Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē pilotprojektā sāks izvietot bioloģisko atkritumu konteinerus

Foto: Sandra Paegļkalne (“Lsm.lv”).

SIA “Pilsētvides serviss” informē, ka līdz decembra beigām sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldību ir uzsākts bioloģiski noārdāmo (bio) atkritumu šķirošanas pilotprojekts Gulbenes novada teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilotprojekta laikā iedzīvotāji tiek aicināti  izmantot iespēju bez maksas nodot bioloģiskos atkritumus. Pareizi apsaimniekoti bioloģiskie atkritumi sadalīšanās procesā neradīs piesārņojumu ne augsnei, ne gruntsūdeņiem. Jāatceras, ka bio atkritumi veido gandrīz pusi no kopējā atkritumu apjoma, līdz ar to bio atkritumu šķirošana palīdzēs samazināt sadzīves atkritumu apjomu, kas savukārt samazinās atkritumu apsaimniekošanas izmaksas rēķinos.

Projekta laikā iegūtā pieredze sniegs gan uzņēmumam, gan pašvaldībai izpratni par to, kā kopīgiem spēkiem vieglāk un efektīvāk turpināt iesākto videi draudzīgo rīcību, kuras mērķis ir veicināt atkritumu kaitīgās ietekmes samazināšanu uz apkārtējo vidi. Gadījumā, ja bio atkritumu konteinerā tiks ievietoti neatbilstoši atkritumu, uzņēmums būs spiests tos izvest kopā ar nešķirotajiem sadzīves atkritumiem, par ko atbilstoši tarifam tiks piestādīts rēķins.

No 2024. gada 1. janvāra bioloģisko atkritumu dalīta vākšana būs obligāta visiem Latvijas iedzīvotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jautājumu un neskaidrību gadījumos var sazināties ar SIA “Pilsētvides serviss” Gulbenes klientu centru: e-pasts: gulbene@pilsetvide.lv, tālrunis: 25749599; 64495050.

Gulbenē pilotprojekta laikā tiks izvietoti bioloģiskie konteineri pie daudzdzīvokļu mājām šādās adresēs:

AdreseIedz.skaits.
Bišu iela 456
Brīvības iela 2444
Gaitnieku iela 1095
Lazdu iela 11/1398
Līkā iela 28116
Nākotnes iela 2/9122
O. Kalpaka iela 4677
Pamatu iela 581
Rīgas iela 39100
Skolas iela 5/7113  

Atkritumu šķirošanas ceļvedis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

  1. Kartējais murgs.Kur to otru konteinieru likt.Kā zināms,visām mājām ir konteineri norobežoti.Un otru ielikt nav kur.Tad lai stāv ārpus nožogojuma.Piemēram Gaitnieku ielā 10,ar spēku jāspiež ciet vārti.Jo domāts ir vienam konteinierim,nevis vēl kādu stumt iekšā.

  2. Man šķiet ka tikai laucinieki pa īstam saprot,kas darīsies ar tiem konteineriem. Tur tak siltā laikā smirdēs,aukstā — sasals. Šaubos,vai cilvēki tā intensīvi šķiros,jo tos atkritumus būs jānes ārā katru dienu. Tur vajadzēs spaini,maisiņā jau nedrīkstēsi likt . Un virtuvē krāt ne tik. Mušiņas būs pilna māja,tiklīdz iemetīsi kādu ābolu mizu vai dārzeni. Laukos ir savādāk— kā saka, netīro spaini iznes divas reizes dienā uz komposta kaudzi. Un pēc gada labu labais mēslojums dārzam un puķu dobēm.

    10
    1
  3. Televīzijā jau rādīja vasarā bija tārpu pilnas malas. Maniem radiniekiem jau tā sanāca,tie tārpi vēl saļāpoja visās šķūņa šķirpās,cīnījās kā traki ar visādām indēm.

  4. Labi, ka ir kur šķirot bioatkritumus:). Slikti – nav pārdomāts pasākums. Piemēram, ja vāku varētu atvērt ar pedāli, tad atkritumus varētu ar abām rokām no maisiņa izkratīt. Tagad vāks ar vienu roku jātur vaļā, ar otru kā cirkus māksliniekam maisiņš jāatsien un kaut kā tas saturs jāizkrata. Rezultātā roka netīra un ar tādu jādodas tālāk uz veikalu pirkt pārtikas preces :(((((((!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.