanovs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Pašvaldība sniedz kādu atbalstu vai nedara neko kā parasti ?

    4
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.