Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē kavējas Skolas ielas kvartāla pārbūves darbi, pašvaldība spiesta no jauna aizņemties naudu

Foto: Diāna Odumiņa.

Skolas ielas apkaimes vides kvalitātes uzlabošanai Gulbenē 1 000 000 eiro Gulbenes novada pašvaldība no Valsts kases vēlas aizņemties uz 20 gadiem. To paredz novada domes 17.februāra ārkārtas sēdes lēmums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savu projektu pašvaldība iesniegs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā atzinuma saņemšanai. Pēc tam tiks lūgts atbalsts Ministru kabinetā, lai saņemtu aizdevumu.

Pašvaldības Ekonomikas nodaļas finanšu ekonomiste Agnese Zagorska informēja – ir iespēja aizņemties naudu prioritārajiem pašvaldības investīciju projektiem.

Deputāts Normunds Audzišs komentēja, ka pagājušajā gadā šajā projektā, kas jau ir uzsākts, būvniekam ir samaksāti 99 178,96 eiro kopā ar PVN, bet šogad būvdarbu plānotās izmaksas ir 1 087 960,71 eiro. Vai šie 87 960,71 eiro tiks maksāti no pašvaldības budžeta – jautāja N.Audzišs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības Grāmatvedības nodaļas vadītāja Aija Kļaviņa to apstiprināja un piebilda, ka šādas izmaksas ir paredzētas pašvaldības šāgada budžetā. Viņa arī skaidroja: “Jau pagājušajā gadā tika lemts par kredīta ņemšanu. Bet tur bija nosacījumi, ka ir jābūt paveiktiem darbiem līdz gada beigām, manuprāt, 40 procentu apmērā. Sakarā ar to, ka būvnieks nespēja nodrošināt šos darbus, šis kredīts tika pārtraukts,” skaidroja A.Kļaviņa.

Pagājušā gada 8.jūlijā ārkārtas domes sēdē vietējie deputāti lēma par aizņēmumu 830 500 eiro no Valsts kases ar atmaksas periodu 20 gadi – liecina “Dzirksteles” arhīvs. Naudu bija iespējams aizņemties tā saucamajam ekonomikas sildīšanas projektam sakarā ar Covid-19 krīzes pārvarēšanu.

Jau vēstīts, ka projektā “Skolas ielas apkaimes vides kvalitātes uzlabošana Gulbenē” ir paredzēta Skolas ielas pārbūve 830,5 metru, gājēju celiņu izbūve 240 metru, veloceliņu izbūve 417 metru garumā, zaļās un atpūtas zonas līdzsvarošana pret ielas infrastruktūras teritoriju, 231 automašīnas stāvvietas izbūve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārbūves darbus Skolas ielas kvartālā Gulbenē (Skolas iela 5) 981 107,20 eiro apmērā bez PVN veic Rēzeknes SIA “Riviera L” – liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija. Būvuzraudzību par 19 000 eiro bez PVN nodrošinās Jelgavas SIA “RS Būvnieks”. Pārbūve notiks saskaņā ar Alūksnes SIA “Projekts EAE” izstrādāto projektu. Tā izstrāde un autoruzraudzība pašvaldībai maksājusi 17 175 eiro bez PVN.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.