Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē sāk izvest sniegu no pilsētas centra

Foto: Gatis Bogdanovs.

Gulbenē, tāpat kā citviet Latvijā, turpina cīnīties ar sniegu. Tīrīšanas tehnika strādā nepārtraukti, un arī sētniekiem darba pilnas rokas. Brīvdienās sniegs no pilsētas tika arī izvests, bet, tā kā turpinās snigšana, veidojas arvien jauni sniega kalni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes pilsētas ielu ikdienas uzturēšanas darbus ziemas periodā veic SIA “Lorrynet”. Tās pārstāvis Kaspars Raģelis “Dzirkstelei” stāsta, ka uzņēmumam ir trīs traktori un kravas mašīna. “Resursu mums pietiek, lai tīrītu,” saka K.Raģelis.

Viņš arī paskaidro, ka tranzīta ielas, piemēram, Brīvības ielu, tīra VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs”, savukārt ietves, laukumus – labiekārtošanas iestāde.

“Mēs sākam tīrīt tajā brīdī, kad sniegs ir mazliet uzsnidzis. Naktī no svētdienas uz pirmdienu sāka snigt ap pusnakti, un mēs ap pulksten četriem bijām ielās. Ir jāsasnieg kaut kādai kārtai, lai mēs varētu sākt tīrīt. Ja sniegs sāk snigt pulksten 8.00, tad ap pulksten 11.00-12.00 braucam un tīrām. Šāds novembris un decembris gan nav pieredzēts – ar tik daudz sniega. Citos gados janvāris un februāris ir tie raženie mēneši,” saka K.Raģelis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Naktī no sestdienas uz svētdienu sniegs tika arī izvests no pilsētas uz Ievugravu. “Ko pasūtītājs (Gulbenes novada pašvaldība – red.) saka, to mēs darām. Mēs sniedzam pakalpojumu un klausām pasūtītāju. Ja pasūtītājs saka, ka sniegs jāved ārā, tad mēs to arī darām. Izvedām sniegu no Rīgas ielas, no viesnīcas, domes ēkas, bija Bērzu, Miera iela, bijušais “Gaujas” veikals. Kur lielākas kaudzes, no turienes izvedām. Mūsu pilsētas arhitektūrā ielas ir palikušas dikti šauras, un tā ir viena no problēmām, ka sniegu tīrītājiem nav vairs, kur to sniegu likt. Tad ir jāved ārā. Izvest sniegu no pilsētas mēs varam tikai nakts stundās, jo dienā ir transports, satiksme. Mēs nevaram nostādīt kravas mašīnu, jo aiz tās uzreiz ir rinda. Un tas ir vēl viens stāsts, jo neviens jau nav gatavs pagaidīt, kamēr mašīnu desmit minūtes krauj,” stāsta K.Raģelis.

Viņš skaidro, ka pirmās ir galvenās ielas, kuras tiek attīrītas no sniega – Rīgas, Blaumaņa, O.Kalpaka, Miera iela. “Notīra šīs galvenās ielas un, ja pieņem lēmumu, ka vajag kaisīt, arī uzreiz nokaisa, un tad iet uz malu – gar skolas ēkām, tad tur, kur cilvēkiem no rītiem jāliek mašīnas. Piemēram, Raiņa iela diezgan bieži paliek pēdējā. Cenšamies, lai arī tur var ātrāk aizbraukt, bet parasti šo ielu, šķiet, notīra tikai 12 stundas pēc snigšanas. Savukārt trotuārus mēs netīrām, to dara labiekārtošanas iestāde,” stāsta K.Raģelis.

SIA “Lorrynet” tīra arī gar daudzdzīvokļu mājām, un ir bijuši nepatīkami starpgadījumi ar nepacietīgiem autovadītājiem. Kā vienu no piemēriem K.Raģelis min gadījumu Nākotnes ielas daudzdzīvokļu mājas pagalmā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ir ziema, sniegs, un visiem jābūt pacietīgiem – gan mums, gan autovadītājiem. Bet ir tā, ja cilvēks ir nolēmis braukt tieši tagad, tad viņš brauc, neskatoties uz to, kas notiek apkārt. Sniega tīrītājs tad brauc atpakaļgaitā, atstāj sniega kaudzi, jo kādam ir jābrauc tagad. Un tas viss šo procesu tikai paildzina. Ja būtu kaut divas minūtes autovadītājs pagaidījis, kamēr sniega tīrītājs aiziet garām un izdara savu darbu, tad arī autovadītājs mierīgi aizbrauktu. Bet pie mums tā nenotiek. Mums arī sniegu nav, kur likt, tajā brīdī, ja tur stāv mašīnas. Ja būs daudz sniega, pieļauju, ka dabūsim runāt par to, ka uzliek zīmes, kur uz vakaru neviens neliek mašīnas. Tad mēs varam pa nakti visu smuki iztīrīt, un no rīta būs vietas pieejamas,” saka K.Raģelis.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. Krustojums uz Brīvības, Vidus ielas ir labs!!!! Valnis pie ceļa tāds, ka lai pārredzēt Brīvības ielu uz sliežu pusi, jāizbrauc uz pus ceļa!!!!!! Vienkārši super!!!!!

  5
  2
 2. Nepacietīgie.lai iet ķert blusas. Tak jābūt kaut drusciņ domāšanai! Ja vajag visu, uzreiz, tūlīt un nekavējoties, tad jāņem rokās lāpsta pašiem gudrīšiem.
  Traktoristiem un sētniekiem paldies par darbu.

  34
  5
 3. Tieši tā šoferīši ir diezgan nepacietīgi un nepateicīgi. Katrs jau savu auto placīti varētu notīrīt.ir jau kas tīra. Neredzat jau sniegu pirmo reizi dzīvē ir jārēķinās ar māti dabu.

  15
  2
 4. Lūdzu iztīriet pie Mūzikas skolas autostāvvietas, bērni nevar izkāpt ārā, valnis ir ļoti liels!

 5. Nu nevar iztirit taka jums būs pa prātam atceraties ka ir ziema .Katrs savu auto vietu var notīrīt pats.ja nepatīk ir notīrīta auto stāvvieta kas tieši ir paredzēta bērnudārza bērnu vecākiem kura atrodas braucot no rimi taisni .nečīkstat.

  3
  3
 6. Pie mūzikas skolas ir stāvvieta domāta ar atļaujām. Un pie dārziņā vārtiem jums nav jābrauc mācat bērniem iet kājām un paši izkustināt savas sēžam vietas. A to pieraduši pie durvīm piebrauc bez maz vai isatb čībās. Stāvvieta ir uztaisīta spec dārziņa bērnu vecākiem tā vienmēr ir notīrīta.beidzat čīkstēt.

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.