Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē — pirmie Lieldienu rotājumi

OTRDIEN Gulbenes rotācijas aplis bija saposts Lieldienu sagaidīšanai, savukārt trešdien šo svētku noskaņas radīšana tika uzsākta Gulbenes centrālajā skvērā (attēlā), ko pārrauga pilsētas ainavu arhitekte Laima Šmite-Ūdre. FOTO: GATIS BOGDANOVS

Nevar nepamanīt, ka mūsu pilsēta arī gatavojas Lieldienām. Lieldienu zaķu sarūpētās olas jau manāmas vairākās pilsētas vietās. Par to, kas paveikts un kas vēl paredzēts, lūdzām pastāstīt Gulbenes novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas ainavu arhitekti Laimu Šmiti-Ūdri.

“Tradicionāli pilsētas izdaiļošanu sākam ar rotācijas apli, kura dekorācijās šogad ir neliels papildinājums. Divas Lieldienu olas, kas nedaudz atgādina čiekurus, taču tās ļoti labi iederas kopējā ainā. Turpmāk varbūt ir vērts padomāt par krāsu gammu, bet tas jau būs nākamajā gadā. Sakarā ar to, ka šogad izpaliek Gulbīšu parka izrotāšana, jo tur kuru katru brīdi ir jāsākas pārbūves darbiem, esam nedaudz pamainījuši vietas, kur tiek uzstādīti vides objekti. Tie nekad nav bijuši Rīgas ielas skvērā pretim veikalam “Maxima”, kur tie šobrīd jau atrodas. Pievērsušies esam arī Brīvības ielas jaunajiem puķu podiem pie veikala “Beta”. Ja iespējas atļaus, tad ir cerība kādu objektu uzstādīt arī kādā no Gulbenes daudzdzīvokļu māju pagalmiem, taču priekšroka šobrīd tiek dota ierastajām vietām. Kā allaž izrotāts tiek pilsētas centrālais skvērs un Spārītes parks pie Svētezera, kurā arī notiks pilsētas Lieldienu pasākums, taču galveno ieguldījumu šī notikuma tapšanā veikt ir uzņēmušies Gulbenes novada kultūras centra pārstāvji. Pēc manā rīcībā esošās informācijas, tas notiks latviskā garā ar šim pasākumam atbilstošiem elementiem. Pilsētas sagatavošana Lieldienām nav vienas dienas pasākums, tāpēc tā norit pakāpeniski. Daudzviet dekorācijās jau ir izmantoti pūpolu zari, kas atbilst Pūpolu svētdienas sagaidīšanai. Savukārt līdz Lieldienām tiks uzstādīti vēl nebijuši dizaina elementi, kas būs jaunums mūsu pilsētā. Tos izveidot pēc mūsu pasūtījuma ir apņēmies Aivars Zelčs savā SIA “Zetech” Kalnienā. Tie būs īpaši Lieldienu zaķi un vistas, bez kuriem mūsdienās nepaiet nevienas Lieldienas. Lai tos vērtē gulbenieši un pilsētas viesi! Galvenais, lai tiktu radīta svētku noskaņa!” saka L.Šmite-Ūdre.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Śodien Pūpolsvètdiena un Lieldienu rotājumi liecina, ka svètki tuvojas. Tad cilvèki cenśas sakopt pagalmus, dobes un patiess prieks par mūsu pilsètas iedzīvotàjiem, kas to čakli dara. Aizejot uz pilsètas centru gan ir jàsaskumt, jo skvèrs Rīgas ielà, kur pompozi tiek liktas dekoràcijas, ir netīrs, kośumkrūmi nekopti, pilni atkritumu, bet mums jau galvenais ir atzīmèt, ka kaut kas tiek darīts. Man var oponēt, ka vajadzēja palīdzèt sakopt, ko arī darītu, ja tik būtu vairàk laika vienīgajà brīvdienà.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.