Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

“Gren Latvija” nopērk “Bioeninvest”, Gulbenē siltuma patērētājiem nekas nemainīsies

Līdz 2023./2024.gada apkures sezonas beigām būs spēkā līgums ar Gulbenes novada pašvaldību par siltumapgādes nodrošināšanu pilsētā. Šis līgums ir saistošs uzņēmuma “Bioeninvest” saistību pārņēmējai “Gren Latvija”. Paredzams, ka 2024.gadā līgumattiecības tiks pārskatītas un notiks to apstiprināšana no jauna. Šajā apkures sezonā SIA “Gren Latvija” turpinās Gulbenē nodrošināt siltumu gan no koģenerācijas stacijas Miera ielā, gan no Nākotnes ielas katlumājas, kur darbojas divi apkures katli. No tiem viens tiek nomāts no pašvaldības, bet jaunākais (attēlā) ir pilsētas siltumapgādes operatora īpašums. Foto: Gatis Bogdanovs.

Spēkā ir stājies Konkurences padomes 4.oktobra lēmums atļaut uzņēmumu apvienošanos, kā rezultātā SIA “Gren Latvija” iegūst izšķirošu ietekmi pār Gulbenes pilsētas centralizētās siltumapgādes operatoru SIA “Bioeninvest” – liecina publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Gren Latvija” turpinās sniegt centralizētās siltumapgādes pakalpojumus Gulbenes iedzīvotājiem un uzņēmumiem – “Dzirksteli” informē šā uzņēmuma komunikācijas vadītāja Guntra Matisa. Viņa norāda – ir pabeigts uzņēmuma “Bioeninvest” iegādes process.

SIA “Gren Latvija” valdes priekšsēdētājs Andris Vanags 14.decembrī tikās ar Gulbenes novada domes priekšsēdētāju Andi Caunīti, kurš “Dzirkstelei” teic – siltumapgādes pakalpojuma sniegšanā Gulbenei nevajadzētu nekam daudz mainīties. Uz vietas palikšot visi līdzšinējie SIA “Bioeninvest” darbinieki. “Šis uzņēmums – SIA “Gren Latvija” – strādā Jelgavā, tur aprunājos ar pilsētas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu. Ir tikai pozitīvas atsauksmes,” saka A.Caunītis.

G.Matisa uzsver, ka nekādas izmaiņas neienesīs īpašumtiesību un zīmola maiņa uzņēmuma ikdienas darbā ar klientiem, sadarbības partneriem un citām iesaistītajām pusēm, kā arī neietekmēs uzņēmuma līdzšinējo pakalpojumu vai produktu cenas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Bioeninvest” nodarbojas ar enerģijas ražošanu galvenokārt no vietējiem, atjaunojamajiem resursiem un nodrošina siltumapgādes pakalpojumu mājsaimniecībām un juridiskajiem klientiem Gulbenes pilsētā. Uzņēmumam pieder biomasas koģenerācijas stacija, vairākas biomasas katlumājas, tas apkalpo Gulbenes centralizētās siltumapgādes sistēmu.

A.Caunītis norāda – siltuma operators Gulbenē no pašvaldības nomā vienu apkures katlu un lielāko daļu siltumtrašu. Mazākā trašu daļa ir siltuma operatora īpašums, tajā skaitā trase no koģenerācijas stacijas līdz novada vidusskolai Līkajā ielā.

Konkurences padomes lēmumā teikts: “SIA “Gren Latvija” pamatdarbība ir siltumenerģijas ražošana Jelgavā, centralizētā siltumapgādes tīkla uzturēšana un pārvalde Jelgavas pilsētā, siltumenerģijas piegāde galalietotājiem Jelgavas pilsētā un citi saistīti pakalpojumi. SIA “Gren Latvija” saistītās sabiedrības SIA “Lake Development”, SIA “Gren Jelgava”, SIA “Gren Daugavpils” un SIA “Gren Rīga” savu pamatdarbību veic Latvijas teritorijā.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurences padome arī ir norādījusi, ka SIA “Lake Development”, SIA “Gren Jelgava”, SIA “Gren Daugavpils”, SIA “Gren Rīga” un SIA “Bioeninvest” pamatdarbība pārklājas siltumenerģijas ražošanā, pārvadē un tirdzniecībā, elektroenerģijas ražošanā un tirdzniecībā, kā arī kurināmās šķeldas iepirkuma
tirgū.

– Diāna Odumiņa

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lursoft” dati uz 15.decembri

* SIA “Gren Latvija” ir dibināta 2014.gadā, juridiskā adrese ir Jelgavā. Pamatkapitālā ir 19 933 454 eiro. Pagājušajā gadā uzņēmuma apgrozījums bijis 22 619 537 eiro un peļņa – 6 924 960 eiro. Uzņēmumā ir 33 darbinieki. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Andris Vanags. SIA “Gren Latvija” pieder Nīderlandes uzņēmumam “Gren Holding Company B.V.”. Prokūru sarakstā ir trīs personas: Kaspars Beķeris, Ilkka Johannes Niiranen un Curt Mikael Johansson Holmertz. Uzņēmuma kapitāldaļas ir ieķīlātas.

* SIA “Bioeninvest” ir dibināta 2008.gadā, juridiskā adrese ir Gulbenē. Tās pamatkapitālā ir 830 000 eiro. 2021.gada vidū uzņēmums sev pievienoja SIA “Vidzemes enerģija”, kas bija iepriekšējais siltuma operators Gulbenē. SIA “Bioeninvest” apgrozījums pagājušajā gadā bija 1 988 491 eiro, peļņa – 357 361 eiro. Uzņēmumā strādāja 17 cilvēki. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Andris Kļaviņš. Uzņēmuma īpašniece – SIA “Enerģija 1”, kuras īpašnieks arī ir A.Kļaviņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

 1. varbūt gren Latvija beidzot samazinās nesmērīgos apkures tarifus Gulbenē, atšķirībā no bionvesta?

  3
  2
 2. Vienus zagļus nomaina citi, lielāki. Rēķins kosmosā, bet mājās deguns salst. Un karstais ūdens blēžu miestā ir ekstra. Traukus nav iespējams nomazgāt. Galvenais, ka domē silti, spīd gaismas un mirgo uguntiņas, un smaržo kafija.
  Un, neaizmirstiet nomaksāt rēķinus un nodokļus!

  7
  1
 3. Kāpēc tāda doma ka būs lētāk, neviens ārzemnieks nenodarbojas ar labdarību.Vienīgais labums būs domei .

 4. Kāds sakars tam visam ir ar domi? Ja nav ko runāt, tad labākais variants ir paklusēt, nevis gvelzt muļķības.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.