Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē lielie projekti virzās gausi, vislielākās bažas par mazo stadionu

Jau ir mākslīgais segums futbola laukumam. Gulbenes sporta centra mazā stadiona būvdarbi šogad ar to arī, visticamāk, aprobežosies. Skrejceļu sakārtošana atlikta līdz pavasarim. Taču ir bažas par būvfirmas spēju finansiāli un praktiski turpināt darboties. Foto: Gatis Bogdanovs.

Pēc klusuma Brīvības ielas Gulbenē rekonstrukcijas procesā, “Dzirkstele” vakar pārliecinājās, ka darbi tomēr turpinās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ar uzņēmējiem (SIA “Rubate” – red.) runājāmies. Viņi teica, ka tikko pabeigs vēl vienā objektā un intensīvi pieslēgsies. Plāno šogad posmam pamatkārtu. Un droši vien pie trijstūra vēl arī šogad būs darbi, lai nākamgad var pabeigt. Termiņš ir divgadīgs līgums. Viņiem (SIA “Rubate” – red.) objektu ir daudz un visos cenšas strādāt – nevar pārmest,” “Dzirkstelei” saka novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis.

Runa ir par Brīvības ielas pārbūvi posmā no Bērzu ielas līdz Parka ielai. Šā darba veikšanai publiskā iepirkuma ceļa ir izraudzīta SIA “Rubate” par 2 479 155,54 eiro (ieskaitot PVN) līgumcenu. Taču vēlāk tika konstatēts, ka būvdarbi ir sadārdzinājušies par gandrīz miljonu eiro. Projekta īstenošana turpināsies vēl 2023.gadā līdz novembrim.

A.Caunītis arī apstiprina – kā jau deputāti tika apspriedušies kādā no domes sēdēm pavasarī, tiek veikta ekspertīze bruģim, kuru SIA “Riviera L” klāj rekonstruējamajās zonās Skolas ielas kvartālā Gulbenē. “Dati ir. Nav slikti. Nav arī ideāli. Ir normāli ekspertīzes rezultāti,” stāsta A.Caunītis. Viņš bilst, ka šim projektam jābūt jau otrās kārtas procesā, bet diemžēl būvniekam nav resursa, ar ko strādāt. Ar SIA “Riviera L” parakstīts līgums par 1 187 139,71 eiro kopā ar PVN. Maijā tika konstatēts, ka būvdarbi ir sadārdzinājušies par 101 411,15 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taču vislielākās bažas A.Caunītim kā novada domes priekšsēdētājam ir par trešo apjomīgo pašvaldības projektu – mazā stadiona Skolas ielā 12A rekonstrukciju blakus Gulbenes sporta centram. Būvfirmai – SIA “Buildimpeks” – esot finansiālas problēmas. Apakšuzņēmējiem esot tāpēc bažas, vai tiks samaksāts par darbu. “Ceru, ka darbi neapstāsies pavisam,” saka A.Caunītis. Viņš stāsta – pašvaldība tagad ejot uz trīspusējām līgumattiecībām, lai par paveikto tomēr tiktu samaksāts. Solīts, ka šogad stadiona futbola laukumam uzliks mākslīgo segumu, taču skrejceļu sakārtošanas pabeigšanu atliks uz pavasari.

Mazā stadiona rekonstrukcijas projekta būvniecības, autoruzraudzības un būvuzraudzības izmaksas (saskaņā ar iepirkumu līgumu) ir 1 107 297,46 eiro kopā ar PVN. Sadārdzinājums 30 262,95 eiro radies futbola laukuma un skrejceļu pārbūves laikā.

 • Diāna Odumiņa
Brīvības ielā Gulbenē rekonstrukcijas darbi turpinās. Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis skola – būvnieks solījis īpaši pievērsties tieši šim objektam, tiklīdz pabeigs darbu citā objektā. Foto: Gatis Bogdanovs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (13)

 1. Sia Riviera l jau pazīstami ar abjektu pamešanu citos novados

  12
 2. Ar Rubati nākotnē nevajadzētu slēgt nekādus līgumus!
  Vieni līkroči, sagrābjas objektus, iesāk un tad visu laiku tikai čakarē smadzenes.

  28
  7
 3. lielo projektu virzība gulbenē ir noziedzīgi gausa un aizdomīga, kāds vai kāda no domes projektu nodaļas vispār atbildēs par šo haotisko neizdarību un līdzekļu izšķērdēšanu ”sadārdzinājuma” dēļ?

  25
  4
 4. Priekš kam izmirstošā pilsētā divi stadioni ?

  21
  7
 5. Stadioni divi vajadzigi,lai biditu projektus,norakstitu zaudejumus,plautu,setu utt.,utt.,bet tikai ne sportam…

  16
  5
 6. Joske, tu tiešām esi lies un caurs ZĀBAKS! Brauc uz savu apsolīto zemi un tur bojā gaisu.

  5
  12
 7. Būtu kaut nobruģējuši ietvi līdz galam brīvības ielā lai cilvēkiem nav kājas jālauž 😩😩😫

  15
  1
 8. Tiešām.vai mazā skolas stadiona renovācija ir tik nepieciešama?

  17
  2
 9. Kārtīgam kapitālistam nav jāuztraucas par to, vai kāds kājas var nolauzt, vai par to, ka novadam un pilsētai svarīga iela ir gadu slēgta. Tauta, pacieties, tak debesīs labāki būs. Tik grābsim objektus, būsim “sponsori”un pašvaldību augšas sapratīs “cik uzņēmējiem grūti”.

  9
  4
 10. sādžas izpildkomitejas slēgtie līgumi ar nespējigiem uzņēmējiem, kas ilgstoši kavē un nepilda līguma nosacījumus, par ko izpildkomiteja, pat neuzdrošinās piemērot noteiktos līgumsodus ir padarijusi gubeni par stulbeni

  13
  1
 11. Peter,zel ka tev dots latvisks vards,bet taisits tu toc esi pa dzerumam…

  4
  1
 12. Lasot tavu komentu, saprotu, man žēl tavu vecāku! Nu nevajag činīt sīkos vētras laikā vārtu rūmē…

  1
  3
 13. Lai slēgtu līgumus ar kādu būvfirmu, ir jābūt gudram juristam. Diemžēl tāds jurists aizgāja uz Valmieru. Jo vadība tēloja gudrākus. Vispirms ir jāskatās, cik viņiem ir objektu,cik strādnieku. Kā veicas darbi. Nav normāli ka ņem firmu un neko nepārbauda un arī neatļauj pārbaudīt. Tātad atkal ir kāda lobijs — kā smalki saka. Tas jau vien pierāda,kāda būs darba izpilde. Kāpēc kāpj uz viena un tā paša grābekļa??? Nu neņemat tādas firmas,kur ir daudz objektu. Galu galā pie šodienas dārdzības var iztikt ar to,kas mums ir. Piemēram,paskatoties uz Lizuma pagasta sporta laukumu,kliegt gribas. Kvalitāte???? Tur ir jābūt desmitiem gadu garantiju,jo tur viss pakļauts āra laika apstākļiem. Tāpat Lejasciemā. Paskatoties,nevar saprast,kur tāda nauda izlietota. Tā varētu turpināt….

  12
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.