Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ģimenes atbalsta centrā “Saule” Stāķos ir uzņemts pirmais iemītnieks

Gan “Saules” vadītājai Aijai Ūdrei (no kreisās), gan sociālajai audzinātājai Solvitai Jansonei ir liela pieredze darbā ar bērniem, jo abas ir skolotājas. Tagad darbs ar bērniem viņām turpinās, tikai, kā saka A.Ūdre, citā līmenī, specifikā. “Novadā mums visiem tā ir jauna pieredze, bet mēs gribam dot iespēju šeit bērniem redzēt, kā ir dzīvot ģimeniski, mīlēti, gaidīti,” uzsver A.Ūdre un S.Jansone. Foto: Gatis Bogdanovs.

Ģimenes atbalsta centrā “Saule” Stradu pagasta Stāķos, kur ir divi labiekārtoti dzīvokļi, pietuvināti ģimenes videi, 1.februārī uzņemts pirmais iemītnieks. Centra vadītājas Aijas Ūdres vadībā pakalpojumu nodrošina četri sociālie audzinātāji, sociālais darbinieks, sociālais rehabilitētājs un psihologs pēc nepieciešamības. Par to informē Gulbenes novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

““Saulē” nokļūst mūsu novada bērni, bet principā, ņemot vērā, ka publiskā informācija ir nonākusi arī citās pašvaldībās un citas pašvaldības zina, ka mūsu novadā ir atvērta šāda iestāde, tad arī citas pašvaldības izrāda interesi par bērnu ievietošanu “Saulē”. “Saulē” bērns pavada laiku līdz brīdim, kad tiek atrasta audžuģimene, bet, ja ģimene neatrodas, tad viņš tur var dzīvot līdz 17 gadiem ieskaitot,” skaidro Gulbenes novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Inga Krastiņa.

Viņa arī stāsta, ka sociālais dienests strādā ar ģimeni, bet, ja situācija nekādā veidā nemainās, tad bāriņtiesa kā galējo līdzekli pieņem lēmumu – izņemt bērnu no ģimenes.

“Mūsu novadā šobrīd ir deviņas audžuģimenes un visās audžuģimenēs šobrīd ir ievietoti bērni. Mūsu novadā trūkst audžuģimeņu. Pieprasījums ir lielāks nekā piedāvājums no audžuģimenēm. Audžuģimenēm vajadzētu veidoties jaunām, bet ar interesi ir ļoti slikti. Iedzīvotāji ir kūtri attiecībā uz šā pakalpojuma sniegšanu,” saka I.Krastiņa.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (6)

 1. Astoņi darboņi tagad dancos apkārt vienam bērniņam.
  Kārtējā miljonu afēra!

  31
  5
 2. Kā Jums nav kauna?
  Tad kļūstiet par audžu ģimeni un rūpējieties par bērnu

  5
  16
 3. Visi Gulbenes skolas darbinieki.Siltas vietas uz 9 bērniem 8 darbinieki.Tā vismaz bija rakstīts.Kāpēc nebija konkurss????

  14
 4. Man nav ko kaunēties. Man pašam ir daudzbērnu ģimene.
  Katram pašam jārūpējas par saviem bērniem!

  17
 5. Vecàkiem jàprasa lielàka atbildìba.Jauni,spècìgi cilvèki nevar nodroßinàt bèrniem labklàjìbu?

 6. Nez, Jon, vai tu būtu gribējis, lai tur kāds strādā viens pats dienu un nakti, darbdienas un svētdienas?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.