Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē noliek sveces Ukrainas kara gadadienā

Foto: Gatis Bogdanovs.

Pieminot kara Ukrainā gadadienu, arī Gulbenes pilsētas centrālajā skvērā šodien pulksten 9.00 pulcējās cilvēki, lai, noliekot sveces, godinātu Ukrainas tautas aizstāvjus un ar klusuma brīdi pieminētu karā kritušos Ukrainas aizstāvjus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien, 24.februārī, notiek daudz pasākumu Latvijā, Ukrainā un citur pasaulē, lai pieminētu šo gadadienu. “Dzirkstele” novēroja, ka pilsētas centrālajā skvēra no rīta pārsvarā bija pulcējušies pašvaldības iestāžu un pašvaldības administrācijas darbinieki.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis teica uzrunu, uzsverot, ka ir pagājis gads kopš Kremļa teroristiskais grupējums ir uzsācis nežēlīgu, cietsirdīgu un cilvēka prātam neaptveru karu Ukrainā.

“Kopš kara pirmās dienas mēs katrs redzējām, cik cietsirdīgs var būt karš un cik cietsirdīgi var uzvesties šāda teroristiska valsts. Ar tanku var pārbraukt jebkurai mašīnai, kurā ir civiliedzīvotāji, bez sirdsapziņas pārmetumiem var šaut pa slimnīcu, bērnudārzu, dzīvojamajām mājām, un svēts viņiem nav pilnīgi nekas. Es saprotu, ka karā nevar godīgi cīnīties, bet tas, kas pašreiz notiek Ukrainā, tas tiešām prātam nav aptverami! Vajag sirdi, sirsnību un saprašanu, lai palīdzētu, lai nostātos blakus tiem, kuriem dara pāri. Un tāpēc, izmantojot iespēju, no sevis un no Gulbenes novada pašvaldības teikšu vissirsnīgāko paldies katram, kurš ir atbalstījis, palīdzējis, ziedojis, jutis līdzi cilvēkiem, kas cieš Ukrainā. Šodien gribas kopā ar jums klusībā aizlūgt par katru dvēseli, par katru ukraiņu tautas dēlu un meitu, par sirmgalvi, par karavīru, kurš ir gājis bojā, kurš ir sakropļots, cietis, pazemots, piesmiets. Es ļoti ceru, ka šis karš nebūs mūžīgs, un laikam jau cita varianta nav, kā šādu okupantu vai teroristisku karaspēku izdzīt un sakaut no Ukrainas zemes, jo laikam jau ātrāk viņi to nesapratīs, tāpēc noteikti vēl arī šī gada sākumā Ukrainā cilvēki gaida gan humāno palīdzību, gan arī ieročus, munīciju, lai cīnītos pret to nežēlību, ko uzsācis Kremļa teroristiskais grupējums,” teica A.Caunītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedegt sveces bija ieradies arī reklāmas darbnīcas “Kopa” īpašnieks Juris Volodins kopā ar sievu Ilzi, kuri jau no paša kara sākumā ir kopā domās ar ukraiņiem, sniedzot savu iespēju robežās atbalstu un palīdzību. “Pirms pulksten deviņiem te nebija neviena. Jau domājām, ka noliksim svecītes vieni paši,” saka Ilze. Savukārt Juris piebilst, ka kopumā tomēr esam vienaldzīgi, redzot, cik daudz ir raduši iespēju atnākt. Viņš arī uzsver: “Jebkurš solis, kas pietuvina viņus uzvarai, ir arī mūsu uzvara.”

Savukārt pulksten 18.00 Gulbenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā ikviens aicināts uz dievkalpojumu aizlūgumam par Ukrainu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.