Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē apkure pieslēgta 104 “Gren Gulbene” klientiem

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Pirmdien, 16.oktobrī, apkure bijusi pieslēgta 104 no 130 siltumapgādes uzņēmuma “Gren Gulbene” klientiem, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apkuri saņem 57 dzīvojamās mājas un 47 juridiskie klienti.

Vienlaikus uzņēmumā norāda, ka “Gren” biomasas koģenerācijas stacija Gulbenē nakts stundās jau strādā ar pilnu jaudu.

SIA “Gren Gulbene” vadītājs Agris Libeks norāda, ka no pieaugošā pieprasījuma pēc siltumenerģijas, redzams, ka siltumu saņem jau gandrīz visi uzņēmuma klienti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmums norāda, ka apkures sezonai ir pilnībā sagatavojies – kurināmā līgumi par šķeldas piegādēm šai apkures sezonai ir noslēgti, veikti arī nepieciešami remontdarbi. Lai nodrošinātu klientiem drošu, kvalitatīvu un nepārtrauktu siltumapgādes pakalpojumu un savlaicīgi novērstu iespējamos bojājumus siltumtrasēs, “Gren” vasaras laikā Gulbenē veica vairākus gadus aizkavētos renovācijas un efektivitātes uzlabošanas darbus vairākos centralizētās siltumapgādes sistēmas posmos.

Arī siltumenerģijas ražotnēs – koģenerācijas stacijā Miera ielā un katlumājā Nākotnes ielā – uzņēmums veica nepieciešamos remontdarbus un iekārtu apkopes darbus, sagatavojot ražotnes nākamajam darba cēlienam. Šobrīd klientiem nepieciešamais siltumenerģijas daudzums tiek saražots biomasas koģenerācijas stacijā Miera ielā, bet, siltuma slodzei pieaugot vēl vairāk, tiks iedarbināta arī šķeldas katlumāja Nākotnes ielā.

Sākoties apkures sezonai, siltumenerģijas tarifs Gulbenē ir 76 eiro par megavatstundu (MWh) bez PVN. Šobrīd Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izskata jaunu “Gren Gulbene” siltumenerģijas apgādes tarifa projektu, kuru uzņēmums iesniedza SPRK pirms pusotra gada saistībā ar iepriekš divu enerģijas ražotāju apvienošanos vienā uzņēmumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā laika posmā uzņēmums iesniedzis SPRK arī vairākus tarifa papildinājumus, galvenokārt saistībā ar vairāku gadu fiksēto izmaksu izmaiņām un aktuālajām kurināmā cenām, kas tarifa izskatīšanas laikā piedzīvoja gan strauju kāpumu, gan kritumu.

“Gren Gulbene” pārstāvji norāda, ka pie pašreizējām kurināmā cenām, prognozējamais siltumenerģijas tarifs Gulbenē varētu būt par dažiem eiro augstāks, tomēr vispirms jāsagaida SPRK izvērtējums. Līdz jaunā siltumenerģijas tarifa projekta apstiprināšanai, Gulbenē spēkā būs SPRK apstiprinātais pagaidu tarifs.

Uzņēmums ir uzsācis arī pārrunas ar pašvaldību par ilgtermiņa sadarbības turpināšanu un cer, ka jau tuvākajos mēnešos pašvaldība pieņems nepieciešamos lēmumus, lai uzsāktu sadarbības izvērtēšanas energoefektivitātes, ekonomiskos, nepieciešamo investīciju un siltumapgādes drošības aspektus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenē centralizētās siltumapgādes pakalpojumu izmanto 2425 mājsaimniecības un 76 juridiskie klienti – skolas, bērnudārzi, sabiedriskās ēkas, iestādes un uzņēmumi.

Kompānija “Gren Gulbene” reģistrēta 2008.gadā, un tās pamatkapitāls ir 830 000 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2022.gadā bija 2,35 miljoni eiro un peļņa 296 468 eiro. “Gren Gulbene” vienīgais īpašnieks ir SIA “Gren Latvija”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.