Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē 7.maijā notiks Glika ozolu stādīšana

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

7.maijā pulksten 12.00 Gulbenē parkā pie Baltās pils notiks desmit Glika ozolu stādīšana. Pirms tam pie Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja notiks svētbrīdis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022.gadā Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca (LELB) atzīmē reformācijai Latvijā 500 un LELB 100 gadu jubilejas. Jubilejas gadā tiek realizēts vērienīgs projekts “Glika ozoli”, kad dažādās Latvijas vietās tiek stādīti ozoli, kas izaudzēti no Johana Ernsta Glika pirms vairāk nekā 300 gadiem Alūksnē stādīto ozolu zīlēm.

2016.gada rudenī, sākot atzīmēt reformācijas 500 gadus pasaulē, tika salasītas zīles no Glika ozoliem pie Alūksnes mācītājmuižas. Tās tika nodotas “Latvijas valsts mežu” Jelgavas kokaudzētavai.

LELB informē, ka akcijas laikā jaunie ozoliņi tiek stādīti gan pie baznīcām un draudžu mājām, gan arī sadarbībā ar vietējām pašvaldībām parkos, alejās, pie skolām un citās publiskās vietās ar novēlējumu – lai ozoli izplatās pa visu Latviju, kā izplatījās Dieva vārds līdz ar Ernsta Glika tulkoto Bībeli.

Pirmā stādīšana ieplānota maijā. Ozoli jāiestāda, kamēr tiem nav saplaukušas lapas. Sadarbībā ar “Latvijas valsts mežiem” un LELB Mežu fondu, vietējām draudzēm un pašvaldībām maijā plānots stādīt Glika ozolus 45 vietās visā Latvijas teritorijā, 16 no tām – sadarbībā ar vietējām un novadu pašvaldībām un izglītības iestādēm. Pārējie ozolu stādi turpinās pieņemties spēkā un augumā “Latvijas valsts mežu” kokaudzētavā Jelgavā, gaidot rudens stādīšanu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.