Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē lāstekas ir, sūdzību nav

Bīstamās lāstekas likvidētas divos piegājienos. Daudzdzīvokļu mājai Gulbenē, Skolas ielā 5/7, jumts no lāstekām vispirms tika atbrīvots parādes pusē un pēc tam arī iekšpagalmā. Mājas kopība izmantoja SIA “Gulbenes Energo Serviss” pacēlāja un darbinieku pakalpojumus. Foto: Diāna Odumiņa.

Gulbenes novada pašvaldības policija līdz šim nav saņēmusi sūdzības par pilsētā vai novadā pie ēkām esošām bīstamām lāstekām – “Dzirkstelei” saka pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Policija uzskata, ka pilsētā ir pāris vietas, kur apdraudēti gājēji, piemēram, pie pasta Rīgas ielā un veikala “Labais” O.Kalpaka ielā. Policija apseko ēkas, fiksē situāciju un, ja nepieciešams, veic pārrunas ar ēku īpašniekiem.

Pilsētā vietām redzams, ka ir izveidoti norobežojumi, lai garāmgājēji no jumtiem ar lāstekām vai iespējamiem sniega nogruvumiem atrastos drošā attālumā. Tur, kur lāstekas neatrodas gājēju pārvietošanās vai automašīnu tuvumā, parasti nekādu ierobežojošu barjeru nav. Tur ēku īpašnieki gaida, kad lāstekas reiz pazudīs dabiskā ceļā.

“Dzirkstele” novēroja, kā šajā nedēļā SIA “Gulbenes Energo Serviss” darbinieki ar pacēlāja palīdzību likvidēja lāstekas pie piecstāvu dzīvojamās mājas Skolas ielā 5/7. Uzņēmums “Dzirkstelei” skaidro: “SIA “Gulbenes Energo Serviss” informē, ka lāstekas tiek noņemtas trīs darbdienu laikā no daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas pilnvarotās personas iesnieguma saņemšanas, ja objektam brīvi var piekļūt tehnika (pacēlājs). SIA “Gulbenes Energo Serviss” piederošajiem publiskajiem objektiem lāstekas tiek noņemtas pēc iznomātāju un sētnieku pieprasījuma.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Gatis Bogdanovs

Fakti

* Ministru kabineta noteikumi “Dzīvojamās mājas sanitārās apkopes noteikumi” pārvaldniekam, kurš darbojas īpašnieka/mājas kopības vārdā, paredz pienākumu:

– sniega un ledus (arī lāsteku) notīrīšanu no ēkas fasādes un jumta, lai nepieļautu ledus un sniega krišanu no ēkas jumta, dzegām, ūdens notekcaurulēm, lodžijām un balkoniem;

– bīstamu vietu norobežošanu gājēju un transportlīdzekļu drošībai; laikus veicamos pasākumus apdraudējuma novēršanai, lietojot visus iespējamos drošības līdzekļus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* Civillikuma 1084.pants nosaka, ka katram būves īpašniekam, lai aizsargātu sabiedrisko drošību, jāuztur sava būve tādā stāvoklī, ka no tās nevar rasties kaitējums ne kaimiņam, ne garāmgājējam, ne arī tās lietotājam.

Avots: “ Likumi.lv”

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.