Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē plāno tīrīt Emzes dīķi

Foto: Gatis Bogdanovs.

Gulbenes novadā plānots turpināt biotopu kopšanu Emzes parkā, paredzēta dīķa tīrīšana, cilvēku plūsmas skaitītāju izvietošana un video veidošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēta takas, kas savieno Spārītes parku un Emzes dīķi, uzlabošana un papildu labiekārtojuma elementu izvietošana, tādējādi palielinot parka un takas izmantošanas iespējas lielākai sabiedrības daļai. Plānota meta projekta izveide rotondas atjaunošanai tās vēsturiskajā vietā, paredzot papildus atpūtas vietu gar atjaunoto taku. Projektā paredzēts izvietot tiltiņus, kas savieno Emzes dīķa salas ar takām, padarot tās pieejamākas gan iedzīvotājiem, gan uzturēšanas darbu veicējiem.

To visu paredz pašvaldības iesaistīšanās “Interreg” Igaunijas-Latvijas pārrobežu programmas projektā “Zaļā ainava”. Par dalību projektā vietējie deputāti nobalsoja novada domes 28.decembra sēdē.

Pārējās iesaistītās puses projektā būs Ropažu un Ādažu novada pašvaldība, kā arī Pelvas un Peltsamā pašvaldība Igaunijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta mērķis ir bioloģiskās daudzveidības saglabāšana un kopšana, kā arī uzlabota pieejamība infrastruktūrai septiņās parku un zaļo zonu teritorijās. Projekta īstenošanas laiks ir 36 mēneši, sākot ar 2024.gada augustu.

Plānots, ka Gulbenes novada pašvaldības dalību projekta ieviešanā nodrošina un projektā tiek nodarbināti esošie Gulbenes novada pašvaldības administrācijas Attīstības un iepirkumu nodaļas darbinieki, darba samaksu par projektā nostrādātajām stundām paredzot projekta attiecināmajās izmaksās.

Projekta “Zaļā ainava” kopējās izmaksas ir 1 146 562 eiro, no tām Gulbenes novada pašvaldības daļa projektā ir 380 375 eiro, tajā skaitā atalgojuma izmaksu daļa ir 81 900 eiro. 80 % no Gulbenes novada pašvaldības projekta izmaksu daļas tiks finansēti no ERAF. Tie ir 304 300 eiro. Pašvaldības līdzfinansējums paredzēts 20 % jeb 76 075 eiro, no kuriem 10 % jeb 38 037,50 eiro būs iespējams saņemt no valsts budžeta līdzekļiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (15)

 1. Kas no pašvaldības cilvēkiem līdīs udenī un tīrīs to dīķī?

  12
  1
 2. Sparites dīķus arī jau sen vajadzēja iztīrīt. Tagad gulbja tur nav neviens netraucēs to izdarīt. Un tad taciņas būs apkārt… Būs forši pastaigāties…

  14
  1
 3. 304 t. euro dīķī un visi gali ūdenī, par tādu naudu dīķi tīrīs ar dakšām i pats galvenais i izpildirektore , gan kafijas dzērāji, gan krūžu mazgātāji

  30
  4
 4. Ir labi, ja tiek īstenoti vidi sakopjośi projekti un vèl par lielàm naudàm. Tikai gribètos, ka śie objekti tiktu arī pienàcīgi kopti. Dienà, kad pilsètà varèja baudīt pilsètas svètkus, priecèja, ka pilsèta bija skaista, sakopta, bet Emzes parkà pavèràs skumjś skats. Celiņi neappļauti, par lielu naudu nepareizi iestàdītie augi nomiruśi, bet rozes ieauguśas nezàlès. Ja jau attīstàm śádus lielus, skaistus projektus, plànojam pèctecību un kopjam tos!

  35
 5. Nemaz nešaubos,ka igauņi savā pusē godprātīgi visu sakops un sakopto uzturēs…..

  11
  1
 6. Cilvēku plūsmas skaitītāji un video, kārtējais cilvēku kontroles mehānisms!!!

  7
  2
 7. Es nesaprotu kāpēc šogad tik slikti tīra ceļus?????

  10
  3
 8. Ziema nebija tāda paredzēta.viss izkaisīts jau līdz jaunam gadam!

  2
  4
 9. Ja būtu forši ja būtu peldvietā pilsētā, kur ir dīķī bet peldvietu nav. Ha tā var būt tikai pie mūms

 10. Laba doma talkas dienā lai domes darbinieki nāk un iztīra sparites parkā diķi.lai pierāda kad Gulbenes tautai arī prot kaut ko labu izdarīt.

  6
  1
 11. Tieši tā lai kautko labu izdara ,nevis kafijas dzert .

  2
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.