Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē aprīlis – spodrības mēnesis

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes novadā no 1.līdz 30.aprīlim tiek izsludināts sakoptības jeb spodrības mēnesis. Par to informē Gulbenes novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spodrības mēneša laikā Gulbenes pilsētas teritorijā Gulbenes labiekārtošanas iestāde no ielām, kur zaļajā zonā aug koki un no iedzīvotāju privātīpašumiem pieguļošās pašvaldības teritorijas, ko īpašnieki uzkopj, pēc iepriekšējas pieteikšanas aizvedīs maisus ar sagrābtām lapām un zāli, bet ne zariem un dārza augu atlieku daļām. Lapām obligāti jābūt ievietotām maisos. No katras adreses lapu maisi tiks izvesti tikai vienu reizi.

Savāktie maisi tiks izvesti pirmdienās un ceturtdienās, iepriekš piesakot pa tālruni 26056333  vai 26 646 476, norādot mājas adresi un maisu skaitu.

Gadījumā, ja maisos bez zāles un lapām tiks konstatēts augļu, ogu, dārzeņu, zaru un sadzīves atkritumu piemaisījums, maisi netiks izvesti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība joprojām aicina iedzīvotājus bioloģiski noārdāmos atkritumus kompostēt savas mājsaimniecības teritorijā, tā tiekot pie vērtīga komposta, ko izmantot savu dārza mēslošanā un ielabošanā.

2021.gada 30.jūnija Gulbenes novada domes saistošie noteikumi Nr. 14 “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Gulbenes novadā” 24.punkts nosaka, ka Pašvaldības noteikto talku un spodrības mēnešu (pavasarī un rudenī) laikā bioloģiski noārdāmos dārzu vai parku atkritumus, kurus nav iespējams kompostēt, piemēram, lapas, zarus, koku un krūmu atgriezumus drīkst dedzināt nelielos daudzumos ugunskuros, māju un āra kurtuvēs sava īpašuma teritorijā, ievērojot ugunsdrošības noteikumus, neradot draudus cilvēku dzīvībai, veselībai, personu mantai, nenodarot kaitējumu lieliem kokiem un apstādījumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. 22. aprīlis – Ļeņina dzimšanas diena, kuru padumjā savienībā bija ierasts atzīmēt ar talku.
  Arī pats Vladimirs baļķi stiepa, lai uzmundrinātu stahanoviešus.
  tagad notiek tieši tas pats. Tikai vadonis pirkstu nekustinās.
  Lētticīgie pastalnieki varēs nesakoptos svešos īpašumos meklēt encefalītu, bet talku vietu pieteicēji nederīs pilnīgi neko un par to saņems 1000eiro. Ak jā, pastalnieki arī ar latvāņiem zem sniega pēc komandas cīnīsies. Itkā ķīmija mīnusos strādātu, vai trimmeris zem sniega.
  Darīšana darīšanas pēc.
  3x urā, biedri !!!

  12
  2
 2. pēc iepriekšējas pieteikšanas aizvedīs maisus ar sagrābtām lapām un zāli, bet ne zariem un dārza augu atlieku daļām….
  Var jau redzēt, ka zari gulst pagalmos kādā klusā sturītī, vai vispār vairs netiek griezti…kuram ta tagad tās lapas ir 😀 Tāpat piemēram skaidas majām ar malkas apkuri, kur lai to visu liek?

 3. atgriezumus drīkst dedzināt nelielos daudzumos ugunskuros, māju un āra kurtuvēs sava īpašuma teritorijā..un ja tas ir kopīpašums?? un blakus kaimiņi protestē?

  5
  1
 4. Kādi ugunskuri màju pagalmos? Degs mājas un saimniecības èkas, ies bojà cilvèki,ķērks no dūmiem alerģiskie. Tāpēc jau privātmàju un daudzdzivokļu èku īpašnieki jūs uztur, lai vismaz šie zari un lapas tiktu izvestas.Iedzīvotàji cenšas ar savu darbu un līdzekļiem pilsètu sakopt, uzturèt domes darbiniekus, bet tie šādi uzspļauj sabiedrībai. Ja šàdi turpināsiet, iedzīvotàji pateiks , kā jūsu pakalpojumi nav vajadzīgi un nekops arī pieguļošàs teritorijas.

  9
  1
 5. Kas ir nelieli daudzumi? 1x1x1 m2 ir liels vai neliels daudzums? 2x2x2? Taču definējiet skaidrāk. Vispār gudrāk būtu, ja ļautu dedzināt ziemā, nevis pavasarī, kamēr nav saplaukušas lapas kokiem un vēl kūla. Un vēl jānoķer īstais laiks, lai nav vēja, jo dažs labs izvēlas vējaināko dienu un tad tik kūpina.
  Un jautājums, ko darīt, ja garāmgajējs vai autobraucējs savu atkritumu maisu iemet tavā īpašumā?

  2
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.